Dron kuchařem: Obstál letoun při přípravě slavnostní večeře?

Společnost Autel Robotics se rozhodla podrobit svůj nejnovější dron originální zatěžkávací zkoušce. Nechala model X-Star Premium kompletně připravit slavnostní večeři na Den díkůvzdání. A letoun gastronomický úkol v zásadě splnil. Rýpalové možná nebudou úplně spokojeni s vizuální prezentací pokrmu, ale nás výsledek pobavil. Že by se rýsovala výzva pro Štědrý večer? A co na to Zdeněk Pohlreich?

  • 30. listopadu 2016
bulb

Dron kuchařem: Obstál letoun při přípravě slavnostní večeře?

main-article
bulb
main-article

Elektřina v roce 2017 nezdraží, platby za proud ovlivní miliardy pro obnovitelné zdroje

Předsedkyně Energetického regulačního úřadu Alena Vitásková představila cenové rozhodnutí pro rok 2017. Jeho prostřednictvím ERÚ každoročně oznamuje výši regulované složky ceny elektřiny. Cenu elektřiny v příštím roce ovlivní tzv. notifikace pro podporované zdroje, tedy dotace, jimiž Evropská komise podpoří obnovitelné zdroje energie. Ty do tuzemské energetiky přinesou kolem 37 miliard korun.

  • 29. listopadu 2016
bulb
main-article

KROK PO KROKU: Kdy budou známy nové ceníky elektřiny a jaké pojmy se hodí znát?

Každoroční odtajnění cen energií pro následující rok se blíží. Domácnosti napříč Českou republikou budou mít o platbách za elektřinu pro rok 2017 částečně jasno už na sklonku listopadu. Připlatí si, nebo se není čeho obávat? Jak celý proces tvorby cen probíhá? A které výrazy z energetické hantýrky byste měli znát? To se dozvíte v textu níže. A pokud v energetice stále tápete, rádi vám poradíme.

  • 25. listopadu 2016
bulb
main-article

Hyperloop v Emirátech: Architekti z BIG představili vizualizaci lidské potrubní pošty

Dánské architektonické studio BIG, které se věnuje těm největším stavebním projektům, se spojilo se společnosti Hyperloop One. Ta se chystá na několika místech světa vybudovat rychlodráhu navrženou Elonem Muskem. Studio nyní připravilo vizualizaci, která ukazuje, jak dráha spojuje Abú Zabí se 124 kilometrů vzdálenou Dubají. Cesta, která vlakem trvá hodinu a půl, by se tak zredukovala na 10 minut.

  • 24. listopadu 2016
bulb
main-article

Letecká přeprava až domů? Mall.cz testuje doručování balíčků dronem

Technologie stále více pronikají do našich životů. Výjimkou není ani oblast přepravy méně objemných zásilek. O využití chytrých pomocníků se už delší dobu zajímají giganti jako Google či Amazon. Pozadu ale nejsou ani české firmy, už v září vyzkoušel e-shop Rohlík.cz doručovací roboty. Následuje ho Mall.cz, který otestoval, jak by si s doručením zásilky poradil dron. Vypukne dopravní revoluce?

  • 23. listopadu 2016
bulb
main-article

Ceny elektřiny 2017: Jak se vyhnout zmatkům a získat nejlepšího dodavatele?

Proces zveřejnění ceníků elektřiny pro rok 2017 s sebou kromě napětí přináší také zmatky a mírné obavy – odběratelé elektrického proudu váhají, jaký přístup mají vůči novým ceníků zaujmout. Situace se každý rok opakuje: zatímco jedni se neohroženě pustí do pátrání po tom, zda by se jim s přihlédnutím k novým cenám nevyplatilo dodavatele vyměnit, druzí, mají hlavu plnou otázek, a tak stále váhají.

  • 18. listopadu 2016

Starší články

Z výrobních závodů technologických společností se roboti přesouvají do našich domácností.

Nahoru