Bojujete se zlozvyky? Náramek Pavlok nabízí léčbu šokem. Doslova!

Kouření, noční (i denní) drancování ledničky, okusování nehtů, prokřupávání kloubů nebo nadměrné utrácení. Znáte snad někoho, kdo nemá žádný zlozvyk? I když existuje celá řada „zaručeně účinných“ návodů a metod, jak se zažitých nešvarů zbavit, nejúčinnější bývá zapojit pevnou vůli a zkrátka chvíli trpět. Nebo si pořídit náramek Pavlok, který vás za každé porušení odvykací kázně pořádně vytrestá.

  • 25. května 2016
bulb

Bojujete se zlozvyky? Náramek Pavlok nabízí léčbu šokem. Doslova!

main-article
bulb
main-article

Zvířecí technologie: Vychytávky, které oceníte vy i váš domácí mazlíček

Každý chovatel vám potvrdí, že zvířata jsou sice především radost, ale také starost. Pokud vás zajímá, co váš pes, kočka či jiný domácí mazlíček provádí, když zrovna nejste doma, našli jsme pro vás řešení. Technologie totiž nemyslí pouze na lidi, ale také na němé tváře. Můžete je díky nim sledovat na dálku, krmit je a cvičit, ale také je snáze vyhledat, když se bez vašeho vědomí vydají do světa.

  • 23. května 2016
bulb
main-article

Projekt NASA: Vesmírnou plachtu HERTS o velikosti Beskyd bude pohánět sluneční vítr

Americký Národní ústav pro letectví a kosmonautiku (NASA) zahájil testování solární plachty, která by v budoucnu měla být schopná doputovat na okraj Sluneční soustavy. Pohon obřího vesmírného objektu zajistí elektřina získaná ze slunečního větru. I když testy systému HERTS (Heliopause Electrostatic Rapid Transit System) probíhají už nyní, do kosmu se vydá nejdříve v roce 2025.

  • 17. května 2016
bulb
main-article

Futuristická dráha Hyperloop má za sebou první test. Došlo k naplnění vize Elona Muska?

Na počátku všeho byl zdánlivě bláznivý plán technologického vizionáře Elona Muska, který v roce 2012 navrhl futuristickou dráhu Hyperloop připomínající potrubní poštu pro přepravu lidí. O 4 roky později se prototyp neobvyklého dopravního prostředku dočkal prvního testu v americkém státě Nevada. Jak si Hyperloop vedl?

  • 16. května 2016
bulb
main-article

Pozor, umělci, je tu Tilt Brush! Google představil „štětec“ pro virtuální realitu

Vývojáři ze společnosti Google patrně usoudili, že kreslení pastelkami je definitivně passé, a proto se rozhodli představit světu mnohem sofistikovanější uměleckou metodu. Nová aplikace Tilt Brush umožňuje vytvářet prostorové malby v prostředí virtuální reality. Může inovativní technologie ohrozit malíře, kteří upřednostňují štětec, nebo se jedná jen o výstřelek, který bude mít jepičí život?

  • 11. května 2016
bulb
main-article

Snažíte se dostat do formy? Technologie myslí i na sportovce

Říkáte si, že jaro je ideální dobou k vyrýsování těla a likvidaci tukových zásob ze zimy? Přívětivé počasí láká ke sportovním aktivitám. Pokud to s pohybem myslíte vážně, potřebujete odhodlání, trpělivost, trochu sebezapření, ale chybět by vám neměly ani chytré pomůcky, které využívají nejmodernějších technologií. A když vám náhodou dojdou síly, můžete se vždycky spolehnout na elektrokoloběžku.

  • 5. května 2016

Starší články

Z výrobních závodů technologických společností se roboti přesouvají do našich domácností.

Nahoru