Porovnání cen elektřiny 2022

Výsledek vás nabije pozitivní energií.

0
Průměrně ročně ušetříte díky změně dodavatele.
0
Domácností v roce 2020 změnilo dodavatele.
0+ dodavatelů
Porovnáme vám nabídky více než 30 dodavatelů.

3 důvody, proč neodkládat změnu dodavatele elektřiny

Čím dříve změníte dodavatele, tím více na elektřině ušetříte. Za méně peněz získáte také lepší servis a výhodnější podmínky.
Neporovnáváme jen ceny elektřiny. Díky našemu indexu komplexnosti máte jistotu, že je vybraný dodavatel férový.
Změna dodavatele elektřiny je snazší, než si možná myslíte. S námi zvládnete zařídit vše jednoduše z pohodlí domova.

Cenová kalkulačka elektřiny

Srovnání cen elektřiny: Porovnáme vám více než 30 dodavatelů

  • yellow energy
  • pre
  • cez
  • eon
  • innogy

Levnější elektřina v 7 krocích

Stačí 7 malých krůčků k tomu, abyste získali velkou úsporu na elektřině. Přečtěte si, jak celý proces změny dodavatele probíhá.

Nekoukáme jen na cenu

Při výběru dodavatele by cena neměla být jediným kritériem. Proto porovnáváme i smluvní podmínky a postavení dodavatele na trhu.

Jak funguje index komplexnosti?

Jste nabiti potřebnými informacemi? Změňte dodavatele elektřiny ještě dnes

Chci více informací

Na co se často ptáte v souvislosti se změnou dodavatele elektřiny?

Ano. Ceny energií se mění na základě vývoje cen silové elektřiny na burze, kde v roce 2021 opět rostou. „Zatímco na konci roku 2020 se cena silové elektřiny pohybovala kolem 42 euro za MWh, v současnosti už je to 55 euro. Zdražení elektřiny ze strany dodavatelů je jen otázkou času. Domácnost stále může využít výhodných cen z minulého roku a ušetřit několik tisíc ročně zafixováním současných cen elektřiny,“ uvádí Michal Les, produktový specialista v oblasti energetiky ze společnosti Ušetřeno.cz.

Ano. Naší cenovou kalkulačku pravidelně aktualizujeme a dbáme na to, aby byl výpočet co nejpřesnější.

Výše úspory za elektřinu se v případě změny dodavatele pro jednotlivé domácnosti liší. Záleží na tom, jak velký je váš byt či dům, k jakým účelům elektřinu využíváte, nebo v jaké části České republiky bydlíte.

Někdo proto ušetří několik tisíc korun, zatímco jiný změnou dodavatele uspoří pouze pár stokorun. Mezi cenami dodavatelů elektřiny totiž panují výrazné rozdíly, a proto se vyplatí si jednoduchým výpočtem v naší kalkulačce ověřit, jestli nejsou vaše účty zbytečně vysoké.

Ano. Distributoři a dodavatelé pracují s elektřinou zcela odlišným způsobem.

Na českém energetickém trhu se pohybují pouze 3 distributoři elektrické energie a každý z nich působí v jiné oblasti:

• EG.D (dříve E.ON distribuce) – jižní Čechy, jižní a střední Morava
• PREdistribuce – Praha a blízké okolí
• ČEZ Distribuce – zbytek České republiky

Distributoři vlastní elektrické vedení, kterým je elektřina přiváděna do domácností. Území České republiky je rozděleno do několika distribučních oblastí, z nichž každou spravuje některý z distributorů. Distributora si proto nemůžete vybrat, protože je předem stanovené, který z nich působí v konkrétní lokalitě.

Dodavatelů elektrické energie zatím na trhu působí několik desítek a jejich úkolem je prodávat elektřinu koncovým spotřebitelům z řad domácností i firem. Na rozdíl od distributora si dodavatele můžete sami vybrat. Při výběru vám může napovědět náš index komplexnosti, který při hodnocení dodavatelů zohledňuje několik důležitých kritérií.

Nemusíte si brát lupu a podrobně studovat ceníky jednotlivých dodavatelů, abyste zjistili, o kolik se liší ceny různých nabídek. Stačí pár kliknutí ve formuláři srovnání dodavatelů elektřiny a rychle získáte přehledné informace o produktech a jejich cenách.

Zavřít okno