Výpočet spotřeby
elektrické energie

  • Ukážeme vám, jak snížit spotřebu elektřiny ve vaší domácnosti
  • Poradíme vám, jak ušetřit za provoz běžných spotřebičů, které vám potichu kradou drahocennou energii, i když je zrovna nepoužíváte.
  • Pusťte se do boje s energetickými upíry a nemilosrdně zastavte jejich řádění.
Vstup do kalkulačky
Spotřeba elektřiny vaší domácnosti

Přesně vám spočteme

Které spotřebiče kradou nejvíc elektřiny ve vaší domácnosti

Kolik vás stojí provoz zařízení s horší energetickou třídou

Jak by vašemu rozpočtu ulehčila změna dodavatele elektřiny

Jak kalkulačka pracuje?

Jak kalkulačka pracuje?

Ve virtuálním domě vás provedeme všemi pokoji. Buď si v jednotlivých místnostech naklikejte zařízení, která máte doma, nebo zvolte příklad modelové domácnosti s běžnou sadou elektrospotřebičů.

Pro co nejpřesnější výpočet je možné upravovat parametry jednotlivých spotřebičů (příkon, délka úhlopříčky obrazovky, energetická třída). Pokud tyto údaje neznáte, nemusíte si je cucat z prstu. Kalkulačka automaticky vybere nejčastější typy zvolených zařízení.

Jako výstup kalkulačky získáte cenu, kterou ročně zaplatíte za jednotlivé spotřebiče. Rovněž se dozvíte, jaké úspory elektřiny dosáhnete odbouráním režimu stand-by a o kolik méně zaplatíte vhodnou změnou dodavatele.

Výpočet spotřeby elektřiny

Kalkulačka odvozuje cenu elektřiny od produktu dominantního dodavatele (ČEZ, E.ON či PRE) podle vybraného kraje. Vhodná distribuční sazba se odvíjí od zvolené sady elektrospotřebičů. Počítáme s jističem o velikosti nad 3 x 20 A do 3 x 25 A včetně. Pro toto nastavení je rovněž počítána dosažitelná úspora elektřiny.
Zavřít okno