7 největších fotovoltaických elektráren na světě

O fotovoltaických resp. solárních elektrárnách se v poslední době hodně mluví. Slunce představuje obnovitelný zdroj energie, který nám může pomoci zbavit se neekologických variant dodávek elektrického proudu. Kde najdeme ty největší sluneční elektrárny světa?

  • 9. dubna 2021
bulb

7 největších fotovoltaických elektráren na světě

main-article
bulb
main-article

Dotace na fotovoltaiku 2021: Nová zelená úsporám poběží do konce roku

Fotovoltaiky přibývají pandemii koronaviru navzdory. Takové jsou závěry vycházející z roku 2020. Jaké dotace na fotovoltaiku můžete využít v roce 2021? Připravili jsme pro vás přehled dotací na pořízení solárních panelů pro rok 2021.

  • 8. března 2021
bulb
main-article

Využíváme potenciál střešních fotovoltaických elektráren?

Podle aktuálních informací se výstavba fotovoltaických elektráren u nás těší velké oblibě. Je tomu opravdu tak? A jaké výhody tento systém výroby elektřiny vlastně má?

  • 25. ledna 2021
bulb
main-article

Nejčastější poruchy fotovoltaiky. Jak se s nimi vypořádat

Mezi základní důvody, proč zvážit pořízení solárních panelů pro váš dům, patří zejména úspora, nezávislost a vyšší ohleduplnost k životnímu prostředí. Ať už jste se pro tento zdroj energie rozhodli z jakéhokoli důvodu, stále není stoprocentně zajištěn tak, aby byl bezporuchový. Vybrali jsme pro vás nejčastější problémy, které se u majitelů vyskytují.

  • 28. prosince 2020
bulb
main-article

Fotovoltaika v roce 2021: Dočkáme se zlevnění solárních systémů?

Popularita fotovoltaických elektráren každoročně roste. Není divu, ceny elektřiny z dlouhodobého pohledu spíše rostly, zatímco cena solárních systémů klesala. Jaké trendy v cenách lze očekávat v roce 2021? Dočkáme se zlevnění solárních systémů?

  • 17. prosince 2020
bulb
main-article

Zatmění slunce otestovalo připravenost na náhlý výpadek fotovoltaiky

Úplné zatmění slunce se vrátilo po roce a půl do Chile a Argentiny. Tento strhující úkaz, který má ve státech orientovaných na obnovitelné zdroje vliv také na energetiku, bylo možné i přes nepříznivé počasí sledovat 14. prosince 2020 od 13:03:44 místního času.

  • 16. prosince 2020

Starší články

Vyplatí se pořídit solární panely na rodinný dům? Zjistěte, jaké dotace můžete získat a kolik ušetříte s domácí fotovoltaikou za elektřinu.

Nahoru