Budoucnost osobní přepravy? Rodinné auto Stella Vie jezdí čistě na solární energii

Někteří nazývají Stella Vie nejefektivnějším rodinným vozem všech dob. Automobil pro pět osob je ale na první pohled nepřehlédnutelný také díky svému osobitému futuristickému vzhledu. Budoucnost předznamenává provozem s nulovými emisemi a chytrými funkcemi. Má solární vůz také nějaké vady na kráse?

  • 24. července 2017
bulb

Budoucnost osobní přepravy? Rodinné auto Stella Vie jezdí čistě na solární energii

main-article
bulb
main-article

Blesková potrubní rychlodráha Hyperloop One úspěšně prošla prvním testem

Inženýři z Hyperloop One nadšeně bouchali šampaňské, protože testovací podvozek se poprvé projel podtlakovým tunelem s prostředím blízkým vakuu. Jeho jízda měla k cílové rychlosti zvuku ještě hodně daleko, ale společnosti se podařilo dokázat, že elektromagnetický pohon, brzdy i svištění vakuem funguje, jak má. Podívejte se na první zkoušku dráhy budoucnosti.

  • 17. července 2017
bulb
main-article

Robocop stráží Dubaj. Tamní policie chce nabrat do sboru 25 % robotů do roku 2030

První robotický policista na světě nastoupil do služby v Dubaji koncem května. Sympatického plecháče s odznakem a policejní čepicí se ale děsit nemusíte. Do Terminátora má zatraceně daleko. Nenosí žádnou zbraň a rád si prý dělá selfie s turisty. Jak má tento android pomoci chránit právo a pořádek?

  • 23. června 2017
bulb
main-article

Chytré tetování s kovovým vzhledem vypadá jako šperk. Co umí?

Dočasné tetování představené nedávno v rámci přehlídky New York Fashion Week zaznamenalo velký úspěch u diváků. Díky metalickému vzhledu vypadá tetování nazvané „DuoSkin“ spíše jako šperk. Ve skutečnosti se jedná o chytrý módní doplněk s praktickými funkcemi, který může např. ukládat a sdílet informace z vašeho telefonu.

  • 19. června 2017
bulb
main-article

Češi vymysleli revoluční elektrický skateboard. Umělá inteligence prkna učí lidi jezdit

Kluci z Ostravy si řekli, že život je příliš krátký, aby trčeli v dopravní zácpě, a za tři roky vyvinuli první elektrický skateboard na světě s prvky umělé inteligence. Od klasického prkna XTND Board na první pohled asi nerozeznáte, ale tahle parádní věcička se přizpůsobí vašemu stylu jízdy, nepohne se, když na ní blbě stojíte anebo vám navrhne lepší trasu, jak se dostat do cíle.

  • 16. června 2017
bulb
main-article

Chytrá hračka Leka se kamarádí s autistickými dětmi. Hrou je učí sociální interakci

Kutálí se, svítí, mluví a připomíná trochu robota BB-8 z Hvězdných válek. Roztomilá pohyblivá koule Leka se dokáže spřátelit s malými autisty snáze než lidský opatrovatel nebo terapeut. Chytrá hračka opatřená senzory reaguje na chování dítěte a sama umí být veselá či smutná. Proč si ji děti s vývojovými poruchami oblíbily?

  • 14. června 2017

Starší články

Co nás bude vozit dřív než hoverboardy a létající auta? Nahlédněte do blízké budoucnosti dopravy.

Nahoru