Technologie

Zachyťte své zážitky pod vodní hladinou. Zkuste plovoucí bionický dron podobný rybě

Pokud vás uchvátily fascinující možnosti natáčení a fotografování pomocí létajících dronů, pak vás bude jistě zajímat, jak podobné záběry zachytit i pod vodní hladinou. Podvodní dron BIKI je k tomuto účelu přímo stvořený a jeho vzhled prozrazuje, že to také bude parádní zábava.

Zachyťte své zážitky pod vodní hladinou. Zkuste plovoucí bionický dron podobný rybě
Zachyťte své zážitky pod vodní hladinou. Zkuste plovoucí bionický dron podobný rybě

Bionický znamená, že při vývoji tohoto dronu byly uplatněny znalosti získané studiem živých organismů. Ryby jsou k pohybu pod vodou ideálně vybaveny, zkonstruovat podvodní dron inspirovaný jejich tvarem a způsobem pohybu se proto zdá jako správná volba.

K čemu všemu můžete dron BIKI použít?

Rodinné fotografie a videa při koupání v bazénu či u moře budou pro všechny cennou památkou na společně prožité chvíle. Díky živému přenosu přímo do vašeho smartphonu, můžete BIKI využít ke kontrole dětí venku u bazénu, zatímco třeba doma uklízíte.

Na své si přijdou milovníci přírody, kteří mohou prozkoumávat tajemství vodního života. Stanete se potápěčem bez toho, aniž byste vůbec vlezli do vody.

Na jedno nabití zvládne plavat až 120 minut

BIKI váží jen o něco málo víc než 1 kg. Ovládá se mobilním zařízením pomocí aplikace, nebo speciálním dálkovým ovladačem. Může se pohybovat prakticky kdekoli pod vodou, dokáže se vyhýbat překážkám.

Rovnováhu udržuje díky speciálnímu devítibodovému senzoru, což funguje také jako stabilizační systém pro zajištění ostrých fotografií a plynulého videa (4K Ultra HD). BIKI se dokáže potopit až do hloubky okolo 60 m.

Nahrané videozáznamy a pořízené fotografie lze snadno sdílet prostřednictvím živého přenosu do mobilních zařízení a na sociální sítě.

V případě, že BIKI ztratí spojení, vrátí se díky vestavěnému GPS modulu automaticky zpět na základnu, nebo odešle informace o svojí poloze např. na mobilní telefon. BIKI zvládne vyfotit 16 MPx fotografie při rychlosti 30 snímků za vteřinu. To vše i během rychlého pohybu nebo ve tmě.

Dron Lily: Létající špion vás sám sleduje a natáčí i na divoké řece či lyžařském svahu

BIKI je odolný proti nárazu i povětrnostním vlivům. Nevadí mu střídání teplot, mořská voda ani dlouhodobé vystavení slunečním paprskům. Za minutu dokáže uplavat 30 m (rychlost 1,8 km/h) a jeho pohyb je navíc poměrně tichý (cca 55 decibelů). Je vybaven osvětlením a objektivem s rozsahem 150 º. V interní paměti pojme 32 GB dat.

O robotické rybky je velký zájem

Robosea, skupina nadšenců z Pekingské univerzity, zkusila BIKI dron představit na Kickstarteru. V aktuálně probíhající kampani je BIKI k objednání za 599 amerických dolarů.

Šetříte na pořízení drona? Zkuste snížit své výdaje za elektřinu Srovnat ceny elektřiny

Projekt slaví velký úspěch, vybraná suma mnohonásobně převyšuje minimální cílovou částku. Zájemci se na svůj BIKI dron mohou těšit už letos v září.