Domácnost

Jak na změnu dodavatele elektřiny?

Rozčilují vás vysoké účty za elektřinu? Možná byste u jiného dodavatele platili méně. Pokud vás odrazuje papírování spojené se změnou dodavatele, tak vězte, že to není nic složitého – naši operátoři udělají většinu práce za vás. Podívejte se, jak na změnu dodavatele elektřiny.

Jak na změnu dodavatele elektřiny?
Jak na změnu dodavatele elektřiny?

Ke srovnání dodavatelů využijte naši přehlednou online kalkulačku

Tušíte, že u jiných dodavatelů elektřiny byste platili méně, ale od změny vás odrazuje nepříjemné papírování a čas strávený s porovnáváním jednotlivých nabídek? A tak i přes určitý odpor zůstáváte stále u stejného dodavatele a platíte více, než je nutné? Máme pro vás jednoduché řešení. Nemusíte zdlouhavě procházet jednotlivé ceníky a pročítat obchodní podmínky.

Ušetřete změnou dodavatele energie 2000 Kč ročně

Naše online kalkulačka to udělá za vás. Rychle a přehledně. Během několika málo minut uvidíte, kdo vám nabízí nejlevnější elektřinu. Nebojte se změnit dodavatele a získat lepší podmínky – každoročně tak v České republice učiní několik stovek tisíc zákazníků.

Díky změně dodavatele můžete v domácnosti výrazně ušetřit.

Nejlevnější nemusí znamenat nejlepší

Moc dobře si uvědomujeme, že nejlevnější nabídka elektřiny nemusí být tou nejlepší. Na podmínky, které vám dodavatel nabízí, je nutné nahlížet komplexně. Proto v naší online kalkulačce pracujeme také s indexem komplexnosti. V něm zohledňujeme například jednoznačnost a férovost obchodních podmínek, poskytování smluv na dobu určitou/neurčitou nebo komunikaci s dodavatelem. Vy tak díky online kalkulačce na jednom místě zjistíte, nejen kdo vám nabízí nejlepší cenu, ale také nejférovější podmínky.

Dodavatelé zlevňují elektřinu. Podívejte se na nové ceny

Ve srovnání dodavatelů je index komplexnosti označen symbolem žárovky. Čím více světla žárovka vydává, tím férovější je nabízený produkt. Nejlepší možný výsledek bude symbolizován zcela rozsvícenou žárovkou. Pro vyšší přehlednost je index komplexnosti také obodován na stupnici od 0 (nejhorší možný výsledek) do 180 bodů (nejlepší možný výsledek).

Podepsal dodavatel energetickou deklaraci?

V indexu komplexnosti rovněž sledujeme, jestli se dodavatel připojil k energetické deklaraci. Její signatáři se dobrovolně pod hrozbou několikamilionové pokuty zavazují k dodržování několika pravidel na trhu s energiemi. Deklarace si klade za cíl vybudovat transparentní prostředí, kultivovat prodej energií a odstranit z trhu tzv. energetické šmejdy.

Připojil se váš dodavatel k energetické deklaraci?

Energetická deklarace vzešla ze společných jednání dodavatelů energií, Energetického regulačního úřadu, Svazu obchodu a cestovního ruchu, Ministerstva průmyslu a obchodu a České obchodní inspekce. Reaguje na situaci, ve které dosud nevstoupila v platnost zákonná opatření zakazující nejčastější nekalé praktiky dodavatelů.

Jak na to? Podívejte se na postup krok za krokem

Ke změně dodavatele vede mnohem jednodušší cesta, než si myslíte.

  1. Připravte si fakturu za elektřinu – tak získáte nejpřesnější srovnání.
  2. Do srovnávače elektrické energie vyplňte základní údaje. Uveďte sazbu, kterou využíváte, spotřebu ve vysokém tarifu a typ jističe. Všechny tyto údaje byste měli nalézt právě ve svém vyúčtování.
  3. Pokud nemáte fakturu k dispozici, nevadí. Využijte orientační výpočet na základě velikosti domácnosti a způsobu využívání elektřiny.
  4. Nezapomeňte vyplnit svůj telefon a e-mailovou adresu, aby se s vámi naši operátoři mohli spojit a pomoci vám vybrat to nejlepší řešení.

Po vyplnění kalkulačky uvidíte přehledné porovnání

Po vyplnění údajů v kalkulačce se vám zobrazí srovnání dodavatelů podle ceny a také podle indexu komplexnosti. Ve chvíli, kdy si některou z nabídek vyberete, na tuto možnost klikněte a požádejte o ni. Jeden z našich operátorů se s vámi spojí a vyřeší s vámi všechny podrobnosti.

Bezpečnost především. Co lze vyřešit s dodavatelem elektřiny online?

Vy nemusíte nikam chodit, ani nic řešit – změnu dodavatele elektřiny vyřešíte v teple svého domova, není třeba navštívit ani jednoho dodavatele. Operátor vás celým procesem provede.

Kolik můžete změnou dodavatele ušetřit?

Výše úspory se liší domácnost od domácnosti. Záleží, jak velký dům či byt máte, k jakým účelům elektřinu využíváte, ale také na tom, v jaké části České republiky žijete. Čím více za elektřinu platíte, tím vyšší může být vaše úspora. Domácnosti, které elektřinou vytápějí, mohou změnou dodavatele ušetřit několik tisíc korun ročně. Průměrně ušetří zákazníci díky naší online kalkulačce 1850 korun za rok. Ceny dodavatelů elektřiny se výrazně liší. Jednoduchým výpočtem v naší kalkulačce tak zjistíte, zda vaše faktury nejsou zbytečně vysoké.

V kalkulačce srovnáváme více než třicet dodavatelů elektřiny. Pravidelně sledujeme vývoj na trhu s elektřinou a aktualizujeme kalkulačku při změnách cen. Vy se tak nemusí bát nepřesných údajů, všechna čísla jsou aktuální.