Silová elektřina 2021 a 2022: Domácnosti si prudce připlatí

Ceny silové elektřiny na konci roku 2021 letí raketově vzhůru. Výjimkou není zdražení silové elektřiny o desítky procent. Na vině jsou rostoucí ceny elektrické energie na burze, padly dokonce historické rekordy. Se zdražováním by měly domácnosti počítat i v příštím roce.

  • 19. října 2021
bulb

Silová elektřina 2021 a 2022: Domácnosti si prudce připlatí

main-article
bulb
main-article

Reklamace vyúčtování elektřiny krok po kroku

Každý rok obdržíte od dodavatele vyúčtování elektřiny, které byste si měli důkladně zkontrolovat. Chyba může nastat při odečtu elektroměru nebo započítáním jiné ceny za spotřebovanou elektřinu. Pokud máte o správnosti vyúčtování pochybnosti, můžete ho reklamovat.

  • 12. října 2021
bulb
main-article

Profil Bohemia Energy: Největší alternativní dodavatel energií

Bohemia Energy vstoupila na trh po plné liberalizaci v roce 2005. Od té doby ušla společnost dlouhou cestu. Dnes se jedná o největšího alternativního dodavatele energií v České republice. Podívejte se na profil firmy Bohemia Energy.

  • 2. srpna 2021
bulb
main-article

Nové trendy v klimatizacích: ekologie a úspornost na prvním místě

Oteplování planety je v dnešní době jedním z často skloňovaných témat. Teploty postupně vzrůstají, stejně jako počty klimatizačních jednotek po celém světě. Je paradoxem, že ochlazování našich interiérů ke globálnímu oteplování ještě více přispívá. Nejen z tohoto důvodu je na trhu s klimatizacemi potřeba docílit zásadních změn.

  • 18. června 2021
bulb
main-article

Pokuta za předčasný odchod u malých dodavatelů se může vyšplhat na 8 až 10 tisíc

V éře rostoucích cen elektrické energie vypadá nabídka s fixací velmi lákavě. Jenže smlouvy na dobu určitou se zpravidla automaticky prodlužují, a pokud odběratel „zaspí“ vhodnou dobu na zrušení obnovy smlouvy, může se zbavit závazku jen za cenu zaplacení vysoké sankce. Zatímco větší firmy vás budou pokutovat maximálně částkou kolem 5 až 6 tisíc, menší dodavatelé občas žádají mnohem vyšší sumy.

  • 22. března 2021
bulb
main-article

Jak na vhodné osvětlení domácnosti

Věřte tomu nebo ne, osvětlení jednotlivých částí domácnosti podle toho, co v nich děláte a jaký čas v nich trávíte, je zásadní pro kvalitu života. Zcela jiné osvětlení vyžaduje ložnice, obývací pokoj nebo pracovna. Vhodné osvětlení navíc uspoří vaše peníze. A nemusí jít přitom jen o žárovky. Pojďme si říct, jak na to.

  • 5. března 2021

Starší články

Vyplatí se pořídit solární panely na rodinný dům? Zjistěte, jaké dotace můžete získat a kolik ušetříte s domácí fotovoltaikou za elektřinu.

Nahoru