Porovnání cen elektřiny 2024

Výsledek vás nabije pozitivní energií.

0
Průměrně ročně ušetříte díky změně dodavatele.
0
Domácností v roce 2020 změnilo dodavatele.
0+ dodavatelů
Porovnáme vám nabídky více než 30 dodavatelů.

3 důvody, proč neodkládat změnu dodavatele elektřiny

Čím dříve změníte dodavatele, tím více na elektřině ušetříte. Za méně peněz získáte také lepší servis a výhodnější podmínky.
Neporovnáváme jen ceny elektřiny. Díky našemu indexu komplexnosti máte jistotu, že je vybraný dodavatel férový.
Změna dodavatele elektřiny je snazší, než si možná myslíte. S námi zvládnete zařídit vše jednoduše z pohodlí domova.

Cenová kalkulačka elektřiny

Srovnání cen elektřiny: Porovnáme vám více než 30 dodavatelů

 • yellow energy
 • pre
 • cez
 • eon
 • innogy

Levnější elektřina v 7 krocích

Stačí 7 malých krůčků k tomu, abyste získali velkou úsporu na elektřině. Přečtěte si, jak celý proces změny dodavatele probíhá.

Nekoukáme jen na cenu

Při výběru dodavatele by cena neměla být jediným kritériem. Proto porovnáváme i smluvní podmínky a postavení dodavatele na trhu.

Jak funguje index komplexnosti?

Jste nabiti potřebnými informacemi? Změňte dodavatele elektřiny ještě dnes

Chci více informací

Na co se často ptáte v souvislosti se změnou dodavatele elektřiny?

Porovnání dodavatelů elektřiny na internetu vám umožní efektivně a rychle zjistit, který z dodavatelů je pro vás nejvýhodnější. Stačí zadat údaje o vaší domácnosti do online kalkulátoru a během okamžiku budete mít přehled o jednotlivých nabídkách dodavatelů.

Kalkulačka vám téměř okamžitě představí nabídky na trhu a ukáže vám možnosti přizpůsobené vašemu typu bydlení a spotřebě energie.

Pokud nechcete trávit čas hledáním a porovnáváním, nechte to na nás. Na základě poskytnutých údajů vám najdeme nabídku na míru a představíme vám ji telefonicky. Stačí, když nám poskytnete vaši poslední fakturu za elektřinu.

Ceny elektřiny se skládají z pevné a proměnné složky. Zatímco pevnou část určuje stát, proměnná část se liší u každého dodavatele. Proto můžete u jednoho ušetřit stovky, u druhého dokonce až tisíce korun ročně.

Porovnání na internetu vám umožní efektivně vyhodnotit všechny dostupné možnosti a vybrat si tak nejlepší nabídku.

Zadejte do naší online kalkulačky základní informace o vaší spotřebě, velikosti obydlí a jak často elektřinu využíváte. Nezapomeňte specifikovat region, kde elektřinu odebíráte, vašeho současného dodavatele a kontakt, abychom vám mohli nabídnout i výhodnější tarify, které nejsou běžně dostupné.

Vložte základní data o vaší spotřebě energie do naší online kalkulačky, včetně odhadované spotřeby, rozlohy vašeho bytu či domu v m2 a způsobu, jakým elektřinu využíváte – ať už pro vytápění, ohřev vody, vaření, nebo jen pro osvětlení a chod domácích spotřebičů.

Dále specifikujte region, kde se vaše nemovitost nachází, koho momentálně za dodavatele elektřiny máte a vaše kontaktní údaje, abychom vás mohli informovat o potenciálně výhodnějších nabídkách.

Nízká cena nemusí nutně znamenat tu nejlepší nabídku. Někdy menší poskytovatelé, kteří lákají na nízké ceny, zkrátka nemohou garantovat stejnou úroveň služeb nebo stabilitu jako větší a etablovanější společnosti. V obdobích energetické nejistoty je proto důležité vybírat dodavatele s rozmyslem.

Při výběru tedy doporučujeme nezvažovat pouze cenu, ale také reputaci a velikost dodavatelské společnosti.

Cena elektřiny má dvě hlavní složky: regulovanou státem a neregulovanou, kterou určuje trh.


 • Neregulovaná část zahrnuje cenu energie a měsíční poplatky, jejichž výši si nastavuje každý dodavatel. Zde můžete najít významné rozdíly a správným výběrem ušetřit. Pro rok 2023 stanovila vláda maximální ceny pro neregulovanou část, aby ochránila spotřebitele před vysokými poplatky. V roce 2024 ale zastropování cen elektřiny končí.

 • Regulovaná část je stejná pro všechny a zahrnuje distribuční a systémové služby, jejichž výši určuje každoročně Energetický regulační úřad.
 • Online srovnávače cen elektřiny vám nabízí snadný způsob, jak porovnat různé dodavatele a vybrat tak toho, který vám bude sedět nejlépe.

  Narazíte na dva hlavní typy tarifů: vysoký a nízký (dříve noční) tarif. Tyto sazby se dále odlišují podle vašeho využití elektřiny v domácnosti.

  Vybrat si můžete mezi jednotarifní a dvoutarifní sazbou, přičemž každá z nich se odlišuje v závislosti na vaší konkrétní spotřebě v domácnosti.

  Při jednotarifním modelu platíte za elektrickou energii jednotnou cenu během celého dne i noci, což odpovídá vysokému tarifu (VT). Existují dvě základní sazby: první je určena pro oblasti s nízkou spotřebou energie a druhá pro domácnosti s vyšší spotřebou, které však elektrickou energii nevyužívají pro topení nebo ohřev vody.

  Dvoutarifní sazby jsou charakteristické střídáním dražšího vysokého tarifu (VT) a levnějšího nízkého tarifu (NT). I když v minulosti byla elektrická energie levnější hlavně v noci, dnes se nízký tarif aplikuje i v určitých denních hodinách s ohledem na zatížení elektrické sítě.

  V současnosti existuje 8 dvoutarifních sazeb, které jsou ideální pro domácnosti s vyšší spotřebou, například pro ty, které používají elektrické bojlery, systémy vytápění nebo nabíjení elektromobilů.

  Pro získání dvoutarifní sazby se obraťte na svého distributora. Podmínkou je vlastnictví a využívání specifických spotřebičů na samostatném elektrickém obvodu a to vše podpořit revizní zprávou.

  Cena je rozhodně klíčovým faktorem při výběru dodavatele, ale doporučujeme se neřídit pouze podle ní. Levnější nabídky mohou být spojeny s potenciální nestabilitou a skrytými poplatky. Důležité je také zkontrolovat podmínky a sankce za odstoupení od smlouvy, které u některých poskytovatelů mohou být poměrně vysoké.

  Změnit dodavatele můžete sami nebo to může zařídit váš nový dodavatel, pokud mu poskytnete plnou moc. Chcete-li celý proces co nejvíce zjednodušit, můžete využít naše služby, s celým procesem vám pomůžeme. Smlouvu potom budete mít přímo s dodavatelem.

  Zavřít okno