Múzy vs. věda: Umělkyně z Holandska tiskne své výtvory na 3D tiskárně

Pokud si myslíte, že se mezi vědou a uměním nachází nepřekonatelná propast, možná vás nizozemská umělkyně Roos Meerman přesvědčí o opaku. V rámci svého experimentálního projektu Aera Fabrica kombinuje potenciál 3D tisku s technikou foukání skla. Výsledkem je sbírka pozoruhodných, tvarově i barevně atraktivních objektů připomínajících balóny.

  • 23. února 2017
bulb

Múzy vs. věda: Umělkyně z Holandska tiskne své výtvory na 3D tiskárně

main-article
bulb
main-article

Pozoruhodná větrná turbína inspirovaná křídly kolibříka: Dočká se širšího využití?

Ačkoliv se tradiční vzhled velkých větrných turbín prakticky již léta nemění, konstruktéři a designéři stále přicházejí s různými inovativními návrhy, které se na využití větrné energie dívají úplně novýma očima. Jedním z příkladů je nepřehlédnutelná turbína s křídly nápadně připomínající kolibříka.

  • 19. února 2017
bulb
main-article

Souboj konceptů budoucnosti: Automobilky se předhánějí v odvážných vizích

Trend, který naplno vypukl v minulých letech, pokračuje i letos. Automobilky nepřestávají chrlit vize dopravy budoucnosti. Některé z nich rovnou prezentují hotová vozidla, zatímco ty opatrnější zůstávají pouze u počítačových simulací. Protentokrát jsme se podívali do „autodílny“ společností Nissan, Chrysler a Volkswagen. Co mají modely společného? V čem se liší? A který z nich byste si vybrali?

  • 15. února 2017
bulb
main-article

Nebaví vás brouzdat po městě pěšky? Zkuste chytrou a skladnou elektrokoloběžku

Potřebujete se rychle pohybovat v rámci města na kratší vzdálenosti s minimem fyzické námahy, ale elektrokolo je pro vaše účely příliš neskladné? Elektrokoloběžka EcoReco by mohla představovat elegantní řešení vašeho problému. Díky sklopnému mechanismu je maximálně skladná, můžete si ji bez komplikací převážet v dopravních prostředcích a navíc komunikuje s vaším smartphonem.

  • 10. února 2017
bulb
main-article

Chlazení, ohřívání a nevšední design: 3 originální pomocníci do chytré domácnosti

Chladnička nutně nemusí být obří, hranatá a těžká. Mikrovlnka? Ta se může vyklápět třeba ze zdi. A zařízení, které svým tvarem nápadně připomíná toustovač, neohřívá pečivo, ale udrží v teple vaše nohy. Líbí se vám nové technologické koncepty a inovativní nápady? Podívejte se na tři neobyčejné domácí spotřebiče z kategorie chlazení a ohřívání.

  • 31. ledna 2017
bulb
main-article

Stačí sluníčko. Lampa se solárními mikrokuličkami se obejde bez nevzhledných panelů

Obliba solárních svítidel v oblasti dekorativního a náladového osvětlení interiérů, zahrad či venkovního posezení stále roste. V naprosté většině případů se však tato svítidla neobejdou bez klasického plochého solárního panelu umístěného buď přímo na svítidle, nebo někde opodál. Alternativa však existuje. Jak vypadají a fungují svítidla, která místo panelů používají solární mikrokuličky?

  • 26. ledna 2017

Starší články

Z výrobních závodů technologických společností se roboti přesouvají do našich domácností.

Nahoru