Domácnost

Chytrá hračka pro čtyřnohé chundeláče: Zabaví interaktivní kost i vašeho psa?

Jak zabavit psa na déle než pět minut? Tuhle otázku si klade asi každý pejskař. Obzvlášť štěňata a mladí psi vyžadují prakticky neustále pozornost, hraní a další zábavné aktivity. I když svému psíkovi věnujete maximum svého času, občas prostě nastane okamžik, kdy si musí pohrát chvilku sám. A to je chvíle pro neposednou interaktivní kost Wickedbone! Co chytrá hračka pro psy umí?

Chytrá hračka pro čtyřnohé chundeláče: Zabaví interaktivní kost i vašeho psa?
Chytrá hračka pro čtyřnohé chundeláče: Zabaví interaktivní kost i vašeho psa?

Zdroj úvodní fotografie: Cheerble/Kickstarter

Chytrou hračku Wickedbone (Mazaná kost) ocení psi, kteří rádi běhají za něčím, co se hýbe. A sem patří prakticky všichni psi, minimálně do určitého věku. 

Má chlupatý vibrující polštář nahradit domácí mazlíčky? Designéři asi nikdy neměli psa!

Obyčejný balónek musíte psovi házet. Kostičky samy o sobě nenabízejí žádnou interakci. Wickedbone představuje hravého křížence obojího s řadou dalších vylepšení.

Kost Wickedbone: nabídka, kterou žádný pes neodmítne

Chytrá hračka se dokáže kutálet, točit, vibrovat apod. Její chování můžete buď přímo ovládat pomocí aplikace ve smartphonu, nebo spustit automatický režim, při kterém bude interaktivně reagovat na chování psa

Wickedbone by měla psovi také pomáhat lépe zvládat samotu, nudu a úzkost, když zrovna nejste doma. Používat se ale může i venku při procházkách. Je otázka, jestli nepředvídatelný pohyb hračky bude stačit k tomu, aby se psovi jen tak neomrzela.

Designéři slibují snadnou údržbu a čištění. Boční návleky je možné sejmout a umýt, případně vyměnit za nové (dostupné v několika barvách). K dobíjení slouží micro USB kabel. 

Na jedno nabití, které zabere hodinu, vydrží 40 minut v pohybu, přes 4 hodiny v interaktivním režimu, nebo 3 měsíce v režimu spánek.

interaktivní kost Wickedbone

Kostička váží 300 g včetně baterie, je dlouhá asi 15 cm. Použité materiály mají být zdravotně zcela nezávadné. Kampaň na Kickstarteru vyvolala velké nadšení, takže financování projektu bylo plně pokryto během prvních 24 hodin. V rámci kampaně se hračka prodává za cenu od 69 dolarů (cca 1500 Kč). Do ostrého prodeje půjde za cenu 109 dolarů (tedy cca 2500 Kč).

Anketa

Jaké nezvyklé využití našli v Británii pro psí exkrementy?

Opravdu kostička vydrží psí nadšení?

Mnoha psům se bude tato hračka zaručeně líbit. Vydrží ale Wickedbone radostný zájem větších chlupáčů, kteří jsou schopní v mžiku rozkousat prakticky cokoli? I malí psi nejspíš začnou tím, že se budou pokoušet sejmout boční návleky. A co nebezpečí spolknutí nějaké technické součástky? 

Zvířecí technologie: Vychytávky, které oceníte vy i váš domácí mazlíček

Samotná velikost hračky spíš naznačuje, že je určená především pro menší psy. Jak ale obstojí v zatěžkávací zkoušce psích zubů, ukáže až praxe.