Domácnost

Chytré obojky a misky mazlíčkům: Jak je vybrat?

Má váš pes nebo kočka chytrý obojek? Nejenom ten vám může péči o vaše mazlíčky usnadnit. Na trhu je totiž k dispozici spousta dalších vychytávek jako chytrá miska, vodítko nebo chytré hračky.

Chytré obojky a misky mazlíčkům: Jak je vybrat?
Chytré obojky a misky mazlíčkům: Jak je vybrat?

Máte doma domácího mazlíčka nebo se jej chystáte pořídit? Pokud ano, mohl by vás tento článek určitě zajímat. Díky moderní technologické době si můžete domů pořídit spoustu geekovských vychytávek pro vaše psy a kočky, které vám péči o ně zásadně usnadní a zjednoduší tak celkové fungování vaší domácnosti. Co třeba takové chytré misky, které samy dávkují tolik jídla pro vašeho psa, kolik opravdu potřebuje?

Chytré misky pomohou vašim mazlíčkům se správným stravováním

Výhodou většiny smart misek je, že se vyrábí v krásném designu. Vybaveny mohou, ale nemusí být dávkovačem, který sám vyhodnocuje kdy a kolik pejskovi či kočce nasypat. Navíc jsou propojeny s aplikací, kterou si můžete stáhnout do svého telefonu. Tam poté vidíte, jak a kdy se váš pes najedl a můžete stravování i manuálně upravit. Pokud zvolíte misku bez dávkovače, sypete svému mazlíčkovi sami. Nicméně vidíte na misce i v aplikaci, jaké množství jste mu dali, kolik toho snědl apod. Máte tak perfektní přehled o stravování vašeho domácí mazlíčka a můžete se vyhnout nejen jeho obezitě, ale i dalším zdravotním problémům.

Chytré vynálezy pro domácí miláčky: Spousta zábavy, domácí fitko a troška špehování

Výrobců, kteří tyto chytré misky vyrábí, není na trhu příliš. Pravděpodobně nejznámějšími jsou u nás výrobky značky PetKit a Petwant Výrobky se liší funkcemi i cenou. Za tuhle vychytávku však zaplatíte v průměru od 2 000 do 6 000 Kč. Pokud vám stačí miska bez dávkovače postačí vám 1 000 Kč.

Chytré misky ovšem nedávkují jen jídlo. Svým mazlíčkům můžete pořídit i chytré dávkovače vody, které pracují podobně. Jejich další výhodou je však to, že vodu pro vaše mazlíčky filtrují a zbavují pachu, většina z nich má i funkci fontánky, kdy tak pro vaše psy a kočky vyvěrá neustále čerstvá voda, která má tu správnou teplotu. Dejte však pozor na to, aby váš pes nebo kočka byl ochotný z takové fontánky či misky pít. Některé druhy psů či koček jsou citlivější a mohou odmítat přijímat vodu z nádoby, na kterou nejsou zvyklé. Chytré dávkovače vody vás samozřejmě upozorní na to, že je potřeba vodu doplnit nebo vyměnit filtr. 

Má chlupatý vibrující polštář nahradit domácí mazlíčky? Designéři asi nikdy neměli psa!

Tyto vychytávky vám mohou mnohé usnadnit, když jste např. celý den v práci a díky chytré aplikaci vidíte, že vašemu psovi došly granule, snadno je můžete přes chytrou aplikaci opět doplnit.

Obojky pomohou nejen s trackováním vašich domácích zvířat

Kromě výše uvedených pomůcek pro stravování a pitný režim by mělo být samozřejmostí pořídit vašim mazlíčkům i chytré obojky. Chytré obojky mají více podob. Některé sledují polohu a pohyb vašeho psa, jiné jeho celodenní aktivitu. 

Jedná se např. se o tzv. tracker neboli lokalizátor, který teoreticky nemusíte používat jen u psů a koček, ale když na to přijde můžete ho hodit své ratolesti i do školního batohu. Ale zpět k domácím zvířatům. S čím vším vám může tenhle tracker, který připnete ke klasickému obojku, pomoci?

Možná vás zajímá cena takových trackerů, tak jsme pro vás níže vybrali tři a porovnali jejich funkce, výdrž baterie a hlavně tu cenu:

Typ trackeru

Fungování

Výdrž baterie

Cena

Invoxia GPS Pet Tracker

v síti Sigfox zdarma na 3 roky

1 - 3 měsíce

2 599 Kč

Tractive GPS Tracker 

nutné platit měsíční paušál za používání (cena se liší dle balíčku, který si vyberete)

5 dní

1399 Kč

GPS tracker LK106

nutné zakoupit vlastní sim kartu

10 dní

1749 Kč

Zdroj: heureka.cz

Kromě výše uvedených lokalizátorů pro domácí mazlíčky, existují na trhu i obojky, které sledují aktivitu vašeho psa. Jsou to vlastně takové jednodušší chytré hodinky pro psy a kočky. Díky takovému obojku a jeho propojení s aplikací můžete sledovat:

Bohužel nevýhodou však je, že takový obojek, který sleduje aktivitu, nenabízí zároveň trackování. Informace, kde se tedy zrovna teď váš pes pohybuje, vám aplikace nesdělí. Což je škoda.

Nejlepší vychytávka pro psy pochází z Plzně

Možná, že vám při čtení řádků výše došlo, že je škoda, že se na trhu nenachází žádný výrobek, který by spojil všechny tyhle vychytávky do jedné aplikace tak, aby pes nemusel mít tři obojky a několikero misek a vy tím pádem desítku aplikací v telefonu týkající se jen vašeho psa. Faktem ale je, že tenhle nápad sledovat život vašeho domácího mazlíčka se vším všudy dostala dvojice z České republiky, konkrétně z Plzně. 

Robotický kamarád pro psy i kočky odmění mazlíčky za aktivitu pamlskem

Tenhle psí startup nabízí balení pro vašeho psa, které obsahuje jak chytré misky, tak chytrý obojek, přičemž všechny tyhle výrobky spolu komunikují prostřednictvím vaší aplikace. Vy se  můžete přesvědčit, zda váš pes jedl, kolik toho vypil, zda mu nechybí voda apod. Díky obojku navíc sledujete, jestli dneska dostatečně běhal, jestli ho vaše děti vůbec vyvenčily, jak se mu spalo a tak dále. Co obojku ale chybí je opět zmiňovaný GPS lokátor. Když se vám tedy pes ztratí, obojek vám bohužel nepomůže v tom, abyste ho našli. Což je dle našeho názoru škoda, protože tenhle nápad se jinak zdá velmi povedeným!