Oombrella: „Nezapomenutelný“ deštník, který za vás sleduje předpověď počasí

Murphyho zákony fungují zcela neomylně: deštník s sebou zpravidla nosíme, když je krásně, ale jakmile začne pršet, houpe se paraple doma na věšáku. Chytrý deštník Oombrella dokáže zákon schválnosti přelstít. Průběžne totiž sleduje teplotu, tlak i vlhkost vzduchu a intenzitu slunečního svitu. Když hrozí déšť nebo ho někde zapomenete, sám se vám připomene prostřednictvím smartphonu.

  • 26. července 2016
bulb

Oombrella: „Nezapomenutelný“ deštník, který za vás sleduje předpověď počasí

main-article
bulb
main-article

Nejrychlejší dron na světě vyvinul 18letý šikula po brouzdání internetem

Dron Teal může závodit s auty na dálnici. Za příznivých podmínek totiž dokáže svištět rychlostí 137 km/h a běžně letí 113 km/h. Nesestrojil ho žádný hravý profesor techniky, ale mladý Američan George Matus. V 11 letech se do dronů poprvé zamiloval, ve 14 vyrobil svůj první létající stroj a v 18 kromě ukončení střední školy získal 2,8 milionu dolarů pro startup na výrobu superrychlých dronů.

  • 25. července 2016
bulb
main-article

Jak namíchat ideální barevný odstín? Scribble řeší odvěké dilema malířů

Žlutá + modrá = zelená. Jako tráva? Les? Nebo něčí oči? Namíchání toho správného odstínu není jen tak. Chytré pero Scribble dokáže díky integrovanému miniaturnímu scanneru věrně reprodukovat barvu jakéhokoliv existujícího předmětu. Stačí k němu pero přiložit a sejmout barevný odstín. Inteligentní psací prostředek umí vytvořit přes 16 milionů barev a existuje ve verzi pro papír i dotykový displej.

  • 21. července 2016
bulb
main-article

Konečně v Česku! Tesla na dálnici D1 spustila první šestistojanový Supercharger

Pokud se český fanoušek elektromobility rozhodne pro nákup vozu ze stáje Tesla, musí vyrazit za hranice. Hned dvě oficiální prodejny Tesla se nacházejí se nedaleko za českými hranicemi – jedna v německých Drážďanech a druhá v Linci v Rakousku. Přesto se Česko probojovalo na Tesla mapu. Důvodem je spuštění Superchargeru na dálnici D1 nedaleko Humpolce.

  • 20. července 2016
bulb
main-article

Elektrizující kresby: Japonští koumáci vyvinuli inkoust, který vede elektřinu

Japonský startup AgIC, který se věnuje vymýšlení inovací a „zlepšováků“ v oblasti výroby tištěných spojů, představil inkoust s neobyčejnými vlastnostmi. Co je na něm tak výjimečného? Dokáže vést elektřinu, a tak v elektrickém obvodu elegantně nahradit dráty. Vodivá tekutina se ukrývá ve speciálním fixu, díky němuž mohou vznikat skutečně elektrizující (nejen) umělecká díla.

  • 19. července 2016
bulb
main-article

Klání elektromobilů: Dokáže nový aerodynamický Mercedes pokořit Teslu?

Nabídka elektromobilů se v blízké době opět rozroste, společnost Mercedes-Benz se chystá na podzimním autosalonu v Paříži představit svůj koncept IAA – Inteligentní Aerodynamický Automobil. Vůz budoucnosti bude mít podobu ladného sedanu s elektrickým pohonem. I když jsou přesné parametry vozidla prozatím zahaleny tajemstvím, mohl by se koncept IAA stát konkurentem pro Teslu Model S.

  • 14. července 2016

Starší články

Z výrobních závodů technologických společností se roboti přesouvají do našich domácností.

Nahoru