Elektromobil - odkud přijel a kam směřuje

Žijeme v moderním prostředí 21. století a přestože se zdá, že vše podstatné již bylo vymyšleno a vyrobeno, není to zdaleka pravda. Týmy odborníků z různých oblastí neustále pracují na dalším vývoji a zdokonalování věcí kolem nás. Stejně je na tom i automobilový průmysl. Výrobci se předhánějí, kdo další přijde na trh s rychlejším, silnějším a zajímavějším modelem. Moderní doba a omezené zásoby přírodních zdrojů si však žádají další dva nezbytné parametry. Těmi jsou bezpečnost a nízká spotřeba.

  • 7. dubna 2014
bulb

Elektromobil - odkud přijel a kam směřuje

main-article
bulb
main-article

Elektromobil – dobíjení a dotace

V ČR jezdí v současné době přibližně 150 elektromobilů. Jejich provoz je prozatím v jakési testovací fázi. Tomu je přizpůsobena i servisní síť, včetně dobíjecích stanic. Těch veřejných je pro ně k dispozici více jak 130.

  • 26. května 2014
bulb
main-article

Řídit elektromobil je hra. Při jízdě přemýšlíte úplně jinak, říká prodejce

Elektromobily na českých silnicích stále působí trochu jako zjevení, protože jich tady jezdí pouze pár set. Jak se liší jejich řízení od obyčejného auta se spalovacím motorem? Které starosti s údržbou auta odpadají majiteli elektromobilu? Kolik stojí nový vůz na elektrický pohon a na kolik vyjde jeho spotřeba? Ptali jsme se specialisty na elektromobil BMW i3, Tomáše Cmírala ze společnosti Invelt.

  • 29. září 2014
bulb
main-article

Elektromobily vs. automobily: Kdo lámal první rychlostní rekordy?

Elektromobily brázdily silnice dříve než klasická auta na spalovací motor. Kolem roku 1900 už pokořovaly rychlostní rekordy, ale za pár let elektrické vozy pomalu začaly mizet v propadlišti dějin, než je oživila nedávná renesance elektromobility. Podívejte se, jak se vyvíjela historie elektrických vozidel, která se na přelomu 19. a 20. století propagovala jako „auta pro ženy“.

  • 9. ledna 2015
bulb
main-article

Souboj elektromobilů na trhu: Faraday Future chce novým konceptem pokořit Teslu

Aktivity automobilky Faraday Future byly dlouho opředené tajemstvím. Společnost, která již dříve deklarovala, že chce konkurovat Tesle, nyní představila koncept nazvaný FFZERO1 – vůz s výkonem tisíc koní, který dokáže jezdit bez zásahu řidiče. Měl by se Elon Musk, šéf Tesla Motors, mít na pozoru?

  • 11. ledna 2016
bulb
main-article

Tesla novinky: Impérium Elona Muska chystá novou továrnu a čelí první ráně

Tesla Motors patří mezi ostře sledované technnologické společnosti, o kterých se hodně mluví. A to téměř zpravidla v superlativech – duchovní otec a šéf Tesly Elon Musk se nebojí inovací ani rizik, a tak se po hlavě vrhá do projektů, na které by jiní neměli odvahu. Co je v Tesle nového? V posledních dnech se ukázalo, že odvážné vize mohou někdy přinést pořádně kyselé ovoce.

  • 7. července 2016

Starší články

Vyplatí se pořídit solární panely na rodinný dům? Zjistěte, jaké dotace můžete získat a kolik ušetříte s domácí fotovoltaikou za elektřinu.

Nahoru