Uvažujete o soukromé elektrárně? Víme, jak na energetickou soběstačnost!

Jakou barvu má energie budoucnosti? Jednoznačně zelenou. Obnovitelné energetické zdroje jsou v posledních letech na vzestupu. Jenže větrnou turbínu nebo přehradu vody si nemůže, nejen z prostorových důvodů, dovolit každý. Pro běžné smrtelníky je výrazně dostupnějším řešením pořízení domácí fotovoltaické elektrárny. Instalaci solárních panelů nabízí také Pražská energetika.

  • 22. srpna 2016
bulb

Uvažujete o soukromé elektrárně? Víme, jak na energetickou soběstačnost!

main-article
bulb
main-article

Tarifní revoluce podruhé: NTS nahradí VTS. Co se ukrývá za tajemnými zkratkami?

Kolem Energetického regulačního úřadu (ERÚ) bylo v první polovině roku 2016 pořádně rušno. Regulátor v lednu představil návrh nové tarifní struktury, který vzápětí sklidil ostrou kritiku ze strany veřejnosti i odborníků. Alena Vitásková, předsedkyně ERÚ, proto vyrazila na sérii setkání s občany, aby si vyslechla jejich připomínky. A nyní odtajnila nový návrh tzv. vyváženého tarifního systému.

  • 17. srpna 2016
bulb
main-article

V jednoduchosti je síla: Chytrý metr Bagel nadchl Kickstarter i Indiegogo

Změřit drobný předmět ve tvaru krychle nebo kvádru dokáže skoro každý i pomocí školního pravítka. Ale zjistit rozměry asymetrických objektů, které navíc mají větší rozměry, to už taková hračka není. Jihokorejský startup Bagel Labs proto přišel s chytrým metrem, který dostal, zřejmě i kvůli svému kulatému tvaru, jméno Bagel. Zdánlivě jednoduchý nápad teď trhá rekordy na crowdfundingových portálech.

  • 15. srpna 2016
bulb
main-article

Spustí obří Tesla Gigafactory elektrickou revoluci, nebo zlomí Elonu Muskovi vaz?

Má Elon Musk víc peněz než rozumu? Proč už nestačí předpona super či mega, když společnost Tesla staví obří továrnu na výrobu baterií uprostřed vyprahlé pouště v Nevadě? Na takové dotazy sice šéf Tesly při slavnostním otevřením 14 % závodu Gigafactory neodpovídal, ale sdělil nadšeným novinářům, třeba kolik se do továrny po jejím dokončení vejde letadel Boeing 747 či křečků. Co dalšího prozradil?

  • 10. srpna 2016
bulb
main-article

Považujete věšení prádla za nutné zlo? Chytrý kolíček Peggy možná změní váš názor

Domácnosti, které nedisponují sušičkou, se rozcvičce v podobě věšení prádla nevyhnou. Australský výrobce pracích prostředků OMO představil inteligentní kolíček na prádlo Peggy. Ten vás díky mobilní aplikaci upozorní na blížící se konec pracího cyklu, vybere s ohledem na rozmary počasí ideální čas pro praní a vypočítá, jak dlouho bude sušení trvat. Přesušené či zmoklé oblečení se stane minulostí.

  • 9. srpna 2016
bulb
main-article

Odložte lupu: Vyúčtování energií je od července přehlednější

Pokud jste si dosud při studování účtů za elektřinu či plyn museli nasazovat brýle, abyste se vyznali ve změti čísel a dalších údajů, máme pro vás dobrou zprávu. Vyúčtování energií dostalo počínaje červencem novou a přehlednější podobu. Může za to vyhláška Energetického regulačního úřadu, která dodavatelům ukládá připojit ke stávajícímu vyúčtování ještě jeho zjednodušenou variantu.

  • 4. srpna 2016

Starší články

Z výrobních závodů technologických společností se roboti přesouvají do našich domácností.

Nahoru