Dobrodruh Bertrand Piccard pilotuje solární letoun a touží změnit svět

Bratři Wrightové poprvé vzlétli do vzduchu na kratičkých 12 sekund s letadlem ze dřeva a látky. Dívali se na ně jako na blázny. Téměř nikdo nevěřil, že za pár let budou tyto stroje schopné převážet cestující či překonat nad Atlantikem vzdálenost mezi Evropou a Amerikou. Dnes se o nemožné a podobný průlom pokouší Bertrand Piccard se solárním letounem Solar Impulse 2. Podaří se mu cesta kolem světa?

  • 24. června 2015
bulb

Dobrodruh Bertrand Piccard pilotuje solární letoun a touží změnit svět

main-article
bulb
main-article

Rádio na kliku od Trevora Baylise pomohlo šířit informace Afričanům bez elektřiny

Vynálezci nejsou jen vyšinutí géniové, kteří dokáží v pěti letech smontovat prototyp robota z dětské stavebnice a starého počítače. Britský experimentátor Trevor Baylis tvrdí, že i převratné vynálezce najdeme mezi obyčejnými lidmi, kteří se nebojí přemýšlet trochu jinak než „stádo“. A neuškodí ani, když si jako děti budete hodně hrát se stavebnicí Merkur. Kdo si hraje, nezlobí a hlavně vynalézá.

  • 7. července 2015
bulb
main-article

Vynálezce Saul Griffith: Vymyslel létající elektrárny i roztomilé nafukovací roboty

Když studoval vysokou školu, profesoři mu dali přezdívku „motor na vynálezy“. Nijak nepřeháněli. Rodák ze Sydney, který se často obléká, jako by právě vylezl z popelnice, totiž stál u zrodu myšlenky na draky, kteří krouží ve větru a vyrábějí tím elektřinu, nebo solární panely, které se otáčejí za sluncem jako slunečnice. Seznam jeho fascinujících vynálezů tím ale ani zdaleka nekončí.

  • 20. července 2015
bulb
main-article

Miliardář Elon Musk: Skutečný Iron Man chce umožnit masovou výrobu elektromobilů

„Jednou bych chtěl zemřít na Marsu, ale ne během přistávání,“ říká průmyslový superhrdina, který dnes střílí rakety do vesmíru a vyrábí špičkové elektromobily. Šéf automobilky Tesla Motors, Elon Musk, netouží po milionech z podnikání, ale chce změnit svět. Nebál se riskovat své poslední peníze, aby firmu zachránil před krachem. Proč ho mnozí považují za živého Irona Mana?

  • 16. října 2015

Vyplatí se pořídit solární panely na rodinný dům? Zjistěte, jaké dotace můžete získat a kolik ušetříte s domácí fotovoltaikou za elektřinu.

Nahoru