Fotovoltaické panely na střechu pro rodinné domy

 • Získejte dotaci až 170 000 Kč na fotovoltaické systémy. Máme v tom 100% úspěšnost.
 • Výhodná investice s průměrnou návratností 10 let. Čím více elektřina zdraží, tím více vyděláte.
 • Postavíme vám projekt na míru. Jsme německá firma a máme za sebou tisíce úspěšných instalací.

Dejte nám na sebe kontakt a získejte více informací k fotovoltaice

Odesláním formuláře souhlasíte s předáním vyplněných údajů do E.ON Energie, a.s., IČ: 260 78 201, za účelem Vašeho kontaktování v následujících 14 dnech a poskytnutí bezplatné konzultace v rozsahu až 30 minut v oblasti fotovoltaiky a fotovoltaických panelů. Více informací o zpracování Vašich údajů společností E.ON a o Vašich právech se můžete dozvědět na webových stránkách www.eon.cz v sekci Ochrana osobních údajů.

3 výhody fotovoltaiky

Až 170 000 Kč korun na dotacích. Pomůžeme vám je získat
Jen dobře postavené projekty mohou získat dotaci, která se blíží až 50 % celkových nákladů. Vyřídíme za vás administraci a získáváme vám dotaci.
Vydělávejte, když máte elektřiny více
S naší unikátní virtuální baterií nepřijdete o vyrobenou elektřinu. Uložíte si ji na později až ji budete potřebovat, tak vám ji zase vrátíme.
Uspořte i mnohem více než 12 000 Kč ročně
Průměrná úspora s fotovoltaickými panely je 12 000 Kč ročně na elektřině. Čim více však bude zdražovat, tím více bude vaše celková úspora vyšší.
Partner, který má zkušenost
Partner, který má zkušenost
E.ON je naším partnerem, který má za sebou tisíce instalací v Česku a Německu. Zákazníci oceňují především skvělý poměr ceny a kvality.

Modelový příklad

Průměrný dům s fotovoltaickou elektrárnou (FVE) s ukládáním přebytků do fyzické a virtuální baterie má úsporu přibližně 12 000 Kč ročně.

 • Pořizovací cena zařízení
  188 000,-
 • Úspěšně získaná dotace
  60 000,-
 • Průměrná roční úspora
  12 000,-
 • Návratnost investice
  11 let
 • Celkem zaplatíte
  jen 128 000,-
Graf modelového příkladu

Kdo má nárok na dotaci?

1
FVE pro vlastní spotřebu
Získat dotaci mohou jen systémy, které jsou pro vlastní spotřebu s ohřevem vody v bojleru nebo ukládáním energie v bateriích.
2
Pro rodinný dům, ne chatu
Podle katastru nemovitostí se musí jednat pouze o objekt určený k bydlení. Nebo o zemědělskou usedlost.
3
Žadatel je domácnost
Pokud majitel vlastní více nemovitostí, pak může požádat o dotaci pro každou nemovitost zvlášť.

Přečtěte si nejčastější otázky, na které se ptají zájemci o fotovoltaické systémy

Fotovoltaická elektrárna vyrábí elektřinu ze slunečních paprsků, které dopadají na fotovoltaické panely na vaší střeše. Tuto vyrobenou energii dále zpracovává tzv. střídač, který ji pak posílá do vaší vnitřní domovní sítě. V Česku ročně taková soukromá elektrárna vyrobí zhruba 1 000x víc energie, než jaký je její instalovaný výkon. Například pokud budete mít na střeše instalovaný výkon 4 kWp, vyrobíte za rok zhruba 4 000 kWh energie. Tu ale nespotřebujete všechnu a nevyužitá energie se ztratí v distribuční síti. My vám elektrárnu navrhneme tak, abyste skoro dvě třetiny energie, kterou si vyrobíte, byli schopni využít v domácnosti.

Celková výroba solární energie je v zimě nižší o 80 % než v létě, protože světla je obecně méně a solární panely elektřinu vyrábějí právě z něj.

Vždycky záleží na tom, jaký systém zvolíte a kolik spotřebujete energie. U fotovoltaické elektrárny s výkonem 3,575 kWp a počáteční investicí 139 900 Kč se vám může všechno vrátit za 8,5 roku (bez Virtuální baterie to může být o rok víc). Důležitou roli hrají taky dotace. Jejich výše je vždycky taková, aby byla návratnost investice nižší než životnost systému.

Zavřít okno