Domácnost

Chlazení, ohřívání a nevšední design: 3 originální pomocníci do chytré domácnosti

Chladnička nutně nemusí být obří, hranatá a těžká. Mikrovlnka? Ta se může vyklápět třeba ze zdi. A zařízení, které svým tvarem nápadně připomíná toustovač, neohřívá pečivo, ale udrží v teple vaše nohy. Líbí se vám nové technologické koncepty a inovativní nápady? Podívejte se na tři neobyčejné domácí spotřebiče z kategorie chlazení a ohřívání.

Chlazení, ohřívání a nevšední design: 3 originální pomocníci do chytré domácnosti
Chlazení, ohřívání a nevšední design: 3 originální pomocníci do chytré domácnosti

Zdroj úvodní fotografie: Yankodesign.com

1. Lehká a skladná chladnička s přizpůsobivým objemem

Pokud se často stěhujete nebo cestujete, určitě víte, jak neskladné a těžké jsou běžné chladničky. Přesuny navíc těmto spotřebičům příliš nesvědčí. Chladnička podobající se velkému pytli či tašce tak představuje skutečnou inovaci pro celou řadu životních situací. 

Uhodli byste, že se právě díváte na svérázné pojetí chladničky?

Chladnička vypadá jako vak se vzduchem plněnou vnější izolační stěnou. Její vnitřní objem je flexibilní, závislý na množství ukládaných potravin. Naplněnou chladničku jednoduše rukama zformujete tak, aby nebylo nutné zbytečně chladit prázdný prostor, čímž šetříte elektrickou energii. 

Ten, kdo se často stěhuje, překvapivý způsob chlazení ocení.

O chlazení se stará externí kompresor s kondenzátorem ve tvaru válce, který stojí vedle chladničky. Vznikající teplo proto nijak nezasahuje do chladicího prostoru. Horní výdech teplého vzduchu je navíc možné využít pro rozmrazování potravin nebo třeba k udržování teploty nápojů. 

2. Futuristická nástěnná mikrovlnka

Pokud vás už všední „krabicovitý“ tvar mikrovlnné trouby nudí, nejste sami. Designéři proto stále přicházejí s novými koncepty, kterými by uspokojili přání náročnějších klientů. Mezi takové „výstřelky“ patří i tato nástěnná mikrovlnka, která svým tvarem připomíná ledacos  od motorkářské přilby, až po záchodové prkénko. Jisté však je, že ji v kuchyni nikdo nepřehlédne. Navíc ve složeném stavu šetří drahocenné místo.

Lehce kosmického vzhledu se nemusíte obávat.

3. „Toustovač“ pro ohřev studených nohou

V domácnosti je nutné zajistit nejen chlazení a ohřev potravin, občas potřebujeme zchladit či zahřát i my sami. S tím druhým nám může pomoci designový ohřívač studených nohou, který lze nenápadně umístit třeba pod stolem. 

Ne, opravdu se nedíváte na manikérskou lampu. Tato bedýnka vám v zimě zahřeje nohy.

Problém studených nohou má mnoho příčin. Nejčastěji je způsoben nedostatečnou okolní teplotou a průvanem, kdy náš organismus začne odklánět teplo z okrajových částí těla k důležitým orgánům. Mít nohy „jako led“ není nic příjemného. 

Ať už máte spotřebiče staré, nebo nové, bez elektřiny se neobejdete. Kdo vám dodá proud za nejlepších podmínek? To mě zajímá!

Ohřívač Mood z ateliéru 83Design je kdykoli a okamžitě připraven k použití. Vzhledem připomíná toustovač, není však třeba se bát, po vsunutí nohou do vymezeného prostoru se můžete těšit na příjemné, uvolňující teplo. Díky horní rukojeti se také snadno přenáší.

Využili byste ohřívač v těchto mrazivých dnech?

Majitelům koček však designéři důrazně doporučují zakoupení dvou přístrojů, čtyřnohá kamarádka se totiž s vámi o svůj „toustovač“ rozhodně dělit nebude.