Technologie

Jak využít 3D tisk v kosmetice? Neutrogena namíchá vaši osobní pleťovou masku

Jestli jste čekali, že kosmetický gigant bude na 3D tiskárně vyrábět tak leda plastové kelímky pro své produkty, možná vás nejnovější projekt značky Neutrogena překvapí. Svým zákazníkům totiž začne v nejbližší době nabízet pleťové masky dokonale vyladěné podle individuálních potřeb. A připravovat je bude, jak jinak než pomocí technologie 3D tisku.

Jak využít 3D tisk v kosmetice? Neutrogena namíchá vaši osobní pleťovou masku
Jak využít 3D tisk v kosmetice? Neutrogena namíchá vaši osobní pleťovou masku

Neutrogena je americká kosmetická značka spadající pod nadnárodní korporaci Johnson > Johnson. Společnost chce ukázat světu, že se nebrání nejnovějším inovacím. Po speciálním pleťovém scanneru Skin360, který se instaluje na smartphone, přichází s novinkou, která dá domácímu scanování pleti další rozměr.

Scanner obličeje

Pleťový scanner dokáže s využitím fotoaparátu analyzovat stav pleti na různých místech obličeje a výsledky zaznamenávat do příslušné mobilní aplikace. Uživatel pak může při opakovaném scanování sledovat i výsledky svého snažení o zlepšení stavu pleti v čase. Personalizovaná pleťová maska se tak zdá být dalším logickým krokem.

Neutrogena scanner

Masku ze 3D tiskárny si jako první vyzkouší Američané, Evropa si ještě počká

Projekt nese název MaskiD a důležité je, že se nebude jednat o typický výrobek, kdy se jedna pleťová maska používá na celou tvář. Místo toho bude výsledný produkt zohledňovat zcela individuální rozložení stavu pleti konkrétního člověka na základě domácích snímků kůže, které přinesou analýzu stavu vlhkosti pleti, identifikaci rozšířených pórů, vrásek a další.

Maska se proto bude skládat z šesti částí - na čelo, okolí očí, tváře, nos, nosoretní oblast a bradu. O přesné namíchání potřebných ingrediencí se postará právě 3D tiskárna.

Smartphone pro Neutrogena

Scanner je kompatibilní s několika modely iPhone a zahrnuje 12 výkonných světelných diod, zvětšovací čočky a přesné senzory. Pro získání individuální masky ale není domácí scanování úplně nezbytné, bude možné ji objednat i na základě vyplnění dotazníku zjišťujícího stav pleti.

Jedna maska pokaždé jinak

Objednávku masky uživatel odešle prostřednictvím aplikace a maska bude následně doručena přímo na jeho adresu. V závislosti na vývoji stavu pleti je možné, že si zákazník nikdy neobjedná stejnou masku dvakrát.

Pokaždé ji může přizpůsobit momentálním potřebám. Pleťový scanner se v USA prodává za 60 dolarů, cena individuální masky zatím nebyla zveřejněna. Každopádně je jisté, že se jí dočkají nejdříve ve Spojených státech.