Vůz budoucnosti od Rolls Royce: Futuristický model Vision Next 100 budí emoce

Automobilky se v poslední době předhánějí v tom, která z nich představí odvážnější a futurističtější model vozidla budoucnosti. A tak postupně odhalují nástupce současných aut s ohromujícími parametry i neotřelým designem. V minulých dnech se k nim připojila i věhlasná britská společnost Rolls Royce, která proslula výrobou luxusních vozidel. Jak se vám její vize pro přepravu budoucnosti líbí?

  • 22. června 2016
bulb

Vůz budoucnosti od Rolls Royce: Futuristický model Vision Next 100 budí emoce

main-article
bulb
main-article

Lithium nad zlato. Bude se cenný kov ve velkém těžit i na českém Cínovci?

Největší naleziště lithia, jehož popularita kvůli využití při výrobě baterií neustále narůstá, se nacházejí v Bolívii, Chile či Argentině. Vědci ovšem díky průzkumným vrtům zjistili, že se v oblasti Cínovce může nalézat téměř 6 procent světových zásob ceněného kovu. Zahájení těžby poblíž hranice s Německem je proto na spadnutí. Co by těžba lithia Česku mohla přinést?

  • 15. června 2016
bulb
main-article

Jen pětina Čechů svítí výhradně LED žárovkami. Od kompletní výměny je odrazuje vysoká cena

Češi sice vědí, že LED žárovky mají celou řadu výhod, ale přesto jimi svítí jen pětina českých domácností. Od nákupu je odrazuje především vyšší cena LEDek. Většině lidí by se však jednorázová investice do LED žárovek vrátila během jednoho roku. Podívejte se, co ještě vyplynulo z průzkumu, který náš portál realizoval mezi více než 750 respondenty.

  • 10. června 2016
bulb
main-article

Boříme solární mýty! Odhalte fámy a polopravdy, které kolují o fotovoltaice

Fotovoltaická elektrárna stojí statisíce, návratnost vynaložené investice je nejistá a panely na střeše přinášejí majiteli spoustu starostí. Je to pravda? V dalším ze série příspěvků o solární energii se zaměříme na mýty, které o solární energii kolují, a tak jí, často neopodstatněně, kazí reputaci. Podívejte se s námi na pětici těch nejčastějších.

  • 9. června 2016
bulb
main-article

Elektromotorka, kancelář i želví krunýř: 3D tiskárny nepřestávají udivovat svět

3D tisk, o němž vás často a rádi informujeme, je jednou z nejperspektivnějších a nejzajímavějších technologických oblastí. Zdá se, že možnosti trojrozměrného tisku téměř neznají hranice. A proto vám přinášíme další porci produktů z různých koutů světa, za jejichž vznikem stojí 3D tiskárna. Tentokrát se zaměříme na ultralehké motorky, futuristickou kancelářskou budovu i dojemný želví příběh.

  • 31. května 2016
bulb
main-article

Export elektřiny: Česko patří mezi evropskou špičku. Jaký byl pro vývoz rok 2015?

Ač je Česká republika rozlohou nevelká, patří dlouhodobě mezi nejvýznamnější evropské vývozce elektrické energie. Za rok 2014 Česko dokonce v objemu exportované elektřiny obsadilo v rámci Evropy třetí místo, na prvních dvou příčkách se přitom umístily několikanásobně větší a lidnatější státy – Francie a Německo. Jak si tuzemská energetika vedla v roce 2015? Uspěla v konkurenci evropských velikánů?

  • 27. května 2016

Starší články

Z výrobních závodů technologických společností se roboti přesouvají do našich domácností.

Nahoru