Ceny emisních povolenek lámou rekordy, hrozí zdražování elektřiny

Cena emisních povolenek se vyšplhala na rekordní výši. Znečišťovatelé se jimi předzásobují kvůli tomu, že jich na trhu už brzy bude výrazně méně.

  • 18. dubna 2019
bulb

Ceny emisních povolenek lámou rekordy, hrozí zdražování elektřiny

main-article
bulb
main-article

Česko chce ulevit velkým znečišťovatelům, záměr kritizují ekologové

Energeticky náročné obory budou zvýhodněné. Část výnosů z prodeje emisních povolenek se jim vrátí. Vyplývá to z návrhu Ministerstva životního prostředí, které ho uvolnilo k prvnímu posouzení.

  • 10. dubna 2019
bulb
main-article

Česko dělá málo pro zlepšení ovzduší. MŽP namítá: Může zato přeshraniční znečištění

Česko nezlepšuje kvalitu ovzduší a hrozí, že nesplní stanovené limity škodlivin ve vzduchu do roku 2020. Vyplývá to z výsledků šetření Nejvyššího kontrolního úřadu. Stát podle kontrolorů nesleduje, zda projekty dotované ze státních peněz skutečně pomohly ke zlepšení kvality vzduchu. Ministerstvo životního prostředí slibuje, že nedostatky nahradí dodatečnými opatřeními.

  • 30. ledna 2019
bulb
main-article

Šance pro elektromobily. EU radikálně snížila emise do roku 2030

Evropská komise rozhodla o omezení emisí oxidu uhličitého u osobních aut do roku 2030 o 35 procent, a tím otevřela dveře pro trh s elektromobily. Omezení emisí má vést k urychlení modernizace evropských automobilek, aby neztratily konkurenceschopnost se zbytkem světa. Česká veřejnost tradičně zamilovaná do spalovacích motorů je vůči rozhodnutí komise skeptická. Podle europoslance Luďka Niedermayera je tento krok ale nezbytný.

  • 15. října 2018

Jak vypadá místo největší jaderné katastrofy v dějinách po více než 30 letech? Zajeli jsme se do Černobylu a jeho okolí podívat.

Nahoru