Létající hamburgery a pivo na dosah: Drony začínají na Islandu doručovat jídlo

Nemusíte se ani zvednout ze židle či z pohovky, stačí otevřít pusu a už si pochutnáváte na lahodné pizze či hamburgeru. Takto donášková služba na „křídlech“ dronů opravdu nevypadá. Poslíčci s vrtulemi ale výrazně zkrátí čas, za který se jídlo objednané na internetu dostane k hladovému žaludku. V islandském Reykjavíku se 25minutová cesta doručovatele smrskne na 4 minuty ve vzduchu.

  • 16. října 2017
bulb

Létající hamburgery a pivo na dosah: Drony začínají na Islandu doručovat jídlo

main-article
bulb
main-article

Ceny elektřiny 2016: Češi odebírali 12. nejdražší proud ze 36 zemí

Největší vítr v peněžence udělá účet za elektrickou energii v portugalských a německých domácnostech. Jásat nemohou ani Češi a Slováci, kteří uzavírají třetinu nejdražších evropských zemí. Levněji než u nás svítí žárovky třeba i ve francouzských a rakouských rodinách. Podívejte se, ve kterých evropských zemích teče ze zásuvek nejlevnější proud.

  • 5. června 2017
bulb
main-article

Žhavé magma jako zdroj elektřiny: Na Islandu provádějí vrty do aktivních sopek

„Většina lidí, kteří by při vrtání do země omylem narazili na magmatický krb činné sopky, by si sbalila kufry a rychle odjela,“ říká britská geofyzička Gillian Foulgerová. Na Islandu ale věří, že tato náhoda jim pomohla objevit skvělý zdroj elektrické energie. Stačí vyhloubit díru do sopky a trochu se ohřát u žhavé roztavené horniny. V blízkosti měst to ale zatím radši nezkoušejte.

  • 19. května 2014

Vyplatí se pořídit solární panely na rodinný dům? Zjistěte, jaké dotace můžete získat a kolik ušetříte s domácí fotovoltaikou za elektřinu.

Nahoru