Múzy vs. věda: Umělkyně z Holandska tiskne své výtvory na 3D tiskárně

Pokud si myslíte, že se mezi vědou a uměním nachází nepřekonatelná propast, možná vás nizozemská umělkyně Roos Meerman přesvědčí o opaku. V rámci svého experimentálního projektu Aera Fabrica kombinuje potenciál 3D tisku s technikou foukání skla. Výsledkem je sbírka pozoruhodných, tvarově i barevně atraktivních objektů připomínajících balóny.

  • 23. února 2017
bulb

Múzy vs. věda: Umělkyně z Holandska tiskne své výtvory na 3D tiskárně

main-article
bulb
main-article

Intel pomocí 300 dronů vytvořil americkou vlajku pro vystoupení Lady Gaga

Odhlédneme-li od amerického fotbalu, bylo vrcholem letošního Super Bowlu vystoupení Lady Gaga. Ta se, soudě podle pozitivních ohlasů, za svůj výkon určitě nemusí stydět. Velkolepý úvod setu, který byl z bezpečnostních důvodů předtočený, zajistily kromě zpěvačky také tři stovky dronů, které ve vzduchu koordinovaně vytvořily americkou vlajku. Jejich let řídil speciální tým ze společnosti Intel.

  • 21. února 2017
bulb
main-article

Pozoruhodná větrná turbína inspirovaná křídly kolibříka: Dočká se širšího využití?

Ačkoliv se tradiční vzhled velkých větrných turbín prakticky již léta nemění, konstruktéři a designéři stále přicházejí s různými inovativními návrhy, které se na využití větrné energie dívají úplně novýma očima. Jedním z příkladů je nepřehlédnutelná turbína s křídly nápadně připomínající kolibříka.

  • 19. února 2017
bulb
main-article

Souboj konceptů budoucnosti: Automobilky se předhánějí v odvážných vizích

Trend, který naplno vypukl v minulých letech, pokračuje i letos. Automobilky nepřestávají chrlit vize dopravy budoucnosti. Některé z nich rovnou prezentují hotová vozidla, zatímco ty opatrnější zůstávají pouze u počítačových simulací. Protentokrát jsme se podívali do „autodílny“ společností Nissan, Chrysler a Volkswagen. Co mají modely společného? V čem se liší? A který z nich byste si vybrali?

  • 15. února 2017
bulb
main-article

Nebaví vás brouzdat po městě pěšky? Zkuste chytrou a skladnou elektrokoloběžku

Potřebujete se rychle pohybovat v rámci města na kratší vzdálenosti s minimem fyzické námahy, ale elektrokolo je pro vaše účely příliš neskladné? Elektrokoloběžka EcoReco by mohla představovat elegantní řešení vašeho problému. Díky sklopnému mechanismu je maximálně skladná, můžete si ji bez komplikací převážet v dopravních prostředcích a navíc komunikuje s vaším smartphonem.

  • 10. února 2017
bulb
main-article

Málo prostoru v tašce či batohu? Robot Gita se stane vaší pojízdnou kabelkou

Najít ideální každodenní zavazadlo, které by dobře vypadalo a zároveň odpovídalo vašim prostorovým požadavkům, není legrace. Totéž platí i pro vláčení těžkých tašek s nákupem. Společnost Piaggio Fast Forward proto představila pojízdného robota, která dostal označení Gita. Brevný robot, který připomíná kutálející se soudek, je vybaven chytrými čidly, a tak se stane vaším věrným pojízdným druhem.

  • 9. února 2017

Starší články

Z výrobních závodů technologických společností se roboti přesouvají do našich domácností.

Nahoru