Technologie

Po úspěchu s nejmenším mobilem přichází Zanco s telefonem ve tvaru tužky

Je možné vtěsnat hlavní funkce a ovládací prvky běžného mobilu do zařízení o velikosti lehce robustnějšího psacího pera? Společnost Zanco proslulá miniaturizací mobilních zařízení říká, že ano! Nedávno totiž představila světu svůj Smart Pen, na kterém její vývojáři pracovali více než rok. Pero se určitě nesnaží nahradit smartphony, obě zařízení mohou navíc pracovat společně.

Po úspěchu s nejmenším mobilem přichází Zanco s telefonem ve tvaru tužky
Po úspěchu s nejmenším mobilem přichází Zanco s telefonem ve tvaru tužky

Foto: kickstarter.com

Všechno v jedné tužce

Chytré pero, zkráceně nazývané jako S-Pen, v sobě kombinuje funkci telefonu, headsetu, Bluetooth, stylusového pera, diktafonu, laserového ukazovátka a mnoho dalšího. Jako telefon umí pero samozřejmě všechny běžné věci, jako je volání a posílání zpráv, má fotoaparát a lze jej použít jako přehrávač.
Nejmenší mobil Zenco
Velmi praktická je ale především možnost propojit pero s vaším smartphonem. Když vám pak někdo bude volat, můžete hovor přijmout v chytrém peru. Samostatně je S-Pen skvělým telefonem na cesty, při pohybových aktivitách, do přírody nebo pro nouzové situace.
 
Nejmenší mobil na světě Zenco

Zanco S-Pen nabízí odpočinek od závislosti na smartphonu

Mnoho lidí v dnešní době prakticky nepřetržitě kontroluje svůj chytrý telefon, sleduje každý pohyb na sociálních sítích nebo nejnovější zprávy. Ačkoli je všeobecně známé, že podobné chování může přerůst v psychickou poruchu, málokdo se snaží hrozícím problémům poctivě předcházet. S-Pen nabízí jen základní funkce, které opravdu potřebujete a pomůže vám se koncentrovat jen na nezbytné.

Změňte hlas ve třinácti variantách

Jako stylusové pero je S-Pen kompatibilní se všemi dotykovými zařízeními, kde se hodí i pro psaní nebo kreslení. Díky přední a zadní kameře se i s takto malým nástrojem nemusíte vzdávat selfie nebo natáčení videa. Vtipnou funkci pak představuje hlasový modulátor, se kterým můžete změnit svůj hlas na třináct různých způsobů. Pokud nebudete S-Pen používat, vydrží v pohotovostním režimu na jedno nabití až 6 dní, při zatížení pak 6 hodin.

O nejmenší mobilní telefon současnosti je obrovský zájem. Není větší než palec

Úspěšný projekt z Kiskstarteru

Přibližně před rokem společnost Zanco představila údajně nejmenší mobil na světě tiny t1 a předtím ještě miniaturní smartphone beetle. Loni se jim crowdfundingová kampaň vyplatila a letos s chytrým perem zkouší na Kickstarteru štěstí znova. Nápad se setkal s velkým zájmem předplatitelů a minimální potřebnou částku pro realizaci projektu se podařilo vybrat během pár dnů. Cena v rámci kampaně startuje na 49 dolarech (cca 1100 Kč).