Využíváme potenciál střešních fotovoltaických elektráren?

Podle aktuálních informací se výstavba fotovoltaických elektráren u nás těší velké oblibě. Je tomu opravdu tak? A jaké výhody tento systém výroby elektřiny vlastně má?

  • 25. ledna 2021
bulb

Využíváme potenciál střešních fotovoltaických elektráren?

main-article
bulb
main-article

Miniaturní roboti. Do budoucna by mohli pomoci ve zdravotnictví

Bez robotů si dnešní zdravotnictví už skoro nedokážeme představit. Díky technologicky pokročilým přístrojům mají lékaři možnost pečovat o větší množství pacientů a poskytnout jim kvalitnější péči. Přístroje totiž dokážou hlídat zdravotní stav pacientů a vyhodnotit, kdy dochází k ohrožení. Robotika se ale neustále vyvíjí a nyní přichází s novinkou, která by mohla vyřešit i závažnější onemocnění.

  • 22. ledna 2021
bulb
main-article

Kdy bude konečně spuštěn tendr na dostavbu Dukovan?

Velkým politickým tématem posledních měsíců je dostavba jaderného bloku v Dukovanech. Tendr měl být podle původního plánu spuštěn do konce roku 2020, to se ale nestalo. Nabírá projekt zpoždění hned v samotném počátku? Kdy bude konečně spuštěn tendr na dostavbu Dukovan?

  • 21. ledna 2021
bulb
main-article

Smart City: Jsou česká města chytrá?

Smart City je globální trend, který klade důraz efektivitu infrastruktury, inovací, technologií a služeb v každodenním životě obyvatel měst. Dílčí prvky smart cities jsou prezentovány i v České republice a právě v tomto článku se na některé z nich zaměříme, uvedeme si, jak jsou úspěšné a porovnáme je se zahraničními projekty.

  • 20. ledna 2021
bulb
main-article

Dobíjecí stanice pro elektromobily. Jak je na tom ČR?

Minulé roky čisté mobilitě nahrávaly. Vznikalo mnoho nových dobíjecích stanic a fungovala také podpora z programů, jako je NPŽP nebo NZÚ. Ani letošní rok nebude výjimkou, i když rozpočet prudce zasahuje koronavirus. Stát a energetické společnosti nadále řeší, jak elektromobily uvést více do běžného života.

  • 19. ledna 2021
bulb
main-article

Jak odejít od dodavatele elektřiny?

Zjistili jste, že svému dodavateli elektřiny platíte více, než je nutné a leží vám na stole mnohem výhodnější nabídka od konkurence? Ceny elektřiny se napříč poskytovateli výrazně liší, takže tato situace nemusí být nijak výjimečná. Víte, jak odejít od dodavatele elektřiny?

  • 18. ledna 2021

Starší články

Vyplatí se pořídit solární panely na rodinný dům? Zjistěte, jaké dotace můžete získat a kolik ušetříte s domácí fotovoltaikou za elektřinu.

Nahoru