Archiv článků

bulb
main-article

Už žádné nehody? Tesla Vision umožní plně robotické řízení elektromobilů

Elon Musk, šéf Tesla Motors, přednedávnem na sociálních sítích oznámil, že jeho impérium ve druhé polovině října odhalí nový produkt. Po dnech napětí a velkého očekávání automobilka představila Tesla Vision, hardware, který umožní plnou robotizaci všech nových modelů Tesla. Ti, kteří se těšili na nový model, mohou být trochu zklamaní, ale přesto je platforma pro Tesla Motors velkým krokem vpřed.

  • 21. října 2016
bulb
main-article

Chytré šperky: Když se elektronika stane módním doplňkem

Pojem nositelná elektronika se v poslední době stal synonymem zejména pro chytré hodinky a náramky, které na trh chrlí většina technologických firem. Chytří elektroničtí pomocníci ovšem mohou mít i mnohem zajímavější podobu. Spojením technologie, důrazu na design a precizního zpracování vznikají neotřelé doplňky, u nichž by jen málokdo odhalil, že mají i jinou než jen estetickou funkci.

  • 19. října 2016
bulb
main-article

Jak přelstít blesk: Pamatujete si, jak funguje Faradayova klec?

Srážka člověka s bleskem může mít fatální následky. Napětí v přírodním elektrostatickém výboji totiž může činit až několik desítek milionů voltů. Existuje ale způsob, jak působení blesku obejít. Jde o klec, která soustřeďuje elektrický náboj na svém povrchu. Objevil ji význačný britský fyzik a chemik Michael Faraday. Otestovat se ji nebál ani generální ředitel společnosti Siemens Eduard Palíšek.

  • 18. října 2016
bulb
main-article

Svítící mrak, ze kterého prší hudba. Podívejte se na stylový levitující reprák

Uvažujete, že byste si do bytu pořídili neotřelý, ale zároveň funkční designový skvost, který by okouzloval vás i vaše návštěvy? Možná jsme ho vypátrali. Americký designér Richard Clarkson představil inovaci svého závěsného svítidla ve tvaru mraku. Obláček z hypoalergenního materiálu nepotřebuje kabel, neboť levituje v prostoru. A kromě toho, že svítí a je krasný, funguje také jako reproduktor.

  • 13. října 2016
bulb
main-article

Velká pyramida, nebo velká elektrárna? Staří Egypťané možná znali elektrický proud!

Kdesi v Gíze, v poušti, kde je země tak vyprahlá, že doslova slyšíte, jak skomíravým hlasem podobným Meluzíně prosí o kapičku vody, svítí obrovským žárem jedna z největších pyramid světa a prosvěcuje nekonečnou tmu vesmírné prázdnoty. Je záchranným bodem pro všechny ztracené duše v době, kdy Re, bůh slunce, svádí svůj noční boj s Apopem, a zhasíná až s příchodem nového dne. Jak je to možné?

  • 13. října 2016
bulb
main-article

Skladná a ekologická. Německý designér představil větrnou elektrárnu do kapsy

Zodpovědní dobrodruzi vědí, že vyrazit mimo civilizaci bez telefonu a dalších elektronických zařízení se vždy nemusí vyplatit. Jak ale podobné přístroje udržet co nejdéle při životě? Jistě, taková otázka se v době powerbank může zdát trochu zbytečná. Ale ani záložní zdroj energie není nesmrtelný. Pak může nastoupit ekologická přenosná větrná elektrárna, která překvapí jednoduchou konstrukcí.

  • 7. října 2016

Starší články

Z výrobních závodů technologických společností se roboti přesouvají do našich domácností.

Nahoru