Dodavatelé elektřiny

Na českém trhu energií podniká celá řada větších či menších dodavatelů elektřiny. Jak odběratel pozná vhodného dodavatele elektřiny právě pro jeho potřeby? Zákazník by se při výběru vyhovujícího dodavatele neměl rozhodovat pouze na základě ceny. Důležitými prvky, které mohou ovlivňovat celkovou spokojenost s poskytnutými službami od dodavatele, tvoří také přívětivé obchodní podmínky, zázemí a stabilita vybraného obchodníka s elektřinou nebo komunikace dodavatele elektřiny s odběratelem.

Abecední seznam společností

Je váš dodavatel elektřiny opravdu nejlevnější?

Abychom vám usnadnili orientaci na trhu s elektřinou, najdete zde seznam dodavatelů elektřiny působících v České republice a krátkou charakteristiku každého z nich. Dozvíte se, kolik mají jednotliví dodavatelé elektřiny zákazníků nebo jak dlouho už působí na našem trhu. Prostřednictvím naší kalkulačky si ihned můžete vybraného dodavatele elektřiny otestovat porovnáním jeho nabídky s ostatními. Během chvilky tam zjistíte, jestli patří váš dodavatel elektřiny k těm levnějším na trhu, nebo by bylo lepší uvažovat nad změnou dodavatele.

Dodavatelé elektřiny se neliší jen cenou za dodávku elektrické energie

Padla vám do oka konečně výhodná nabídka pro odběr elektřiny? Než si „plácnete“ s novým dodavatelem elektřiny a podepíšete smlouvu na dodávku elektrické energie, seznamte se s textem celé smlouvy a také všeobecnými obchodními podmínkami daného dodavatele elektřiny. Prověřit přívětivost a srozumitelnost obchodních podmínek vám pomůže náš index komplexnosti. Dodavatele elektřiny tak můžete podrobit dvěma zkouškám. Vybraný dodavatel elektřiny by měl obstát v cenovém srovnání nabídek na trhu (pomocí kalkulačky) i při prozkoumání přijatelných obchodních podmínek (pomocí indexu komplexnosti).

Zavřít okno