Energie zdražují. Současné ceny není možné udržet, tvrdí analytik Les

Dodavatelé začali zdražovat elektřinu, u plynu zatím spíše vyčkávají. Kdo si však nezafixuje energie včas, zaplatí výrazně více v budoucnu, upozorňuje energetický analytik společnosti Ušetřeno.cz Michal Les.

  • 20. července 2021
bulb

Energie zdražují. Současné ceny není možné udržet, tvrdí analytik Les

main-article
bulb
main-article

Rok 2021 a světová produkce uhlí. Měla by vzrůst až o 3,5 %

I když se mnoho států včetně celé Evropské unie, nyní i USA a již i Číny snaží o snížení CO2 v ovzduší a usilují o častější využívání obnovitelných zdrojů, statistiky hovoří jasně. Zatímco v roce 2020 se vlivem pandemické situace produkce uhlí snížila, v letošním roce se očekává nárůst o 3,5 procenta, což by mohlo mít fatální dopady na životní prostředí.

  • 14. července 2021
bulb
main-article

Stížnosti spotřebitelů k ERÚ opět rostou, energošmejdi zneužívají zdražování elektřiny

Přes 50 % podáních stížností, které zamířili do Energetického regulačního úřadu, se týkalo zprostředkovatelů. Situaci má výrazně zprůhlednit novela energetického zákona. V případě, že se neschválí, hrozí, že se šmejdi budou dopouštět řady nekalých praktik nadále.

  • 25. června 2021
bulb
main-article

Kontakty největších dodavatelů elektřiny a plynu

Hledáte přehledně srovnané kontakty na dodavatele na jednom místě? Máme pro vás řešení. Využijte jejich webové stránky, kde najdete potřebné informace nebo telefonní linky, kde vám operátoři vytvoří nabídku na míru či poradí s řešením problému.

  • 22. června 2021
bulb
main-article

Nové trendy v klimatizacích: ekologie a úspornost na prvním místě

Oteplování planety je v dnešní době jedním z často skloňovaných témat. Teploty postupně vzrůstají, stejně jako počty klimatizačních jednotek po celém světě. Je paradoxem, že ochlazování našich interiérů ke globálnímu oteplování ještě více přispívá. Nejen z tohoto důvodu je na trhu s klimatizacemi potřeba docílit zásadních změn.

  • 18. června 2021
bulb
main-article

Evropský Green Deal: Pomůže životnímu prostředí?

Green Deal neboli Zelená dohoda pro Evropu je strategie evropských států, jak bojovat s globálními změnami klimatu, znečištěním ovzduší, půdy, vodních toků a dalšími klimatickými výzvami. Pomůže tento ambiciózní plán EU životnímu prostředí? Nepoškodí přijatá opatření ekonomiku evropských států?

  • 11. června 2021

Starší články

Vyplatí se pořídit solární panely na rodinný dům? Zjistěte, jaké dotace můžete získat a kolik ušetříte s domácí fotovoltaikou za elektřinu.

Nahoru