Z Brna do Vídně za 10 minut. Dočká se moravská metropole Hyperloopu?

Futuristická dráha Hyperloop, která připomíná potrubní poštu pro lidské cestující, se prozatím nachází ve fázi počátečního testovaní své životaschopnosti. Zástupci společnosti Hyperloop Transportation Technologies ovšem věří, že se jim odvážný projekt podaří dotáhnout do zdárného konce, a tak čile vyjednávají o budoucím umístění netradičního dopravního prostředku. Jednání proběhlo také v Brně.

  • 18. ledna 2017
bulb

Z Brna do Vídně za 10 minut. Dočká se moravská metropole Hyperloopu?

main-article
bulb
main-article

INFOGRAFIKA: Změna dodavatele? Nejen kvůli nízké ceně, důležitá je i kvalita

V roce 2016 v České republice o třetinu stoupl zájem o změnu dodavatele energií. To znamená, že se loni k výměně dodavatele elektřiny „rozhoupalo“ bezmála 360 000 odběratelů. Co domácnosti k takové změně vede? Sledují Češi své výdaje za elektřinu? A jaká kritéria by měl ideální dodavatel elektrické energie splňovat? Průzkum mezi 600 respondenty ukázal, že cena dávno není rozhodujícím faktorem.

  • 18. ledna 2017
bulb
main-article

Sklenice v souladu s DNA. Japonský pivovar Suntory se pivařům dostává pod kůži

Bezmála 7,5 miliardy. Tolik sklenic by mohl vyrobit japonský pivovar Suntory, který láká fanoušky na unikátní půllitr. Co mu dodává nezvyklý tvar? A proč žádné dva nejsou stejné? Každy z nich vyroben na základě rozboru DNA budoucího majitele. Do vzhledu sklenice se tak promítají preference, které vycházejí právě z analýzy genetické informace. Dokážete si představit výmluvnější personalizaci?

  • 16. ledna 2017
bulb
main-article

Malování obrazů, komponování hudby i psaní scénářů: Umělá inteligence v roce 2016

Umělá inteligence svou výpočetní kapacitou předčí lidský mozek. Stále častěji však zasahuje i do sfér, u nichž se dlouho předpokládalo, že se bez ryze lidské tvořivosti neobejdou. Zdá se však, že umělá inteligence se na v oblasti umění naopak cítí jako ryba ve vodě. Jak své nadání uplatnila minulý rok? V aukci vydražila své podivuhodné obrazy, skládala hudbu a nezaostávala ani na poli scénáristiky.

  • 13. ledna 2017
bulb
main-article

Chytré vozidlo jako součást obýváku? Hyundai představil koncept Mobility Vision

Kam se ještě může posunout vývoj osobních automobilů? To naznačila jihokorejská automobilka Hyundai, která na technologickém veletrhu CES v Las Vegas odtajnila svou vizi pro budoucnost. Odvážný nápad počítá s tím, že by se chytrý automobil prakticky mohl stát součástí interiéru. Z kabiny vozu by tak bylo možné pomocí mobilní sedačky vjet přímo do obýváku. Nebo raději ložnice?

  • 11. ledna 2017
bulb
main-article

Žárovka Flyte: Pořiďte si levitující bytový doplněk

Sledujete trendy v bydlení a baví vás stále vylepšovat a ladit vybavení vašeho domu či bytu? Pokud se neustále rozhlížíte po stylových designových doplňcích, na jaké nenarazíte v každém obýváku, možná jste už zaznamenali nepřehlédnutelné svítidlo Flyte. Co je na něm tak zvláštního? Dokáže, podobně jako reproduktor ve tvaru mraku, který jsme vám ukazovali nedávno, nehybně levitovat ve vzduchu.

  • 6. ledna 2017

Starší články

Z výrobních závodů technologických společností se roboti přesouvají do našich domácností.

Nahoru