Porovnání cen plynu 2024

Nenechte si uplynout nové ceníky pro rok 2024.

0
Průměrně ročně ušetříte díky změně dodavatele.
0
Domácností v roce 2018 změnilo dodavatele.
0+ dodavatelů
Porovnáme vám nabídky více než 71 dodavatelů.

3 důvody, proč neodkládat změnu dodavatele plynu

Vyplatí se to – Pokud plyn využíváte k vytápění a k ohřevu vody, ušetříte tisíce korun ročně. Pěknou úsporu ale získáte, i když na plynu jen vaříte.
Je to snadné – Nesrovnáme vám jen ceny. Dáváme pozor i na férovost dodavatele – tu si jednoduše ověříte díky našemu indexu komplexnosti.
Lepší služby – Přechod k novému dodavateli není tak složitý, jak se zdá. Vše zvládnete z domova a s papírováním vám rádi pomůžeme.

Cenová kalkulačka plynu

Srovnání cen plynu: Porovnáme vám více než 71 dodavatelů

  • eon
  • mnd
  • pre
  • innogy

Na co se nejčastěji ptáte v souvislosti se změnou dodavatele plynu?

Chci více informací

Nejčastější otázky

Srovnání cen plynu online vám umožní snadno zjistit, u kterého dodavatele plynu najdete tu nejvýhodnější nabídku. Naše online kalkulačka vám nejen ušetří peníze, ale také vám ušetří spoustu času, protože nebudete muset ručně procházet nabídky všech dodavatelů.

Srovnávač zobrazí všechny aktuální nabídky na trhu a ukáže vám, kolik můžete s některými dodavateli ušetřit nebo kolik byste zaplatili navíc. Nepočítáme pouze s cenou za samotný plyn, ale také s dalšími poplatky, které se mohou u různých dodavatelů lišit.

Pokud nemáte čas na vlastní porovnávání dodavatelů plynu, rádi vám pomůžeme. Stačí online nahrát kopii vaší poslední faktury a my vám představíme nabídku na míru přímo přes telefon.

Změnit dodavatele plynu zdarma můžeme už více než 10 let. Důvody ke změně dodavatele pak mohou být různé: úspora peněz, výhodnější smluvní podmínky, jistota a stabilita nebo lepší zákaznický servis a bonusy.

A jak velká může být úspora? To závisí nejen na tom, jak plyn používáte, respektive jaká je vaše spotřeba, ale také na nabídce konkrétního dodavatele. V případě, že plynem vytápíte a ohříváte vodu, potom můžete změnou dodavatele ušetřit i desítky tisíc ročně.

Srovnání cen plynu vám poskytne přehled o tom, zda u svého stávajícího dodavatele zbytečně nepřeplácíte. Naše kalkulačka je zcela zdarma a můžete ji použít z pohodlí vlastního domova. Stačí pár minut vašeho času a budete mít jasno, zda se vám vyplatí přejít jinam nebo ne.

Na českém trhu v současnosti působí desítky dodavatelů plynu. Od těch velkých, jako je ČEZ, Innogy, E.ON, MND, Centropol, až po ty menší. Procházet ceníky a jednotlivé produktové řady u každého z nich je však časově náročné. Z tohoto důvodu je vhodné využít online srovnávač, pomocí kterého zjistíte, kolik byste u jednotlivých dodavatelů zaplatili.

Cena plynu se skládá ze dvou částí: regulované a neregulované. Regulovaná část zahrnuje cenu samotného plynu, zatímco neregulovaná část zahrnuje cenu za obchodní služby a další poplatky. Cena plynu se proto může mezi různými dodavateli lišit.

Pro srovnání cen plynu stačí použít naši online kalkulačku. Čím více přesných informací zadáte, tím přesněji vám spočítáme, kolik můžete při změně dodavatele ušetřit. Pokud chcete, aby byl proces ještě efektivnější, jednoduše nám pošlete kopii vaší poslední faktury a my se vám ozveme s nabídkou na míru.

Nejlevnější dodavatel plynu nemusí vždy znamenat tu nejlepší volbu. Při výběru se zaměřte nejen na cenu, ale také na další kritéria, jako jsou reference zákazníků nebo typ nabízené smlouvy. Buďte opatrní zejména u menších obchodníků bez historie, kteří mohou nabízet levnější ceny, ale s tím ruku v ruce potenciální riziko nejistoty.

Při podpisu smlouvy si vždy důkladně prostudujte obchodní podmínky. Tím se vyhnete nepříjemným překvapením, která by mohla zlevněný plyn kvůli skrytým poplatkům proměnit v tu nejdražší volbu.

Dodavatelé nejčastěji plyn uvádějí v jednotkách kWh nebo mWh. Můžete se ale setkat také s jednotkou m3 (kubíkem) zemního plynu. V takovém případě platí, že 1 m3 zemního plynu je přibližně 10,55 kWh energie.

Zavřít okno