Dukovany: Rodí se společný projekt s Polskem?

Dostavba jaderného bloku v Dukovanech bude největší tendr v historii České republiky. Proto nepřekvapuje, že ohledně výběrového řízení probíhají vášnivé diskuze. V posledních týdnech se začalo spekulovat o jedné zajímavé variantě – společném projektu s Polskem.

  • 10. května 2021
bulb

Dukovany: Rodí se společný projekt s Polskem?

main-article
bulb
main-article

Trh s elektromobily v roce 2021. Podívejte se na vozidla pro tento rok

Elektrifikace automobilového průmyslu je již v plném proudu. Do roku 2025 by vozidla mohla vypadat úplně jinak, než jak je známe dnes, a to zejména z důvodu, že jsou výrobci stále více omezováni a za hlavní cíl si kladou snížení emisí na minimální hodnotu. V letošním roce se na trh dostává mnoho elektromobilů z různých cenových kategorií, takže se stávají dostupnějšími pro veřejnost.

  • 5. května 2021
bulb
main-article

Cena elektřiny za komunismu: Je dnes dražší?

Cena elektřiny za komunismu: Je dnes dražší? Jo tenkrát za komunistů, to bylo všechno levnější! Také máte ve svém okolí někoho, kdo tuhle větu s oblibou používá při lamentování nad drahými cenami v podstatě jakékoliv zboží či služeb? Jak je to s elektřinou? Má podobný výrok ekonomické opodstatnění? Podívejte se, jaké byly ceny elektřiny za komunismu a jaké jsou dnes.

  • 3. května 2021
bulb
main-article

Space Launch System: Co přinese nová a moderní technologie NASA

16. července 1969 se poprvé člověk prošel po Měsíci. Stačilo jen pár let a technologie se značně zdokonalila. Na začátku nového století v roce 2004 zahájil prezident George Bush program Constellation, který byl vytvořen k vývoji nových kosmických dopravních prostředků. V současné chvíli jej ale nahradil nový program se jménem Space Launch System.

  • 30. dubna 2021
bulb
main-article

Chytré brýle pro rok 2021. Z čeho lze vybírat?

Pomůcka, která usnadnila lidem život. Brýle byly vynalezeny, aby řešily oční vady finančně nenáročnou a snadnou cestou, a v neposlední řadě také chránily díky UV faktoru. Dnes ale nabízejí mnohem víc. Pyšní se možností propojení s chytrými zařízeními, snaží se zkvalitnit zážitek z běžné reality a nabízejí spoustu užitečných funkcí, které zjednoduší váš den.

  • 28. dubna 2021
bulb
main-article

Kotlíková dotace 2021: Jak získat tisíce korun od státu?

Kotlíkové dotace patří k nejvyužívanějším dotačním programům v České republice. Domácnosti díky nim dostávají významné příspěvky na výměnu starých kotlů. Pokračují kotlíkové dotace v roce 2021? Jakým způsobem můžete získat tisíce korun od státu na pořízení ekologičtějších kotlů?

  • 26. dubna 2021

Starší články

Vyplatí se pořídit solární panely na rodinný dům? Zjistěte, jaké dotace můžete získat a kolik ušetříte s domácí fotovoltaikou za elektřinu.

Nahoru