Technologie

5 tipů na originální vánoční elektro dárky

Lámete si hlavu, co pořídíte letos kamarádům a blízkým pod stromeček? Sepsali jsme pro vás pár tipů na elektro vychytávky, které se hodí jako vánoční dárek. Všechny navíc pořídíte snadno online.

5 tipů na originální vánoční elektro dárky
5 tipů na originální vánoční elektro dárky

Technické typy tyhle dárky určitě neurazí

Jestli máte v okolí vyloženě technického člověka, kterému chcete koupit nějakou gadgetku, máme pro vás dva tipy. Nevýhodou však je, že tahle skupina lidí většinou o všech novinkách na trhu technologií ví dříve než vy. Těžko je tak překvapíte, ale radost jim uděláte určitě.

7 tipů na vánoční dárky pro kluky a holky, které nadchnou děti pro vědu a technologie

Tzv. powercube asi není žádnou novinkou, je to ale velmi praktický dárek, který usnadní práci každému. Jedná se o klasický prodlužovací kabel, který má však na konci kromě klasických zásuvek i třeba USB porty a další vstupy. Dalším tipem pro druhého Sheldona Coopera může být chytrá zásuvka.

Slyšeli jste o ní? Pomocí mobilní aplikace můžete ovládat její zapnutí a vypnutí, tím pádem zapnutí a vypnutí konkrétního spotřebiče. Navíc se vám v aplikaci ukáže, kolik vás takový spotřebič stojí energie. Máte tak perfektní přehled o spotřebě elektřiny. Na trhu je nabídka chytrých zásuvek široká, vybrali jsme pro vás celkem tři a porovnali jejich vlastnosti i ceny.

Typ chytré zásuvky

Cena

Výhody

Xiaomi Mi Smart Plug

490 Kč

 • dálkové ovládání přes mobilní telefon
 • sleduje spotřebu energie
 • cenově dostupná

PowerCube Original SmartHome

725 Kč

 • rozbočovač s celkem čtyřmi zásuvkami
 • možné ovládat i hlasem či přes palikaci
 • dětská pojistka

HUE Philips Smart plug EU P3100

829 Kč

 • určena pro chytré osvětlení
 • přemění jakékoli světlo na chytré světlo
 • ovládání pomocí aplikace nebo hlasem

Zdroj: www.heureka.cz

Elektrická deka nebo boty pro co největší pohodlí

Pokračujeme zlehka - dárkem ideálním spíše pro dámy. Přemýšlíte, co koupit babičce nebo mamince? Několik let jsou v období Vánoc hitem elektrické deky, které se skvěle hodí jako vánoční dárek právě proto, že zima Vánocemi teprve začíná. Díky elektrické dece budou na vánoční pohádky koukat v pohodlí a v teple. Jak to funguje? 

Elektrické deky jsou dodávány s kabelem a dálkovým ovladačem. Kabel se zapojí do sítě a vy pomocí ovladače můžete zapnout vyhřívání. Většina těchto dek má i automatické vypnutí po určité době, kterou si můžete nastavit. Výhodou těchto dek je, že se navíc dá kabel odpojit a deka se může vyprat.

Netradiční vánoční dárky: Jakého robota objeví pod stromečkem váš partner, žena či děti?

Výrobci dokonce uvádějí, že deka je zdraví prospěšná vzhledem k tomu, že vám prokrví končetiny. Většina dek umožňuje několik možností nastavení teplotních stupňů. Cena deky se liší dle velikosti a kvality materiálu, ze kterého je ušita. Seženete ji za pár stovek, ale můžete za ni zaplatit i několik tisíc. Příkon deky se pohybuje v průměru kolem 100 Wattů a méně, což můžeme přirovnat k příkonu např. televizí. Spotřeba elektřiny tedy není vysoká. 

Připravili jsme pro vás informace o třech nejprodávanějších dekách podle srovnávače heureka.cz.

Typ

Cena

Příkon

SilverCrest SWUB 85 D3

 

599 Kč

 

60 W

Beurer HK Comfort

 

649 Kč

 

100 W

HomeLife SS03

 

499 Kč

 

100 W

Zdroj: heureka.cz

Podobnou vychytávkou pro babičku nebo dědu by pak mohla být i elektrická vyhřívaná bota. Jde o jednu velkou látkovou botu, kam se vejdou obě chodidla. Stejně jako deka je bota dodávána s dálkovým ovládáním a možností zvolit si různé teplotní stupně. Některé boty navíc mají i masážní funkci. Představa, že si po dlouhé procházce v sychravém počasí zahřajete a namasírujete nohy v této botě, je příjemná, nemyslíte?

Pomocníci do domácnosti

Věřte, že jakákoliv pomoc v domácnosti udělá jakékoli ženě velkou radost. Robotické vysavače a vytěrače podlahy vás asi nepřekvapí, ale v domácnosti usnadní dost práce. Kromě těchto mazlíků existují ale i jiné elektro vychytávky, o kterých jste možná neslyšeli. Jednou z nich je elektrický ostřič.

Nadává pořád někdo u vás doma na tupé nože? Pak si tuhle věc určitě pořiďte. Vyjde vás na pár stovek, ale spokojenost je zaručena. Můžete v nic navíc ostřit nejen nože, ale třeba i nůžky nebo kapesní nožíky. Ostření je hotové za několik vteřin, navíc je bezpečné. Níže přinášíme různé druhy ostřičů, které potěší a uspokojí i profesionály, třeba řezníky nebo kuchaře.

Typ ostřiče

Cena

Výhody

De Gusto Profi EH13638

399 Kč

 • nízká cena
 • dva brusné kotouče

HENDI 224403

5 382 Kč

 • bytelný, pro profesionály
 • používaný v gastronomii

Sambonet Paderno Industrie

39 160 Kč

 • pro vyloženě profesionální užití
 • dva brusné kotouče

Zdroj: www.heureka.cz

Dalším pomocníkem do domácnosti pak může být i elektrický vysavač oken. Ten pomůže všem v domácnosti s leštěním a nechtěnými šmouhami. Okno stačí jednoduše umýt a pomocí elektrického vysavače pak odstranit vodu z okenních tabulí. Vysáváním se okna navíc krásně vyleští. Nejznámějšími vysavači oken jsou tyto značky.

Značka

Cena

Detail

Leifheit 51003 Window Cleaner

1 189 Kč

 • dodáván s mopem a tyčí
 • baterie vydrží až 35 minut
 • funkce leštění

Vileda Windomatic

999 Kč

 • včetně hadříku a náhradního potahu
 • doba provozu 40 min
 • funkce sprejování k nanášení saponátu

Kärcher 1.633-426.0 WV 2 Premium

1 629 Kč

 • doba provozu 35 minut
 • speciální rozprašovač se stěrkou navíc

Zdroj: www.heureka.cz

Pro ty, kdo o sebe pečují

Pár tipů tu máme i pro ty, kteří rádi pečují o své tělo. Tyhle dárky jsou prostě super a nic s nimi nemůžete zkazit. Dnešní doba nabízí tolik usnadnění a zpříjemnění zajetých rituálů, že to nelze ignorovat. Máme na mysli hlavně elektrické kartáčky na zuby, o kterých jsme už psali tady. Nebo třeba elektrické čističe pleti. Pro pány je pak výborným vánočním dárkem a pomocníkem do koupelny elektrický holicí strojek. Může sice trvat, než si na něj dotyčný zvykne, ale výsledek stojí za to.

Dokonale čisté zuby za 10 sekund. To slibuje bizarní automatický kartáček Amabrush

Digitální kasička

Už jste slyšeli o elektronické kasičce na peníze? Tahle věc je vhodná jak pro vašeho bratra, který rozhazuje peníze kolem a neumí šetřit, tak pro vaše děti, které si díky kasičce mohou osvojit základní principy spoření. Na úvod asi není nutné zdůraznit, že ke spoření peněz jsou samozřejmě vhodnější jiné způsoby jako spořicí účty, investice apod. Nicméně elektronická kasička může být fajn kamarád do každé domácnosti. Hází se do ní totiž pouze mince. 

S každou mincí asi nepoběžíte do banky, abyste ji uložili na spořicí účet, ale dávat si drobné stranou není od věci a za pár týdnů či měsíců pak můžete být mile překvapeni. Výhodou této kasičky totiž je, že peníze počítá za vás.

Pokud potřebujete spočítat, kolik nádoba obsahuje, nemusíte už složitě rozbíjet prasátko. Stačí se jen podívat na displej, který zobrazuje aktuální částku. Jedinou nevýhodou kasičky je, že umí počítat vždy jen jednu měnu. Na našem trhu jsou dostupné kasičky na počítání EUR a CZK. I tak si ale myslíme, že je to fajn dárek, který potěší nejednoho spořílka.