Odstavení německých uhelných elektráren: Ovlivní cenu energií u nás?

Německo v následujících dvaceti letech plánuje odstavit všechny uhelné elektrárny na svém území. Nahradit by je měly hlavně obnovitelné zdroje. Zjistěte, jak celá akce bude probíhat a zda konec uhlí bude mít vliv na ceny elektřiny u nás.

  • 6. srpna 2019
bulb

Odstavení německých uhelných elektráren: Ovlivní cenu energií u nás?

main-article
bulb
main-article

Uhelné elektrárny ročně zabijí 7600 obyvatel Evropy, tvrdí Greenpeace

Elektřina vyrobená spalováním hnědého uhlí způsobuje vážná zdravotní rizika. Z výsledků za rok 2016 vyplývá, že pouhých deset společností je v Evropě odpovědných za dvě třetiny zdravotních komplikací. Největším zdrojem znečištění je západní oblast Německa Severní Porýní-Vestfálsko. V okolí čtyř velkých hnědouhelných elektráren společnosti RWE tam žije 46 milionů lidí. Česká republika na tom bohužel není o moc lépe.

  • 5. prosince 2018
bulb
main-article

Přežijeme, když se vyčerpají neobnovitelné zdroje energie? Odpovídalo 8 expertů

Obejde se naše civilizace bez ropy nebo uhlí? Budeme se moci v budoucnu spolehnout pouze na energii ze solárních, větrných a vodních elektráren? Anebo se závislosti na černém zlatě jen tak snadno nezbavíme? Osm odborníku na energie a techniku nám sdělilo svou vizi, jak by to vypadalo, kdyby lidstvo vyčerpalo neobnovitelné zdroje energie.

  • 28. října 2015
bulb
main-article

Uhelné elektrárny v ČR napáchají škody za 51 miliard ročně, tvrdí studie

Dotují Češi ze svých peněženek více výrobu energie z uhlí nebo z obnovitelných zdrojů (OZE)? Studie Centra pro otázky životního prostředí Univerzity Karlovy se pokusila vyčíslit celkové náklady na znečištění způsobené provozem 17 českých uhelných elektráren. Výsledné číslo o 6 miliard převýšilo celkové výdaje na letošní podporu obnovitelných zdrojů u nás.

  • 5. ledna 2015

Jak vypadá místo největší jaderné katastrofy v dějinách po více než 30 letech? Zajeli jsme se do Černobylu a jeho okolí podívat.

Nahoru