Porovnání cen elektrické energie 2021

Podívejte se na ceníky pro rok 2021

0
Průměrně ročně ušetříte
0
Domácností v roce 2018 změnilo dodavatele
Přehrát
Hanka vám vysvětlí, jak změna probíhá

3 důvody, proč neodkládat změnu dodavatele elektřiny

Změna dodavatele je snadnější, než si možná myslíte. S námi ji zvládnete vyřídit z pohodlí domova.
Nemusíte navštívit dodavatele ani se prokousávat horou dokumentů.
Získáte lepší zákaznický servis a výhodnější podmínky za méně peněz.

Kalkulačka elektřiny

Srovnání elektrické energie: Vybíráme z více než třiceti dodavatelů

  • yellow energy
  • pre
  • cez
  • eon
  • innogy
  • bohemia energy

Sedmero kroků k levnější elektřině

Zní to jako pohádka? Dobře, trochu jsme se inspirovali, ale teď vážně. Abyste nám věřili, připravili jsem pro vás vysvětlení, jak celý proces změny dodavatele probíhá.

Jak probíhá změna dodavatele

Nekoukáme jen na cenu

Při výběru či změně dodavatele by pro vás cena neměla být jediným kritériem, důležitá je celková spokojenost. Rozhodování vám usnadní náš index komplexnosti.

Chci se o indexu dozvědět víc

Jste nabiti potřebnými informacemi? Pokud ano, změňte dodavatele elektřiny ještě dnes!

Chci více informací

Na co se často ptáte v souvislosti se změnou dodavatele elektřiny?

V roce 2019 a 2020 došlo k dalšímu zdražení elektřiny. Podle analytiků se průměrné ceny zvýšily o 5-10% v závislosti na dodavateli a zvolené distribuční sazbě.

V naší kalkulačce samozřejmě najdete aktuální čísla z ceníků pro rok 2021 , aby jste získali přesný výpočet ceny. Pozorně sledujeme cenový vývoj na trhu a při změnách kalkulačku průběžně aktualizujeme. Nemusíte se tedy bát nepřesného či zkresleného výsledku.

Výše úspory za elektrickou energii se v případě změny dodavatele pro jednotlivé domácnosti liší. Záleží na tom, jak velký je váš byt či dům, k jakým účelům elektřinu využíváte a v jaké části České republiky bydlíte. Někdo proto ušetří několik tisíc korun, zatímco jiný změnou dodavatele uspoří pouze pár stokorun. Mezi cenami dodavatelů elektřiny totiž panují výrazné rozdíly, a proto se vyplatí si jednoduchým výpočtem v naší kalkulačce ověřit, jestli vaše účty nejsou zbytečně vysoké.

Nikoliv, distributoři a dodavatelé pracují s elektřinou zcela odlišným způsobem. Na českém energetickém trhu se pohybují pouze tři distributoři elektrické energie a každý z nich operuje v jiné oblasti:

E.ON Distribuce – jižní Čechy, jižní a střední Morava
PREdistribuce – Praha a blízké okolí
ČEZ Distribuce – zbytek ČR

Distributoři vlastní elektrické vedení, kterým je elektřina přiváděna do jednotlivých domácností. Území České republiky je rozděleno do několika distribučních oblastí, z nichž každou spravuje některý z distributorů. Distributora si proto nemůžete vybrat, neboť je předem stanoveno, který z nich v konkrétní lokalitě působí.

Dodavatelů elektrické energie zatím na trhu působí několik desítek a jejich úkolem je prodávat elektřinu koncovým spotřebitelům z řad domácností i firem. Na rozdíl od distributora si dodavatele můžete sami vybrat. Při výběru vám může napovědět náš index komplexnosti, který při hodnocení dodavatelů zohledňuje hned několik důležitých kritérií.

Nemusíte si brát lupu a podrobně studovat ceníky jednotlivých dodavatelů, abyste zjistili, o kolik se liší ceny různých nabídek. Stačí pár kliknutí ve formuláři srovnání dodavatelů elektřiny a rychle získáte přehledné informace o produktech a jejich cenách.
Zavřít okno