Zákazníci odmítli chytrou chůvičku od Mattela. Firma ji raději stáhla

Stažení elektronické chůvičky Aristotle od firmy Matell ukázalo, že extrémní míra narušení soukromí je pro zákazníky neúnosná. Mattel to myslel dobře, chtěl rodičům ušetřit práci a něco zajímavého se o jejich dětech dozvědět, ale neuspěl. Obava ze sběru citlivých dat byla větší. Ve Velké Británii se 40 procent dotazovaných postavilo proti bezdrátovým kamerám, jakou měla disponovat i tato pomůcka.

  • 12. prosince 2018
bulb

Zákazníci odmítli chytrou chůvičku od Mattela. Firma ji raději stáhla

main-article
bulb
main-article

S pohyblivým nábytkem ORI už žádný byt nebude příliš malý

Máte malý byt a cítíte se v něm stísněně? Nezoufejte. S pohyblivým nábytkem ORI dostane vaše bydlení křídla. Získáte tolik volného prostoru jako kdybyste měli k dispozici celý apartmán. Jediným stiskem tlačítka zmizí vaše postel a vy se ocitnete v pohodlné pracovně.

  • 10. prosince 2018
bulb
main-article

Fotograf vytváří úchvatné fotografie, které by nevznikly bez pomoci dronu

Každý už asi viděl zajímavé snímky nebo videa zachycená pomocí dronů. Tito létající pomocníci však mohou fotografům asistovat také úplně jiným způsobem, než zaznamenávat scénu z ptačí perspektivy. Dron se svítilnou se postará o netradiční změnu světelných podmínek a dokáže fotografovaný objekt nasvítit z nečekaných úhlů.

  • 7. prosince 2018
bulb
main-article

Uhelné elektrárny ročně zabijí 7600 obyvatel Evropy, tvrdí Greenpeace

Elektřina vyrobená spalováním hnědého uhlí způsobuje vážná zdravotní rizika. Z výsledků za rok 2016 vyplývá, že pouhých deset společností je v Evropě odpovědných za dvě třetiny zdravotních komplikací. Největším zdrojem znečištění je západní oblast Německa Severní Porýní-Vestfálsko. V okolí čtyř velkých hnědouhelných elektráren společnosti RWE tam žije 46 milionů lidí. Česká republika na tom bohužel není o moc lépe.

  • 5. prosince 2018
bulb
main-article

Nejnovější vynález královny nefunkčních robotů Simone Giertz vás překvapí, protože funguje

Sama o sobě říká, že je velmi dobrá ve vytváření velmi špatných věcí. Neortodoxní vynálezkyně švédského původu Simone Giertz je známá také jako královna nefunkčních robotů, ničitelka tranzistorů, mistryně v selhání nebo matka příšerných vynálezů. Její poslední dílo ale všechny překvapí a někoho možná i zklame, speciální elektronický kalendář totiž beze zbytku plní svoji funkci.

  • 3. prosince 2018
bulb
main-article

Hyundai Kona Electric: Prvotřídní kombinace zajímavého designu a neočekávaného dojezdu

Korejská automobilka představuje nový crossover, který spojuje osobitý styl a skvělý výkon. Již na první pohled zaujme svým jedinečným vzhledem. Kombinace výrazných linií a ostrých hran přináší nevšední eleganci. Případné zájemce potěší na elektromobil atraktivní cena. Především díky ní šlape první kompaktní elektronické SUV v Evropě na paty svému předchůdci Ioniq Electric.

  • 30. listopadu 2018

Starší články

Jak vypadá místo největší jaderné katastrofy v dějinách po více než 30 letech? Zajeli jsme se do Černobylu a jeho okolí podívat.

Nahoru