Projekt Bauhaus: Co znamená pro Evropu?

V roce 2019 byla poprvé představena Zelená dohoda pro Evropu, která si klade za cíl, aby se tento kontinent stal prvním klimaticky neutrálním. O rok později byla strategie podložena investičním plánem. Takový projekt si ovšem žádá i různé funkční nástroje a tím nejnovějším z nich se stal právě Nový evropský Bauhaus.

  • 23. února 2021
bulb

Projekt Bauhaus: Co znamená pro Evropu?

main-article
bulb
main-article

Energetičtí šmejdi vylepšili triky. Na co si dát pozor?

Boj o zákazníky na energetickém trhu pokračuje navzdory pandemii. Podomní prodejci teď sice nezvoní na dveře, ale o to více volají. Před jakými praktikami se mít na pozoru a jak se vyhnout vysoké pokutě?

  • 22. února 2021
bulb
main-article

Efektivní zabezpečení domu. Jaká zařízení ochrání vaši domácnost?

Domácnost, průmyslový prostor, chata a mnoho dalších. Všechny tyto objekty mohou být cílem nezvaných hostů. Pokuste se vloupání zabránit. Prvním důležitým opatřením je mechanické zabezpečení pomocí bezpečnostního zámku, dveří, nebo dokonce mříží. Nejefektivnějšího řešení ale dosáhnete v kombinaci s elektronickým bezpečnostním systémem. Už dávno do něj nespadá jen alarm či běžná kamera.

  • 19. února 2021
bulb
main-article

5 důvodů, proč elektřina výrazně zdraží

Růst cen emisních povolenek či uzavírání uhelných elektráren. Cena elektřiny už začala růst, domácnosti ale stále mohou ušetřit svým chytrým rozhodnutím tisíce korun ročně.

  • 15. února 2021
bulb
main-article

Jak se chovat při zásahu elektrickým proudem?

Nejeden elektrikář by vám potvrdil, že zásah elektrickým proudem není nic příjemného. Pravdou ale je, že nebezpečí nečíhá jen na elektrikáře, ale na všechny z nás. A takový elektrický šok vám může způsobit fatální následky.

  • 10. února 2021
bulb
main-article

Microsoft, Google a Amazon. Jak využívají OZE?

Obnovitelné zdroje energie jsou dlouhodobě diskutovaným tématem. Díky jejich využívání se můžeme stát nezávislými na fosilních palivech, nabízejí možnost řešení problému přebytku skleníkových plynů a snižují znečištění životního prostředí. Velké korporace, jako je Google, Microsoft nebo Amazon se musí přizpůsobit novým opatřením, stejně jako automobilky a jiné průmyslové objekty.

  • 4. února 2021

Starší články

Vyplatí se pořídit solární panely na rodinný dům? Zjistěte, jaké dotace můžete získat a kolik ušetříte s domácí fotovoltaikou za elektřinu.

Nahoru