Elektromobilita

PREmobilita – jízda na elektřinu přináší minimální náklady na provoz

Automobily, motocykly, kola, koloběžky, tříkolky a další dopravní prostředky v čím dál větší míře využívají ke svému pohybu elektřinu. Obrovskou výhodou tohoto způsobu dopravy jsou minimální náklady na provoz, schopnost všech řešení nabíjet z klasické zásuvky a s tím související prakticky neomezená mobilita. Vyzkoušejte si ji se službou PREmobilita od Pražské energetiky (PRE).

PREmobilita – jízda na elektřinu přináší minimální náklady na provoz
PREmobilita – jízda na elektřinu přináší minimální náklady na provoz

Služba PREmobilita od Pražské energetiky (PRE) spojuje několik nezávislých projektů a přináší komplexní řešení v oblasti čisté mobility.

Prodej a půjčovna elektrokol

Nejdelší tradici má projekt PREkolo, který je zaměřen na prodej a půjčování elektrokol. V Centru služeb PRE, kde PREkolo sídlí od roku 2010, si zákazníci mohou vybrat z více než 100 typů nabízených elektrokol.

Pokud si zákazník vybere typ, který náhodou není skladem, může využít záruky mobility, tzn. po složení 10% kauce si až do dodání objednaného elektrokola může zdarma zapůjčit jedno z více než 20 elektrokol, která jsou zařazena v půjčovně. Prodejní sortiment doplňují elektrokoloběžky, dětské elektromotocykly, seniorské vozíky aj. Jak v oblasti prodeje, tak výpůjček mají zákazníci PRE slevy a výhody.

Výstavba a servis nabíjecích stanic

Pro zájemce, převážně z řad majitelů elektromobilů, buduje PRE síť nabíjecích stanic PREpoint. Aktuálně je v provozu na 22 místech 31 veřejných nabíjecích stanic, z toho 29 na území hl. m. Prahy, po jedné pak v Ostravě a v Brně.

Stanice jsou vybaveny jak klasickou zásuvkou 1x16 A, tak v čím dál větší míře využívanější Mennekes 3x32 A, kterým se elektromobily nabíjejí podstatně rychleji. Vzhledem k tomu, že poptávka po řešení domácího nebo firemního nabíjení s počtem registrovaných elektromobilů a plug-in hybridů roste, zajišťuje PRE instalaci a servis neveřejné nabíjecí infrastruktury

Novinky pro rok  2015

V rámci svého vozového parku provozuje PRE dlouhodobě 15 elektromobilů, které ujely již více než 100 000 kilometrů. I tyto zkušenosti budou nabídnuty zákazníkům ve formě zcela nového a unikátního produktu – leasing elektromobilů a plug-in hybridů, který bude spolu s dalšími novinkami představen začátkem dubna na tiskové konferenci při příležitosti otevření již pátého ročníku Výstavy e-mobility 2015.

Tato výstava je největší samostatnou výstavou elektrodopravních prostředků v České republice, která si v uplynulých ročnících vybudovala značné renomé. Všechna vystavená elektrokola bude možné rovnou zakoupit! Výstava proběhne v období duben až červen v prostorách Centra služeb PRE, které sídlí v centru Prahy v Jungmannově ulici 747/28.

Aktuální informace k projektu jsou k dispozici na stránkách www.premobilita.cz