Jak vysadit miliardu stromů za rok? Britský startup sází na drony.

Odlesňování naší planety probíhá mnohem rychleji než výsadba nových stromů, která je velmi náročná na čas i pracovní sílu, a navíc nebývá dostatečně efektivní. Oxfordský startup Biocarbon Engineering se proto rozhodl začít používat sázecí drony, které se zdají být reálným přínosem v rámci řešení tohoto ekologického problému, který může mít negativní dopady na celou planetu.

  • 19. dubna 2017
bulb

Jak vysadit miliardu stromů za rok? Britský startup sází na drony.

main-article
bulb
main-article

Návrat ke kořenům: Češi bodují s dřevěným zesilovačem

I když by se současný svět neobešel bez sofistikovaných technologií, veřejnost často dokáže zaujmout nápad, který je vlastně úplně jednoduchý. To je případ designového zesilovače Woodyfier, který se zrodil v Kostelci nad Orlicí. Dutý voděodolný tubus z olšového, dubového či jasanového dřeva zesílí zvuk mobilního telefonu. Za stylový a funkční kus přírody české provenience zaplatíte 1 499 korun.

  • 18. dubna 2017
bulb
main-article

Velikonoční vajíčka trochu jinak. Jakému zdobicímu postupu fandíte vy?

České Velikonoce se neobejdou bez pestrobarevných vajec, které ženy a dívky zdobí pro koledníky. Zatímco jedna domácnost nedá dopustit na barvení vajíček práškovými barvami, jinde fandí cibulovým slupkám, případně si usnadní práci a nakoupí výslužku čokoládovou. Do velikonočních tradic ovšem vstupují také technologie, především 3D tisk. Jak vajíčka a pamlsky z 3D tiskárny vznikají?

  • 16. dubna 2017
bulb
main-article

V Česku se testuje vlak na vodíkový pohon s nulovými emisemi

Vlaková souprava Coradia iLint s vodíkovým pohonem byla představena světu již loni na podzim. Po úspěšných úvodních zkouškách provedených v Německu se testování začátkem dubna přesouvá do ČR na zkušební trať ve Velimi na Kolínsku, kde může vlak jezdit ve vyšších rychlostech.

  • 10. dubna 2017
bulb
main-article

V Madridu mají první most pro chodce vytištěný na 3D tiskárně. Vypadá jako z ledu

O technologii 3D tisku slyšíme stále častěji i v souvislosti se stavebnictvím či architekturou. Experimentální domy větších či menších rozměrů se „tisknou“ po celém světě, oblast využití 3D tiskáren se však rozšiřuje i na další druhy staveb. První most pro pěší vyrobený tímto způsobem byl veřejnosti slavnostně představen na konci loňského roku ve španělském Madridu.

  • 6. dubna 2017
bulb
main-article

Už je to tady! Škoda Auto představila elektrický koncept Vision E

Představení vize vozů budoucnosti se v posledních letech stalo pro světové automobilky jakýmsi dobrým mravem. Nyní se k tomuto zástupu výrobců automobilů přidala i společnost Škoda Auto. Ta oznámila, že na dubnovém autosalonu v Šanghaji odhalí svůj dlouho pilovaný koncept vozů poháněných elektřinou. Zhmotnění elektromobility ze stáje Škoda Auto dostalo označení Vision E. Co na něj říkáte?

  • 31. března 2017

Starší články

Z výrobních závodů technologických společností se roboti přesouvají do našich domácností.

Nahoru