V Česku chybí rychlonabíjecí stanice pro elektromobily. Máme jich jako šafránu, říká řidič

Jezdit s Teslou po západní Evropě je kvůli dostupným rychlonabíjecím stojanům Supercharger lahoda. Lebedit si v kvalitní síti dobíjecích stanic pro běžné elektromobily mohou ale třeba i Slováci. Co vadí mnoha českým řidičům elektrických vozidel? Různé požadavky při placení za nabíjení u různých provozovatelů dobíjecích stanic i nedostatek rychlonabíječek. Co dalšího lze u nás zlepšit?

  • 24. listopadu 2017
bulb

V Česku chybí rychlonabíjecí stanice pro elektromobily. Máme jich jako šafránu, říká řidič

main-article
bulb
main-article

Kde nejčastěji nabíjí řidiči elektromobilů své miláčky na čtyřech kolech? Doma i v práci

Proudu zdar! I tak se zdraví někteří majitelé elektrických vozů. Dnešním článkem o zkušenostech s nabíjením elektroaut začínáme nový 7dílný seriál o slastech a strastech jízdy na elektřinu. Nyní jsme u 10 řidičů vyzvídali, kde nejčastěji doplňují elektrickou šťávu do svých vozů a kolik času jim to zabere. Příště se dozvíte, jestli občas zůstanou na silnici trčet s vybitou baterií.

  • 10. listopadu 2017
bulb
main-article

V Praze se můžete od října projet sdíleným elektromobilem za 188 Kč za 1. hodinu jízdy

Od 9. října se Praha připojuje k velkoměstům jako Amsterdam či Madrid, která také nedávno zavedla carsharing elektromobilů. Motoristům bude nyní k dispozici 15 sdílených vozů Volkswagen e-Golf, které lze po registraci k službě a zaplacení vratné kauce ve výši 2000 Kč, používat za 188 Kč za první hodinu jízdy. Při delší jízdě cena klesá na 94 Kč za hodinu. Pilotní projekt poběží do konce roku 2018.

  • 20. října 2017
bulb
main-article

Podívejte, jak se nabíječka pro elektroauto od Tesly vrtí jako ospalá kobra

Klikatící se had, rameno od zloducha Octopuse, chapadlo chobotnice i nabíječka pro elektrické vozy, která trochu nahání strach. Všechny zmíněné přezdívky dostal nabíjecí kabel pro Model S od společnosti Tesla Motors. Když majitel elektroauta zaparkuje poblíž nabíječky, sama si najde přípojku, vklouzne do otvoru a začne dodávat elektřinu. Řidič nemusí hnout ani prstem.

  • 31. srpna 2015
bulb
main-article

Podle studie bude v roce 2030 každé páté nové auto v ČR jezdit na elektřinu

Rozvoj elektromobility v České republice bude nejspíš za státy západní Evropy o několik let zaostávat. Zatímco v roce 2020 bude západoevropské silnice brázdit 5 % až 10 % čistých elektromobilů či plug-in hybridů, po českých cestách budou jezdit přibližně 3 % těchto vozů. Jaké hlavní překážky u nás zatím brání rychlejšímu rozvoji elektromobilů?

  • 14. ledna 2015
bulb
main-article

Elektromobil – dobíjení a dotace

V ČR jezdí v současné době přibližně 150 elektromobilů. Jejich provoz je prozatím v jakési testovací fázi. Tomu je přizpůsobena i servisní síť, včetně dobíjecích stanic. Těch veřejných je pro ně k dispozici více jak 130.

  • 26. května 2014

Starší články

Jak vypadá místo největší jaderné katastrofy v dějinách po více než 30 letech? Zajeli jsme se do Černobylu a jeho okolí podívat.

Nahoru