ERÚ chystá nevídanou tarifní revoluci. Kdo doplatí na velikost jističe?

Energetický regulační úřad (ERÚ) chystá pro příští rok největší změnu, která se v české energetice za poslední desítky let odehrála. Regulátor trhu přišel s návrhem na nový způsob účtování elektřiny. Výsledné platby domácností by podle něj namísto reálné spotřeby měla výrazněji ovlivňovat velikost jističe.

  • 22. ledna 2016
bulb

ERÚ chystá nevídanou tarifní revoluci. Kdo doplatí na velikost jističe?

main-article
bulb
main-article

Cenové hity a propadáky: Nezůstáváte zbytečně u drahého dodavatele?

I když jsme už po půlce roku a letošní ceníky elektřiny budou aktuální pouze několik měsíců, přechodem k levnějšímu dodavateli stále můžete ušetřit zajímavé částky. Spotřeba elektřiny průměrné české domácnosti totiž stoupá hlavně v podzimních a zimních měsících, kdy se více svítí a častěji zapíná televize či počítač. Kvůli výpovědním lhůtám je vhodné právě teď uvažovat o změně dodavatele.

  • 3. září 2014
bulb
main-article

Jak reklamovat vyúčtování za elektřinu? Ani faktury nejsou bez chyb

Šklebí se na vás z faktury na elektrickou energií podezřele vysoká částka? A vy jste přitom neměnili své spotřební chování, nepořídili si novou myčku ani sušičku? Pak je na místě si ověřit, že dodavatel vyčíslil podivný nedoplatek správně. Poradíme vám, jak zjistíte, že nedošlo k chybě, a jak dále postupovat při reklamaci. Z reklamace nemusíte mít strach, kvalitní dodavatelé na ně kvůli hrozbě pokut za opožděné vyřízení, většinou rychle reagují.

  • 15. srpna 2014
bulb
main-article

Distributor, nebo dodavatel? Kdo je kdo?

Než vám elektřina rozsvítí žárovku, rozžhaví sporák nebo ohřeje vodu, musí nejdřív urazit dlouhou cestu. Z elektrárny putuje přenosovou sítí (soustava větších drátů a kabelů) na velké vzdálenosti a ve velkých objemech do rozvoden, odkud se dostává do distribuční sítě. Až menší dráty distribuční sítě se dostanou přímo do domácností. A kde stojí dodavatel?

  • 10. dubna 2014

Z výrobních závodů technologických společností se roboti přesouvají do našich domácností.

Nahoru