Elektřina z bakterií? Za pár let možná realita

Bakterie jsou obvykle považovány za něco nežádoucího a špatného. Bez některých, například střevních, se ale neobejdeme. Jako součást mikroflóry zajišťují správné fungování organismu. Že by nám ale bakterie mohly pomoci vyrábět elektrickou energii? Dost možná ano. A dokonce přímo ty, které si nosíme v těle.

  • 20. února 2019
bulb

Elektřina z bakterií? Za pár let možná realita

main-article
bulb
main-article

Chytré vynálezy pro domácí miláčky: Spousta zábavy, domácí fitko a troška špehování

Stěží si dokážete představit život bez čtyřnohých chundelatých kamarádů? Přiznejte si ale, že mnoho z nich naším běžným životním stylem trošku trpí. Hodiny nudy, když jste v práci, povalování na gauči u televize, když se vám nechce nic dělat nebo přikrmování nevhodným jídlem, po kterém tloustnou stejně jako my. Ještě že máme chytré pomocníky, které našim miláčkům pomohou.

  • 18. února 2019
bulb
main-article

Výběr elektrokola od A do Z

Elektrokola jsou moderní a oblíbený dopravní prostředek. Současné modely už dokážou podávat velmi pěkné výkony a dopravit vás i na vzdálenost více než 100 km. Poradí si přitom i s obtížným terénem. Pokud o pořízení jízdního kola s elektromotorem uvažujete, máme pro vás návod, který vám pomůže s výběrem.

  • 15. února 2019
bulb
main-article

FridgeCam udělá s pomocí malého fotoaparátu z hloupé ledničky chytrou

Jste v supermarketu, chystáte večeři pro přátele a marně vzpomínáte na to, co vlastně máte v lednici. Potřebujete ovoce a zeleninu? Nebo maso? Máte dost mléka? A co vejce? Nevíte, co koupit, protože nechcete zbytečně zdvojovat potraviny. Vyčítáte si, že jste si neprohlédli lednici předtím, než jste přišli do obchodu. Řešení je přitom po ruce. Bezdrátová kamera nainstalovaná do vaší chladničky.

  • 13. února 2019
bulb
main-article

Humanoidní robot, který mění tváře i osobnost. Máte nápad, k čemu by mohl sloužit?

Je vytvořený k tomu, aby komunikoval s lidmi různými způsoby. Dokáže střídat tváře i styl vyjadřování. Mluví jako člověk, ale také poslouchá, projevuje emoce a udržuje oční kontakt. Ani jeho tvůrci nemají úplně jasno v tom, k čemu přesně by měl sloužit, ale zajímavých nápadů mají hned několik. Opravdu ale zvládne všechno, co slibují?

  • 11. února 2019
bulb
main-article

Největší veletrh úsporného bydlení FOR PASIV láká na bezplatné poradenství i dotace

Sedmý veletrh ekologického bydlení FOR PASIV a FOR WOOD přilákal do pražských Letňan bezmála 160 vystavovatelů ze čtyř států Evropy. Až do soboty bude probíhat přehlídka toho nejlepšího z oboru nízkoenergetických a pasivních staveb a dřevostaveb. K vidění budou zateplovací systémy i nejmodernější zařízení na výrobu domácí elektřiny.

  • 8. února 2019

Starší články

Jak vypadá místo největší jaderné katastrofy v dějinách po více než 30 letech? Zajeli jsme se do Černobylu a jeho okolí podívat.

Nahoru