Geotermální energie v roce 2021. Jak funguje a co nového přináší

Při návštěvě Islandu nejednoho návštěvníka okouzlí gejzíry, jež prýští ze země pod obrovským tlakem. Takovým způsobem se běžně na některých místech světa uvolňuje tepelná energie, která pochází až ze zemského jádra. Dere se na povrch skulinami, které se nacházejí v sopkách, ale také právě pomocí gejzírů. Geotermální energii lze využívat také jako obnovitelný zdroj pro výrobu tepla a elektřiny.

  • 28. července 2021
bulb

Geotermální energie v roce 2021. Jak funguje a co nového přináší

main-article
bulb
main-article

Energie zdražují. Současné ceny není možné udržet, tvrdí analytik Les

Dodavatelé začali zdražovat elektřinu, u plynu zatím spíše vyčkávají. Kdo si však nezafixuje energie včas, zaplatí výrazně více v budoucnu, upozorňuje energetický analytik společnosti Ušetřeno.cz Michal Les.

  • 20. července 2021
bulb
main-article

Rok 2021 a světová produkce uhlí. Měla by vzrůst až o 3,5 %

I když se mnoho států včetně celé Evropské unie, nyní i USA a již i Číny snaží o snížení CO2 v ovzduší a usilují o častější využívání obnovitelných zdrojů, statistiky hovoří jasně. Zatímco v roce 2020 se vlivem pandemické situace produkce uhlí snížila, v letošním roce se očekává nárůst o 3,5 procenta, což by mohlo mít fatální dopady na životní prostředí.

  • 14. července 2021
bulb
main-article

Elektrická kola vám zpříjemní výlet. Podle čeho vybírat?

Přemýšlíte nad tím, že snížíte svou uhlíkovou stopu nebo jen chcete využít alternativní možnost dopravy? Na trhu je v současné době spousta jednoduchých dopravních prostředků, které využívají minimum lidské síly a zároveň opravdu nízké množství elektrické energie. Řeč je o mimo jiné i o elektrokolech.

  • 7. července 2021
bulb
main-article

Spotřeba vody: Zjistěte, kolik stojí běžné činnosti v domácnosti

Aby ve vaší domácnosti z kohoutku tekla voda, kterou budete moci dle libosti využívat, je třeba být připojený na dodavatele vody skrze vodovod. V současné chvíli ale pro odběr běžných domácností neplatí žádná omezení, a proto si spotřebu musíte hlídat, abyste nemuseli čelit astronomickým částkám.

  • 1. července 2021
bulb
main-article

Výroba baterií do elektromobilů. Evropa masivně buduje nové odvětví průmyslu

S počtem elektromobilů na silnicích roste význam celého elektromobilového průmyslu. Kromě budování infrastruktury se na starém kontinentu řeší závislost na mimoevropských dodavatelích. Tato otázka je aktuální především u baterií do elektromobilů. Proto v Evropě začalo vznikat nové odvětví průmyslu.

  • 28. června 2021

Starší články

Vyplatí se pořídit solární panely na rodinný dům? Zjistěte, jaké dotace můžete získat a kolik ušetříte s domácí fotovoltaikou za elektřinu.

Nahoru