Prodej elektrárny Počerady: Proč je trnem v oku ekologům?

Prodej elektrárny Počerady je v poslední době velkým tématem. Zajímá vás, proč je kolem něj tolik povyku? Přečtěte si kompletní shrnutí celé problematiky. Zjistěte, proč kvůli prodeji ekologičtí aktivisté tolik protestují, a co na celou situaci říká mluvčí Skupiny ČEZ. Opravdu Počerady svými emisemi mohou zabíjet?

  • 5. listopadu 2019
bulb

Prodej elektrárny Počerady: Proč je trnem v oku ekologům?

main-article
bulb
main-article

Německá energetická přeměna Energiewende: Jaké jsou její cíle?

Už v roce 2010 se Německo zavázalo k energetické transformaci pod názvem Energiewende. Jaké jsou její cíle a jak se zatím Německu daří závazky plnit?

  • 24. října 2019
bulb
main-article

Boj o uhlí: Zbaví se ho Česko?

Na roku, kdy se má Česká republika definitivně zbavit uhlí, neexistuje shoda. Podrobnosti ohledně odklonu má určit nová Uhelná komise. Ta je však reprezentovaná různými zájmy a mezi členy komise proto hrozí značné rozepře.

  • 29. srpna 2019
bulb
main-article

Odstavení německých uhelných elektráren: Ovlivní cenu energií u nás?

Německo v následujících dvaceti letech plánuje odstavit všechny uhelné elektrárny na svém území. Nahradit by je měly hlavně obnovitelné zdroje. Zjistěte, jak celá akce bude probíhat a zda konec uhlí bude mít vliv na ceny elektřiny u nás.

  • 6. srpna 2019
bulb
main-article

Uhelné elektrárny ročně zabijí 7600 obyvatel Evropy, tvrdí Greenpeace

Elektřina vyrobená spalováním hnědého uhlí způsobuje vážná zdravotní rizika. Z výsledků za rok 2016 vyplývá, že pouhých deset společností je v Evropě odpovědných za dvě třetiny zdravotních komplikací. Největším zdrojem znečištění je západní oblast Německa Severní Porýní-Vestfálsko. V okolí čtyř velkých hnědouhelných elektráren společnosti RWE tam žije 46 milionů lidí. Česká republika na tom bohužel není o moc lépe.

  • 5. prosince 2018
bulb
main-article

Přežijeme, když se vyčerpají neobnovitelné zdroje energie? Odpovídalo 8 expertů

Obejde se naše civilizace bez ropy nebo uhlí? Budeme se moci v budoucnu spolehnout pouze na energii ze solárních, větrných a vodních elektráren? Anebo se závislosti na černém zlatě jen tak snadno nezbavíme? Osm odborníku na energie a techniku nám sdělilo svou vizi, jak by to vypadalo, kdyby lidstvo vyčerpalo neobnovitelné zdroje energie.

  • 28. října 2015

Starší články

Vyplatí se pořídit solární panely na rodinný dům? Zjistěte, jaké dotace můžete získat a kolik ušetříte s domácí fotovoltaikou za elektřinu.

Nahoru