Přežijeme, když se vyčerpají neobnovitelné zdroje energie? Odpovídalo 8 expertů

Obejde se naše civilizace bez ropy nebo uhlí? Budeme se moci v budoucnu spolehnout pouze na energii ze solárních, větrných a vodních elektráren? Anebo se závislosti na černém zlatě jen tak snadno nezbavíme? Osm odborníku na energie a techniku nám sdělilo svou vizi, jak by to vypadalo, kdyby lidstvo vyčerpalo neobnovitelné zdroje energie.

  • 28. října 2015
bulb

Přežijeme, když se vyčerpají neobnovitelné zdroje energie? Odpovídalo 8 expertů

main-article
bulb
main-article

Koupě elektromobilu: Kdo z energetických expertů přemýšlí o pořízení elektroauta?

Elektromobilem, vlakem či pěšky? Odborníci na energie nám prozradili, jestli si vážně pohrávají s myšlenkou na nákup elektromobilu. Někteří čekají, až o něco spadne pořizovací cena elektrických vozů, jiní vyčkávají na lepší dostupnost nabíjecích stanic. Mnoho expertů ale koupi elektrického vozítka úplně zavrhuje. Proč? Podívejte se na odpovědi 8 odborníků ze světa energií a techniky.

  • 4. listopadu 2015
bulb
main-article

Staré jaderné reaktory i vytápění: Kde se nejvíc plýtvá energiemi podle expertů?

V panelácích uniká drahocenné teplo. Staré jaderné elektrárny spalují palivo velmi neefektivně. Pomalý nástup elektromobility brzdí větší úspory za energie v dopravě. Při přenosu elektřiny na velké vzdálenosti dochází ke zbytečným ztrátám. V jakých dalších oblastech našlo 8 odborníků na energii a techniku největší díry, kde plýtváme elektřinou a jinými energiemi?

  • 10. listopadu 2015

Vyplatí se pořídit solární panely na rodinný dům? Zjistěte, jaké dotace můžete získat a kolik ušetříte s domácí fotovoltaikou za elektřinu.

Nahoru