Dotace na elektromobil v roce 2024: Jak získat 200 000 Kč?

Podnikáte a sháníte pro svou činnost udržitelné technologie, jako je například elektromobil? Tak právě pro vás jsou určeny podnikatelské dotace, které vám s pořízením elektrického auta pomohou. A protože se zaměřujeme také na elektromobilitu pro podnikatele, podíváme se na možnosti dotace blíže.

  • 31. prosince 2024
bulb

Dotace na elektromobil v roce 2024: Jak získat 200 000 Kč?

main-article
bulb
main-article

Emisní povolenky zdražují. Jak ovlivňují cenu elektřiny?

Jak přesvědčit velké znečišťovatele ovzduší, aby snižovali produkci oxidu uhličitého? Takovou otázku řešila Evropská unie, aby splnila závazek plynoucí z Kjótského protokolu. Řešení měly přinést tzv. emisní povolenky, které fungují zjednodušeně jako motivační kolektivní hra. Pojďme se podívat, kolik v současnosti emisní povolenky stojí a jak ovlivňují cenu energií.

  • 5. dubna 2024
bulb
main-article

Distributor, nebo dodavatel? Kdo je kdo?

Vědět, jaký je rozdíl mezi distributorem a dodavatelem elektřiny, je důležité. Elektřina k vám domů urazí dlouhou cestu: z elektrárny do rozvoden a odsud do vaší domácnosti. Tato cesta se podílí na konečné ceně, kterou platíte ve fakturách. Pojďme si o distributorovi a dodavateli elektrické energie povědět více.

  • 25. března 2024
bulb
main-article

Cena elektřiny na burze: Jak se projevuje na faktuře?

Cena elektřiny na burze znatelně kolísá podle poptávky a energetické situace ve světě, a tím se mění i její cena pro koncové zákazníky. Jak ale přesně burza ovlivňuje vaši výši záloh i konečné vyúčtování a co všechno cena elektřiny obsahuje? Po přečtení našeho článku budete znát odpověď.

  • 20. března 2024
bulb
main-article

Vyúčtování elektřiny: Jak vyčíst z faktury za energie vše, co potřebujete

Připadá vám, že se ztrácíte v záplavě čísel, která se na vás hrnou při nakouknutí do každoročního vyúčtování elektřiny od vašeho dodavatele? Cifra přeplatku či nedoplatku sice vaším očím neunikne, ale marně si lámete hlavu, jak jste se k takovým částkám dopracovali? Ukážeme vám, jak se vyznat ve faktuře za elektřinu a kde se dají náklady za energie snížit.

  • 14. března 2024
bulb
main-article

Ceníky plynu E.ON, ČEZ, Pražská plynárenská: Rok 2024

Přinášíme vám přehled ceníků největších dodavatelů plynu v České republice pro rok 2024. Ceny energií už několik let výrazně kolísají, a proto je dobré se v nabídkách orientovat. Pojďme se tedy podívat, jaké ceny od dodavatelů mohou odběratelé v roce 2024 čekat.

  • 31. ledna 2024

Starší články

Vyplatí se pořídit solární panely na rodinný dům? Zjistěte, jaké dotace můžete získat a kolik ušetříte s domácí fotovoltaikou za elektřinu.

Nahoru