Chytrý systém Amazon Go dopřeje zákazníkům nákupy bez pokladen a front

„Zákazníky“, kteří z obchodu odcházejí s plnými taškami, aniž by zaplatili, obchodníci příliš rádi nemají. Služba Amazon Go by jejich postoj mohla už od příštího roku změnit. Čím budou obchody Amazon Go výjimečné? Díky využití vyspělých technologií umožní, aby si zákazníci odnesli to, co potřebují, a zároveň se vyhnuli zdlouhavým frontám při placení. Jejich nákup bude monitorovat chytrý systém.

  • 7. prosince 2016
bulb

Chytrý systém Amazon Go dopřeje zákazníkům nákupy bez pokladen a front

main-article
bulb
main-article

Elektřina v roce 2017 nezdraží, platby za proud ovlivní miliardy pro obnovitelné zdroje

Předsedkyně Energetického regulačního úřadu Alena Vitásková představila cenové rozhodnutí pro rok 2017. Jeho prostřednictvím ERÚ každoročně oznamuje výši regulované složky ceny elektřiny. Cenu elektřiny v příštím roce ovlivní tzv. notifikace pro podporované zdroje, tedy dotace, jimiž Evropská komise podpoří obnovitelné zdroje energie. Ty do tuzemské energetiky přinesou kolem 37 miliard korun.

  • 29. listopadu 2016
bulb
main-article

KROK PO KROKU: Kdy budou známy nové ceníky elektřiny a jaké pojmy se hodí znát?

Každoroční odtajnění cen energií pro následující rok se blíží. Domácnosti napříč Českou republikou budou mít o platbách za elektřinu pro rok 2017 částečně jasno už na sklonku listopadu. Připlatí si, nebo se není čeho obávat? Jak celý proces tvorby cen probíhá? A které výrazy z energetické hantýrky byste měli znát? To se dozvíte v textu níže. A pokud v energetice stále tápete, rádi vám poradíme.

  • 25. listopadu 2016
bulb
main-article

Letecká přeprava až domů? Mall.cz testuje doručování balíčků dronem

Technologie stále více pronikají do našich životů. Výjimkou není ani oblast přepravy méně objemných zásilek. O využití chytrých pomocníků se už delší dobu zajímají giganti jako Google či Amazon. Pozadu ale nejsou ani české firmy, už v září vyzkoušel e-shop Rohlík.cz doručovací roboty. Následuje ho Mall.cz, který otestoval, jak by si s doručením zásilky poradil dron. Vypukne dopravní revoluce?

  • 23. listopadu 2016
bulb
main-article

Otázky a odpovědi: Jaké budou ceny elektřiny pro rok 2017?

Vypuknutí topné sezóny s sebou každoročně přináší řadu otázek, které se týkají cen elektřiny pro následující období. Budou platby za tuto komoditu stoupat, nebo naopak zamíří dolů? To zůstane do cenového rozhodnutí Energetického regulačního úřadu tajemstvím. Přesto, i když nevlastníme věšteckou kouli, existují indikátory, které naznačují, jakým směrem se bude cena elektrického proudu ubírat.

  • 25. října 2016
bulb
main-article

Chytré šperky: Když se elektronika stane módním doplňkem

Pojem nositelná elektronika se v poslední době stal synonymem zejména pro chytré hodinky a náramky, které na trh chrlí většina technologických firem. Chytří elektroničtí pomocníci ovšem mohou mít i mnohem zajímavější podobu. Spojením technologie, důrazu na design a precizního zpracování vznikají neotřelé doplňky, u nichž by jen málokdo odhalil, že mají i jinou než jen estetickou funkci.

  • 19. října 2016

Starší články

Z výrobních závodů technologických společností se roboti přesouvají do našich domácností.

Nahoru