Střípky z konference Já, robot: Bojí se odborníci vývoje umělé inteligence (AI)?

REPORTÁŽ: 8. listopadu proběhla konference Hospodářských novin na téma umělá inteligence a budoucnost robotů. Experti se shodli na tom, že vývoj pokročilé umělé inteligence nezastavíme. Větší hrozbu podle nich ale představuje její ovládnutí úzkou skupinou lidí, kteří ji lehce mohou zneužít, než existence vyspělé AI jako takové. Co si myslí o zavedení 3denního pracovního týdne díky nasazení robotů?

  • 22. listopadu 2017
bulb

Střípky z konference Já, robot: Bojí se odborníci vývoje umělé inteligence (AI)?

main-article
bulb
main-article

Co skrývá přepravní kontejner OffGridBox? Čistou vodu a energii dostupnou kdekoli na světě

Vinou přírodních katastrof, havárií či válečných konfliktů se může jakákoli lokalita snadno ocitnout bez přístupu k pitné vodě i elektrické energii. Systém OffGridBox má být schopen v takové situaci rychle pomoci. Elektřinu pro nejnutnější spotřebu vyrobí pomocí solárních panelů a díky sofistikovanému filtračnímu systému upraví místně dostupnou vodu, aby byla bezpečná k pití.

  • 6. listopadu 2017
bulb
main-article

Kyborgové mezi námi: Vnímají severní magnetický pól, UV záření nebo wi-fi sítě

Chcete mít šestý smysl? Ne, nejde o to, že vidíte mrtvé lidi jako v hororu N. M. Shyamalana. Novodobí kyborgové vylepšují staré známé smysly jako zrak či sluch, ale také vytvářejí zcela nové. Můžete cítit, kde se nachází wi-fi, vibrace na Měsíci nebo komunikovat s drahou polovičkou pomocí cvakáním umělého zubu ve vašich ústech. Komunita kyborgů dokonce bojuje za svá práva. Tušíte, jaká to jsou?

  • 27. října 2017
bulb
main-article

Budoucnost osobní přepravy? Rodinné auto Stella Vie jezdí čistě na solární energii

Někteří nazývají Stella Vie nejefektivnějším rodinným vozem všech dob. Automobil pro pět osob je ale na první pohled nepřehlédnutelný také díky svému osobitému futuristickému vzhledu. Budoucnost předznamenává provozem s nulovými emisemi a chytrými funkcemi. Má solární vůz také nějaké vady na kráse?

  • 24. července 2017
bulb
main-article

Blesková potrubní rychlodráha Hyperloop One úspěšně prošla prvním testem

Inženýři z Hyperloop One nadšeně bouchali šampaňské, protože testovací podvozek se poprvé projel podtlakovým tunelem s prostředím blízkým vakuu. Jeho jízda měla k cílové rychlosti zvuku ještě hodně daleko, ale společnosti se podařilo dokázat, že elektromagnetický pohon, brzdy i svištění vakuem funguje, jak má. Podívejte se na první zkoušku dráhy budoucnosti.

  • 17. července 2017
bulb
main-article

Robocop stráží Dubaj. Tamní policie chce nabrat do sboru 25 % robotů do roku 2030

První robotický policista na světě nastoupil do služby v Dubaji koncem května. Sympatického plecháče s odznakem a policejní čepicí se ale děsit nemusíte. Do Terminátora má zatraceně daleko. Nenosí žádnou zbraň a rád si prý dělá selfie s turisty. Jak má tento android pomoci chránit právo a pořádek?

  • 23. června 2017

Starší články

Jaké mají elektromobily dojezd? Kam jezdí jejich řidiči nabíjet a jak se s elektromobily jezdí? Ptali jsme 10 majitelů elektroaut.

Nahoru