Z Brna do Vídně za 10 minut. Dočká se moravská metropole Hyperloopu?

Futuristická dráha Hyperloop, která připomíná potrubní poštu pro lidské cestující, se prozatím nachází ve fázi počátečního testovaní své životaschopnosti. Zástupci společnosti Hyperloop Transportation Technologies ovšem věří, že se jim odvážný projekt podaří dotáhnout do zdárného konce, a tak čile vyjednávají o budoucím umístění netradičního dopravního prostředku. Jednání proběhlo také v Brně.

  • 18. ledna 2017
bulb

Z Brna do Vídně za 10 minut. Dočká se moravská metropole Hyperloopu?

main-article
bulb
main-article

INFOGRAFIKA: Změna dodavatele? Nejen kvůli nízké ceně, důležitá je i kvalita

V roce 2016 v České republice o třetinu stoupl zájem o změnu dodavatele energií. To znamená, že se loni k výměně dodavatele elektřiny „rozhoupalo“ bezmála 360 000 odběratelů. Co domácnosti k takové změně vede? Sledují Češi své výdaje za elektřinu? A jaká kritéria by měl ideální dodavatel elektrické energie splňovat? Průzkum mezi 600 respondenty ukázal, že cena dávno není rozhodujícím faktorem.

  • 18. ledna 2017
bulb
main-article

Malování obrazů, komponování hudby i psaní scénářů: Umělá inteligence v roce 2016

Umělá inteligence svou výpočetní kapacitou předčí lidský mozek. Stále častěji však zasahuje i do sfér, u nichž se dlouho předpokládalo, že se bez ryze lidské tvořivosti neobejdou. Zdá se však, že umělá inteligence se na v oblasti umění naopak cítí jako ryba ve vodě. Jak své nadání uplatnila minulý rok? V aukci vydražila své podivuhodné obrazy, skládala hudbu a nezaostávala ani na poli scénáristiky.

  • 13. ledna 2017
bulb
main-article

Žárovka Flyte: Pořiďte si levitující bytový doplněk

Sledujete trendy v bydlení a baví vás stále vylepšovat a ladit vybavení vašeho domu či bytu? Pokud se neustále rozhlížíte po stylových designových doplňcích, na jaké nenarazíte v každém obýváku, možná jste už zaznamenali nepřehlédnutelné svítidlo Flyte. Co je na něm tak zvláštního? Dokáže, podobně jako reproduktor ve tvaru mraku, který jsme vám ukazovali nedávno, nehybně levitovat ve vzduchu.

  • 6. ledna 2017
bulb
main-article

Vítěz soutěže Electrolux Ideas Lab 2016: Náramek, který v obchodě poradí, co máte uvařit

Electrolux Ideas Lab je soutěž otevřená všem kreativním lidem, kteří zde mohou prezentovat své představy budoucích domácích pomocníků, spotřebičů a dalších zlepšováků. Letošním tématem bylo domácí vaření. Vizionáři celého světa proto řešili způsob, jak svými inovacemi inspirovat ostatní k přípravě pokrmů, zdravému stylu života a neopomíjeli ani ekologické aspekty vaření a domácího stravování.

  • 29. prosince 2016
bulb
main-article

Staňte se designérem: Mini 3D domácí tiskárna pro nespoutanou kreativitu

Máte hlavu plnou nápadů, stohy počmáraných sešitů, složky plné digitálních návrhů, ale chybí vám způsob, jak své myšlenky jednoduše převést do podoby fyzického prototypu? Mini 3D domácí tiskárna by mohla být odpovědí na váš problém. V počítači navrhnete, v tiskárně vytisknete - to vše v klidu domova na vašem pracovním stole!

  • 22. prosince 2016

Starší články

Z výrobních závodů technologických společností se roboti přesouvají do našich domácností.

Nahoru