Fotovoltaika: Snižte si výdaje za elektřinu

Pořiďte si nejvýhodnější fotovoltaickou elektrárnu na klíč s garantovanou dotací až 170 000 Kč.

 • Vyplníte krátký formulář
  Po vyplnění formuláře se vám nejpozději do 2 pracovních dnů ozve specialista na fotovoltaiku.
 • Specialista vám připraví návrh na míru
  Na základě vašich představ vám specialista zdarma a nezávazně navrhne fotovoltaiku přímo pro váš dům.
 • Nezávazný návrh vám přijde na e-mail
  Na vámi uvedený e-mail vám přijde návrh fotovoltaiky spolu s cenou i odhadovanou návratností peněz.

Dejte nám na sebe kontakt a získejte více informací k fotovoltaice

Specialista vám zavolá a vše s vámi probere.

Na tento e-mail vám přijde návrh fotovoltaiky.

Odesláním formuláře souhlasíte s předáním vyplněných údajů do E.ON Energie, a.s., IČ: 260 78 201, za účelem Vašeho kontaktování v následujících 14 dnech a poskytnutí bezplatné konzultace v rozsahu až 30 minut v oblasti fotovoltaiky a fotovoltaických panelů. Více informací o zpracování Vašich údajů společností E.ON a o Vašich právech se můžete dozvědět na webových stránkách www.eon.cz v sekci Ochrana osobních údajů.

3 důvody, proč si pořídit fotovoltaickou elektrárnu

Investice se skvělou návratností
Díky dotaci získáte hned nazpět až 50 % z vaší investice. Zbytek se vám může vrátit díky rostoucím cenám elektřiny už za 10 let.
Energetická nezávislost a svoboda
Budete energeticky soběstační. Žádná vámi vyrobená elektřina navíc nepřijde nazmar. Přebytky využijete, až je budete potřebovat.
Kvalitní řešení na míru
Fotovoltaika je vždy navržena podle vašich individuálních potřeb. Jedná se o projekty řešené na míru, které vám vydrží desítky let.
Partner, který má zkušenost
Partner, který má zkušenosti
Partnerem projektu je společnost E.ON, která se na trhu s fotovoltaikou pohybuje mnoho let a má za sebou tisíce úspěšných projektů v Čechách i v Německu.

Modelový příklad

Průměrný dům s fotovoltaickou elektrárnou (FVE) s ukládáním přebytků do fyzické a virtuální baterie má úsporu přibližně 12 000 Kč ročně.

 • Pořizovací cena zařízení
  188 000,-
 • Úspěšně získaná dotace
  60 000,-
 • Průměrná roční úspora
  12 000,-
 • Návratnost investice
  11 let
 • Celkem zaplatíte
  jen 128 000,-
Graf modelového příkladu

Podmínky pro získání dotace na fotovoltaiku

1
FVE pro vlastní spotřebu
Dotaci mohou získat jen systémy pro vlastní spotřebu s ukládáním přebytků energie do baterie nebo bojleru s ohřevem vody.
2
Rodinný dům, ne chata
Podle katastru musí jít o nemovitost určenou k bydlení nebo o zemědělskou usedlost. Rekreační objekty dotaci nezískají.
3
1 nemovitost = 1 dotace
O dotaci může požádat fyzická osoba nebo firma. Pokud vlastníte více nemovitostí, pak můžete požádat o dotaci pro každý objekt.

Přečtěte si nejčastější otázky, na které se ptají zájemci o fotovoltaické systémy

Fotovoltaická elektrárna vyrábí elektřinu ze slunečních paprsků, které dopadají na fotovoltaické panely na vaší střeše. Tuto vyrobenou energii dále zpracovává tzv. střídač, který ji pak posílá do vaší vnitřní domovní sítě. V Česku ročně taková soukromá elektrárna vyrobí zhruba 1 000x víc energie, než jaký je její instalovaný výkon. Například pokud budete mít na střeše instalovaný výkon 4 kWp, vyrobíte za rok zhruba 4 000 kWh energie. Tu ale nespotřebujete všechnu a nevyužitá energie se ztratí v distribuční síti. My vám elektrárnu navrhneme tak, abyste skoro dvě třetiny energie, kterou si vyrobíte, byli schopni využít v domácnosti.

Celková výroba solární energie je v zimě nižší o 80 % než v létě, protože světla je obecně méně a solární panely elektřinu vyrábějí právě z něj.

Vždycky záleží na tom, jaký systém zvolíte a kolik spotřebujete energie. U fotovoltaické elektrárny s výkonem 3,575 kWp a počáteční investicí 139 900 Kč se vám může všechno vrátit za 8,5 roku (bez Virtuální baterie to může být o rok víc). Důležitou roli hrají taky dotace. Jejich výše je vždycky taková, aby byla návratnost investice nižší než životnost systému.

Zavřít okno