Projekt Energy System 2050. Jaké změny chystá Německo?

Emise CO2 významně přispívají ke globálnímu oteplování a podle statistik Eurostat tvoří přibližně 80% všech člověkem vytvořených skleníkových plynů v EU. Největší podíl na tvorbě má v Evropské unii Německo, které se možnostmi snížení aktivně zabývá. V současné chvíli přicházejí s částečnými výsledky projektu Energy System 2050, který by měl navrhnout vhodné řešení.

  • 14. dubna 2021
bulb

Projekt Energy System 2050. Jaké změny chystá Německo?

main-article
bulb
main-article

Kdy může dojít k přerušení dodávek elektřiny?

Přerušení dodávek elektřiny dokáže velmi znepříjemnit život. Nerozsvítíte, nezapnete žádný spotřebič a v některých domácnostech si ani neohřejete vodu nebo nezatopíte. Víte, v jakých situacích se můžete ocitnout bez elektřiny? Přečtěte si, kdy může dojít k přerušení dodávek elektřiny.

  • 12. dubna 2021
bulb
main-article

7 největších fotovoltaických elektráren na světě

O fotovoltaických resp. solárních elektrárnách se v poslední době hodně mluví. Slunce představuje obnovitelný zdroj energie, který nám může pomoci zbavit se neekologických variant dodávek elektrického proudu. Kde najdeme ty největší sluneční elektrárny světa?

  • 9. dubna 2021
bulb
main-article

Domácí bezpečnostní dron do Always Home Cam pro vaši domácnost

Ohlídat spolehlivě domácnost, průmyslové objekty nebo jiné prostory může být někdy docela oříšek. I když se bezpečnostní služby snaží pracovat na maximum, instalují kamery a alarmy po celém objektu, někdy ani to nestačí. Novinkou je bezpečnostní dron od Amazonu, který dokáže domácnost uhlídat sám a upozornit na nezvané hosty. Je stále v pohybu a monitoruje tak každý kout.

  • 7. dubna 2021
bulb
main-article

Hoverboardy: podle čeho vybírat?

Zatímco hitem minulých let byly skateboardy, které vyžadovaly značnou zručnost, aktivitu a byly vhodné spíše pro teenagery, v současné době se do popředí dostává tzv. hoverboard. Jedná se o elektrické zařízení na dvou kolech, které se ovládá pomocí naklonění dopředu nebo dozadu. Nabízí rychlejší přepravu po městě a zábavu pro všechny.

  • 1. dubna 2021
bulb
main-article

ERÚ a ČNB zveřejnily odhad dopadů COVID-19 na ekonomiku ČR

Březen roku 2020 se do dějin zapíše jako čas, kdy vláda České republiky učinila první výraznější opatření, aby omezila šíření COVID-19. Proběhlo vyhlášení nouzového stavu, a hned dva dny poté vešlo v platnost Usnesení č. 211, které zakazuje provoz maloobchodního prodeje a služeb. S tím je ovšem výrazně spojen pokles odebírané elektrické energie, který nyní v tiskové zprávě zveřejnil ERÚ.

  • 29. března 2021

Starší články

Vyplatí se pořídit solární panely na rodinný dům? Zjistěte, jaké dotace můžete získat a kolik ušetříte s domácí fotovoltaikou za elektřinu.

Nahoru