Nepružné solární panely možná končí. Číňan vynalezl o 80 % lehčí variantu

Ultra tenký, lehký a flexibilní solární panel eArche rozšiřuje oblast využití panelů i na plochy, pro které se těžké fotovoltaické panely nehodí. Průkopnické panely už nainstalovali na třech místech v Austrálii, kde je testují. Fasády domů, dopravní prostředky, zastávky, dobíjecí stanice - to je jen několik příkladů, kde by se mohla tato inovace uplatnit.

  • 29. května 2017
bulb

Nepružné solární panely možná končí. Číňan vynalezl o 80 % lehčí variantu

main-article
bulb
main-article

Létá jako Iron Man: Brit sestrojil létající kombinézu ve stylu superhrdinů

Snad každý muž by se chtěl na chvíli ocitnout v kůži Tonyho Starka a vznášet se ve speciálním obleku jako Iron Man. Britský vynálezce měl stejný sen a po deseti měsících pokusů a pádů poprvé vzlétl. K hladkému letu komiksovému hrdiny má Brit ještě daleko, ale i přesto při pohledu na létající oblek v akci většina ohromených diváků jen mlčky zírá do vzduchu.

  • 26. května 2017
bulb
main-article

Solární zásuvka se přisaje k oknu a hned můžete nabíjet drobnou elektroniku

Přilepíš a nabíjíš. Tak ve zkratce funguje originální solární zásuvka, která čerpá energii ze slunce po přisátí na okno. Její tvůrci doufají, že ji lidé využijí hlavně na cestách, například v letadle nebo v autě. Jednoduché přenosné zařízení zvládne zapojit každý. Jaké elektrospotřebiče bude schopná solární zásuvka dobít?

  • 24. května 2017
bulb
main-article

Létající taxík budoucnosti: Elektroletadlo Lilium úspěšně zvládlo první testy

Mimořádně futuristicky vyhlížející elektroletadlo Lilium, pozoruhodné především vertikálním způsobem vzletu a přistáním, dokončilo v Německu svoje první bezpilotní letové testy. S posádkou by mělo začít létat od roku 2019. Společnost, která letadlo vyvíjí, zvažuje jeho budoucí užití jako leteckého taxíku.

  • 22. května 2017
bulb
main-article

V Dubaji vyroste rotující mrakodrap s otáčivými patry, který se bude měnit před očima

Každý pokoj v excentrickém hotelu bude mít ten nejlepší výhled. Obyvatelé totiž budou hlasem ovládat rychlost i směr rotace svého patra. V jeden den uvidí ze svého okna východ slunce i jeho západ. Dynamická věž, jak je mrakodrap nazván, bude navíc energeticky soběstačná. Podaří se odvážný nápad zrealizovat, nebo jde jen o megalomanské sny ropných šejků?

  • 18. května 2017
bulb
main-article

Chytré prsteny nabité funkcemi. Co všechno dokážou?

Kde jsou ty časy, kdy se prsteny posuzovaly podle ceny drahého kovu či kamenů. Dnešní módní doplňky musí mít svým nositelům zároveň co nabídnout. Chytré prsteny takový požadavek dozajista plní, škála jejich funkcí je totiž opravdu široká.

  • 14. května 2017

Starší články

Z výrobních závodů technologických společností se roboti přesouvají do našich domácností.

Nahoru