Domácnost

Sluchátka na spaní překryjí hluk z rušné ulice i chrápání. Ukolébavku ale nezahrají

Pokud každou noc usnete jako špalek, můžete si gratulovat. Patříte totiž ke šťastným 40 % dospělých lidí, které netrápí žádné potíže při spaní nebo usínání. Ostatní se často probouzejí s pocitem mírně rozladěné zombie, které někdo do ksichtu svítí baterkou. Pomohou chronické nespavce ukolébat melodie bublajícího potoku či praskajícího ohně, když se ozvou ze speciálních bezdrátových sluchátek?

Sluchátka na spaní překryjí hluk z rušné ulice i chrápání. Ukolébavku ale nezahrají
Sluchátka na spaní překryjí hluk z rušné ulice i chrápání. Ukolébavku ale nezahrají

Úvodní fotografie: Bose

Když už vás jen při pomyšlení na špunty do uší, rozbolí hlava, je třeba sáhnout po těžším kalibru. A než se rozhodnete přisladit si čaj před spaním rohypnolem, vyplatí se zkusit i jiné méně návykové metody. Jednu z nich nedávno představila americká společnost Bose, výrobce audiosystémů, reproduktorů a sluchátek s potlačením okolního zvuku.

Místo ticha maskování hluku cvrlikáním cvrčků i bubláním potoka

Sluchátka pro nerušený spánek Bose Sleepbuds nespoléhají na klasické odhlučnění, které dobře funguje pro redukci rušivých zvuků při nízkých frekvencích, (např. u hluku v autobuse nebo v letadle), ale už selhává při potlačení ostrých tónů, kam patří i chrápání.

Detail sluchátek Bose Sleepbuds

Tvůrci sluchátek proto sázejí na technologii maskování hluku. Zvukový podklad znějící v uších spáče překryje frekvenci nelibé kakofonie stejně, jako když na hlučném večírku neslyšíte vlastního slova. Akorát místo hlasité hudby se do zvukovodu dostane jedna z deseti uklidňujících melodií. Můžete si vybrat třeba zurčení lesního potoka, praskání plápolajícího ohně, mořský příboj nebo cvrlikání cvrčků. U příštích aktualizacích softwaru se počítá s přidáním dalších přírodních „ukolébavek“.

Soukromý budík pro jednoho

Kromě výběru oblíbené ukolébavky lze na mobilní aplikaci nastavit i čas ranního budíčku. Alarm uslyšíte jen vy, takže nevzbudíte drahou polovičku, kterou útrapy vstávání čekají až o něco později.

Stop chrápání i nekonečnému počítání oveček: Uložte se do chytré postele

Po nabití vydrží bezdrátová sluchátka vysílat zvukomalebné nahrávky 16 hodin. Energii na dalších 16 hodin získají po uložení do nabíjecího a zároveň cestovního pouzdra.

dvojice nerušeně spí díky sluchátkům Bose Sleepbuds

Nicméně, pokud byste do sluchátek chtěli dostat váš zamilovaný playlist ze Spotify, audioknihy nebo opravdickou ukolébavku, musíme vás zklamat. Zejména kvůli miniaturním bateriím to není moc dobře realizovatelné.

Sluchátka zamíří na evropský trh letos na podzim

Úleva pro insomniaky se ve Spojených státech prodává za 249 dolarů, což by v české kotlině znamenalo něco kolem 6 660 Kč včetně daně. Za ty prachy si sice nakoupíte zásobu špuntů do konce života, ale proti chrápání ve stylu koncertu AC/DC, které někdy vyluzují i křehčí bytosti, vám budou k ničemu. Podle americké statistiky tento problém znepříjemňuje život dokonce čtvrtině párů žijících v jedné domácnosti. Kvůli tomu spí v oddělených ložnicích.

Tušíte, co se skrývá za zkratkou AC/DC? Napovíme, že elektrikáři by to věděli. Chci odkrýt původ AC/DC!

Sluchátka Bose Sleepbuds se dostanou do prodeje na evropském kontinentu někdy během podzimu. Stejně jako na ostatní výrobky společnosti se na ně bude vztahovat 30denní záruka vrácení peněz, pokud se zákazník nebude cítit spokojený a dorůžova vyspaný.