Porovnání cen plynu 2022

Nenechte si uplynout nové ceníky pro rok 2022.

0
Průměrně ročně ušetříte díky změně dodavatele.
0
Domácností v roce 2018 změnilo dodavatele.
0+ dodavatelů
Porovnáme vám nabídky více než 71 dodavatelů.

3 důvody, proč neodkládat změnu dodavatele plynu

Vyplatí se to – Pokud plyn využíváte k vytápění a k ohřevu vody, ušetříte tisíce korun ročně. Pěknou úsporu ale získáte, i když na plynu jen vaříte.
Je to snadné – Nesrovnáme vám jen ceny. Dáváme pozor i na férovost dodavatele – tu si jednoduše ověříte díky našemu indexu komplexnosti.
Lepší služby – Přechod k novému dodavateli není tak složitý, jak se zdá. Vše zvládnete z domova a s papírováním vám rádi pomůžeme.

Cenová kalkulačka plynu

Srovnání cen plynu: Porovnáme vám více než 71 dodavatelů

  • eon
  • mnd
  • pre
  • innogy

Na co se nejčastěji ptáte v souvislosti se změnou dodavatele plynu?

Chci více informací

Nejčastější otázky

Cena plynu je tvořena ze dvou částí. První je regulována část, kterou tvoří poplatky pro distributora a operátora trhu. Tyto ceny určuje Energetický regulačníúřad a dodavatelé je naplno zohledňují. Není tak zde prostor pro úsporu.Druhou je neregulovaná část, která obsahuje cenu za spotřebovanou kilowatthodinu a stálé měsíčnípoplatky. Tyto ceny si určují sami dodavatelé na základě vývoje na trhu. Ceny plynu se proto mohou výrazně lišit.

Cena plynu se v jednotlivých krajích liší podle distributora, který tam působí. Pro spočítání přesné ceny je proto vhodné uvést kraj, kde se vaše odběrné místo nachází.

Kalkulačka serveru Elektřina.cz obsahuje téměř celý trh, údaje se navíc průběžně aktualizují, aby podávaly ty nejpřesnější a nejaktuálnější informace. V případě, že vám něco bude v kalkulačce chybět, pak se nám ozvěte na telefonní číslo 226 289 029 nebo napište e-mail na: zmeny@usetreno.cz.

Stačí jen vyplnit údaje v kalkulačce a zjistíte, s jakým dodavatel je úspora nejvyšší. Se změnou dodavatele vám poté pomůžeme.

O samotný plynoměr se bát nemusíte. Změna dodavatele je pouze administrativní a týká se pouze údajů na faktuře, nikoliv měřidel.

Před skončením výpovědní lhůty je jen vhodné dodavatele informovat o stavu plynoměru. Na základě toho vám vystaví závěrně vyúčtování plynu. K ukončení závazků poté dochází v případě uhrazení případných nedoplatků či obdržení přeplatků.

Pro připojení nového odběrného místa, kde ještě není plynoměr, je nutné nejdříve zažádat o připojení k distribuční soustavě příslušného distributora.

Ano, při přepisu odběrného místa lze také změnit dodavatele plynu. V případě přepisu není nutné dodržet závazek, který byl zde sjednán. Se změnou vám pomůžeme, stačí si v našem srovnaní vybrat vhodného dodavatele

Pro přechod je zapotřebí zjistit, kdy vám končí smlouva se současným dodavatelem. V případě podepsané smlouvy na dobu neurčitou je možné podat výpověď kdykoliv. Podmínkou je dodržení výpovědní lhůty v délce 3 měsíců.

V případě, že je smlouva uzavřena na dobu určitou, pak je nutné závazek s dodavatelem dodržet – jinak vám může naúčtovat sankci. Výpověď zašlete nejpozději měsíc před koncem závazků. Pokud to nestihnete, pak se smlouva prodlouží.

Zavřít okno