Jezdím v počítači na kolech, říká jediný český taxikář s vlastní Teslou

Se štěstím k ojetému elektromobilu přišel. Tak začíná příběh Ondřeje Hunčovského, jediného taxikáře v České republice, který vozí lidi ve vlastní Tesle. Prozradil nám, že chodci někdy vytahují foťáky, když kolem projíždí, proč občas musí zachraňovat zoufalé cizince u českých dobíjecích stanic i jakou náhodou se mu ojetý Model S podařilo získat.

  • 15. září 2017
bulb

Jezdím v počítači na kolech, říká jediný český taxikář s vlastní Teslou

main-article
bulb
main-article

Chceme pomáhat lidem v krizových situacích uvnitř budov, říká spoluzakladatel Spaceti

Český startup Spaceti vytváří navigační technologii pro vnitřní prostory. Se spoluzakladatelem a vedoucím hardwarové sekce, Tomášem Bartákem, jsme se bavili o tom, proč si lidé při evakuaci většinou nevybírají správnou cestu ven anebo proč k původně bezpečnostní službě přidali i funkci hledání volných zasedaček či nápojových automatů.

  • 28. června 2017
bulb
main-article

Staré jaderné reaktory i vytápění: Kde se nejvíc plýtvá energiemi podle expertů?

V panelácích uniká drahocenné teplo. Staré jaderné elektrárny spalují palivo velmi neefektivně. Pomalý nástup elektromobility brzdí větší úspory za energie v dopravě. Při přenosu elektřiny na velké vzdálenosti dochází ke zbytečným ztrátám. V jakých dalších oblastech našlo 8 odborníků na energii a techniku největší díry, kde plýtváme elektřinou a jinými energiemi?

  • 10. listopadu 2015
bulb
main-article

Česko spoléhá na Škodovku, ale běžné vozy vystřídají auta bez řidičů. Co uděláme pak?

Jsou Češi připraveni na nástup Třetí průmyslové revoluce, nebo hrozí, že nám ujede vlak, který pohání nové objevy a vynálezy? Ptali jsme se odborníka na nanotechnologie, Jiřího Kůse. Pověděl nám, kde vidí hlavní chyby ve vládní energetické politice, ale zamýšlel se i nad tím, jestli díky neuvěřitelnému množství informací na internetu hloupneme, nebo se toho naopak dovíme víc.

  • 9. září 2015
bulb
main-article

Energie zdarma už brzo nebude sci-fi, tvrdí český propagátor nanotechnologií

Dodavatelé elektřiny i distributoři se musí změnit, jinak skončí v propadlišti dějin. Energii si totiž v blízké budoucnosti každý vyrobí u sebe doma prakticky zadarmo. Skončí i klasické obchodní řetězce, protože téměř všechno si člověk vytiskne v domácí 3D tiskárně podle návrhu staženého z internetu. Proč zakrátko možná přepíšeme všechny učebnice ekonomie a politologie, nám vyprávěl Jiří Kůs.

  • 2. září 2015
bulb
main-article

Svět se radikálně změní díky novým technologiím. Žijeme v přelomové době, říká vizionář

Auta bez řidičů na silnicích, v každé domácnosti malá minielektrárna, konec nudné práce za pásem, i tak si blízkou budoucnost představuje Jiří Kůs, technik a současně i psycholog, který v Česku propaguje využívání nanotechnologií. Ptali jsme se, jak moderní technologie promění naše životy. Přichází totiž 3. průmyslová revoluce a nic už nebude jako dřív. Zjistěte, jestli se máme těšit, nebo se bát.

  • 26. srpna 2015

Starší články

Co nás bude vozit dřív než hoverboardy a létající auta? Nahlédněte do blízké budoucnosti dopravy.

Nahoru