Cena elektřiny za komunismu: Je dnes dražší?

Cena elektřiny za komunismu: Je dnes dražší? Jo tenkrát za komunistů, to bylo všechno levnější! Také máte ve svém okolí někoho, kdo tuhle větu s oblibou používá při lamentování nad drahými cenami v podstatě jakékoliv zboží či služeb? Jak je to s elektřinou? Má podobný výrok ekonomické opodstatnění? Podívejte se, jaké byly ceny elektřiny za komunismu a jaké jsou dnes.

  • 3. května 2021
bulb

Cena elektřiny za komunismu: Je dnes dražší?

main-article
bulb
main-article

Space Launch System: Co přinese nová a moderní technologie NASA

16. července 1969 se poprvé člověk prošel po Měsíci. Stačilo jen pár let a technologie se značně zdokonalila. Na začátku nového století v roce 2004 zahájil prezident George Bush program Constellation, který byl vytvořen k vývoji nových kosmických dopravních prostředků. V současné chvíli jej ale nahradil nový program se jménem Space Launch System.

  • 30. dubna 2021
bulb
main-article

Chytré brýle pro rok 2021. Z čeho lze vybírat?

Pomůcka, která usnadnila lidem život. Brýle byly vynalezeny, aby řešily oční vady finančně nenáročnou a snadnou cestou, a v neposlední řadě také chránily díky UV faktoru. Dnes ale nabízejí mnohem víc. Pyšní se možností propojení s chytrými zařízeními, snaží se zkvalitnit zážitek z běžné reality a nabízejí spoustu užitečných funkcí, které zjednoduší váš den.

  • 28. dubna 2021
bulb
main-article

Kotlíková dotace 2021: Jak získat tisíce korun od státu?

Kotlíkové dotace patří k nejvyužívanějším dotačním programům v České republice. Domácnosti díky nim dostávají významné příspěvky na výměnu starých kotlů. Pokračují kotlíkové dotace v roce 2021? Jakým způsobem můžete získat tisíce korun od státu na pořízení ekologičtějších kotlů?

  • 26. dubna 2021
bulb
main-article

Elektromagnetické záření a hodnota SAR. Podívejte se, jak je na tom váš telefon

V současné době jsou elektrická a chytrá zařízení součástí běžného života. Denně používáme mobilní telefony, notebooky a tablety. Všechna tato zařízení ale vyzařují elektromagnetické záření, které je v kontaktu s naším tělem. Určité množství se do tkáně také absorbuje a hlavní otázkou je, zdali to může být škodlivé a jaké mohou být následky.

  • 23. dubna 2021
bulb
main-article

Projekt Energy System 2050. Jaké změny chystá Německo?

Emise CO2 významně přispívají ke globálnímu oteplování a podle statistik Eurostat tvoří přibližně 80% všech člověkem vytvořených skleníkových plynů v EU. Největší podíl na tvorbě má v Evropské unii Německo, které se možnostmi snížení aktivně zabývá. V současné chvíli přicházejí s částečnými výsledky projektu Energy System 2050, který by měl navrhnout vhodné řešení.

  • 14. dubna 2021

Starší články

Vyplatí se pořídit solární panely na rodinný dům? Zjistěte, jaké dotace můžete získat a kolik ušetříte s domácí fotovoltaikou za elektřinu.

Nahoru