Úsporné vaření. Jak při přípravě jídla co nejvíce ušetřit?

Rádi si doma připravujete své oblíbené dobroty nebo jen neradi chodíte do restaurací a závodních jídelen? Domácí příprava jídla vám může pomoci výrazně ušetřit. Není tomu tak vždy, jelikož je třeba klást důraz na úsporné spotřebiče a umět s nimi ekonomicky zacházet.

  • 12. ledna 2021
bulb

Úsporné vaření. Jak při přípravě jídla co nejvíce ušetřit?

main-article
bulb
main-article

Jak vybrat dětskou chůvičku nebo automatické houpadlo?

Čekáte přírůstek do rodiny? Nebudeme si nic nalhávat, rodičovství je občas pořádně náročné. Díky moderní době si ale spoustu situací můžeme dost usnadnit. Co by za takové vychytávky dali naši rodiče?

  • 8. ledna 2021
bulb
main-article

Výměna starých spotřebičů za nové: Kolik ušetřím na elektřině?

Pokud jste se rozhodli udělat rázná opatření v úsporách za využití elektrické energie, tak je vhodné revidovat stav vašich elektrických spotřebičů. Jejich výměna za energeticky šetrnější typy vám ročně v domácím rozpočtu ušetří stovky až tisíce korun.

  • 21. prosince 2020
bulb
main-article

Smart garden do domácnosti. I v zimě si můžete vychutnat vlastní bio zeleninu a ovoce

Ze stromů už pomalu opadává poslední listí a vaše zahrada se připravuje ke spánku. Pokud rádi pěstujete ovoce a zeleninu nebo navštěvujete farmářské trhy kvůli bio potravinám, nemusíte čekat až do jara. Začněte pěstovat svou oblíbenou zeleninu nebo například bylinky doma. Stačí vám k tomu smart garden neboli chytrá zahrádka, kterou se můžete těšit klidně celý rok za minimální energetické náklady.

  • 9. prosince 2020
bulb
main-article

Cena elektřiny: Víte, z čeho se skládá a jak se dá čarovat se slevami?

Akční 10% sleva z ceny elektřiny ještě vůbec nemusí znamenat o 10 % nižší celkový účet. Ve faktuře za proud se totiž schovává hned několik položek, jejichž výši dodavatel nemůže vůbec ovlivnit. Změnou dodavatele ale lze i přesto výrazně ušetřit.

  • 16. listopadu 2020
bulb
main-article

Jak na výpočet součinitele prostupu tepla?

Pokud stavíte dům nebo alespoň řešíte jeho zateplení, pak jste se určitě setkali s termínem součinitel prostupu tepla. V tomto článku se zaměříme právě na tuto důležitou veličinu. Co je to součinitel prostupu tepla a jak na jeho výpočet?

  • 5. listopadu 2020

Starší články

Vyplatí se pořídit solární panely na rodinný dům? Zjistěte, jaké dotace můžete získat a kolik ušetříte s domácí fotovoltaikou za elektřinu.

Nahoru