Domácnost

Chcete být vidět? Pořiďte si solární bundu, která vyleká i Supermana

Na první pohled běžná sportovní bunda se po západu slunce změní k nepoznání. Díky speciálnímu materiálu, který při denním nošení zachycuje sluneční světlo, se její majitel nemusí bát, že by jej ve tmě někdo přehlédl. Superman se vám však vyhne obloukem, zelenavá záře je totiž na první pohled nerozeznatelná od obávaného kryptonitu. Kolik tento zajímavý kus oděvu, který vyděsí i muže z oceli, stojí?

Chcete být vidět? Pořiďte si solární bundu, která vyleká i Supermana
Chcete být vidět? Pořiďte si solární bundu, která vyleká i Supermana

Úvodní fotografie: Vollebak.com

Speciální fosforescenční materiál bundy se nejlépe „nabíjí“ slunečním světlem. Nemusí ale být úplně jasno, stačí pár hodin venku v zamračeném dni a bunda zvládne v noci svítit až 12 hodin.

Sportovní bunda ochrání proti dešti, větru i strachu ze tmy

Textilie však absorbuje jakékoli světlo, které uloží a zpět jej začne vydávat až po setmění. Dokonce i svítilna z mobilního telefonu nebo světla automobilu dokážou bundu nabít. Obecně však platí, čím intenzivnější světlo pro nabití, tím výrazněji bude následně bunda zářit.

Ptáme se expertů: Co by dělali, kdyby sluneční erupce úplně vyřadila elektroniku?

Výrobce bundy Vollebak tvrdí, že se jedná o technologicky nejvyspělejší svrchní oděv na světě, který je přímo stvořený pro venkovní aktivity jako je turistika, běhání, jízda na kole či koni, kempování i horolezectví. Je pružná a kromě nočního svícení ochrání své uživatele před deštěm i větrem.

Její velkou výhodou je také mimořádně nízká hmotnost. Váží pouze 230 g, díky tomu je prakticky skladná a v batohu zabere jen minimum místa. Během dne má bunda poloprůsvitnou, světle šedou barvu. Všechny švy jsou utěsněny speciálně navrženou transparentní páskou, aby vyzařování světla nebylo ničím narušeno.

Solární bunda svítí díky membráně

Použitá textilie svítí díky speciální membráně. Tato ultra tenká vrstva je integrována do průsvitné sítě, která nepropustí déšť, ale zároveň je prodyšná. Díky umístění membrány přímo do tkaniny ji není možné smýt ani odřít z povrchu.

Rádi byste si zajímavou bundu pořídili, ale pár tisíc nazbyt zrovna nemáte? Zkuste přestat zbytečně vyhazovat peníze za drahou elektřinu.

Pokud se dostane do kontaktu se světlem, bude v noci fungovat vždy, nehrozí zde jakékoli technologické selhání. V prodeji je aktuálně za 325 eur, tedy kolem 8400 Kč. Kvůli velkém zájmu nyní pořídíte jen velikosti S a M. Větší bundy (L a XL) se objeví znovu v prodeji až začátkem příštího roku.

Snažíte se dostat do formy? Technologie myslí i na sportovce