Vyúčtování elektřiny: Jak vyčíst z faktury za energie vše, co potřebujete

Připadá vám, že v té záplavě čísel, která se na vás hrne při nakouknutí do každoročního vyúčtování elektřiny od vašeho dodavatele, se ztrácíte jako Eskymák ve sněhové vánici? Cifra přeplatku či nedoplatku sice vašim očím neunikne, ale marně si lámete hlavu, jak jste se k takovým částkám dopracovali? Ukážeme vám, jak se vyznat ve faktuře za elektřinu a kde se dají náklady za energie snížit.

  • 27. června 2018
bulb

Vyúčtování elektřiny: Jak vyčíst z faktury za energie vše, co potřebujete

main-article
bulb
main-article

Nízký tarif od E.ON: Jak hravě zjistíte čas zapnutí levnější elektřiny?

Chtěli byste využívat nízký tarif od E.ON? Nárok na dvoutarifní sazbu elektřiny máte, jestliže elektřinou topíte nebo ohříváte vodu v elektrickém bojleru a splníte stanovené požadavky na připojení spotřebičů. Jaké výhody vám nízký tarif E.ON přinese? A věděli jste, že po zapnutí nízkého tarifu využíváte levnější proud pro všechny spotřebiče v domácnosti?

  • 20. listopadu 2017
bulb
main-article

Vyznejte se ve faktuře za elektřinu: Možné nesrovnalosti můžete reklamovat

Připadá vám čtení ročního vyúčtování za elektřinu jako luštění složitého sudoku se spoustou záhadných čísel a odborných termínů? Snadno pak můžete přehlédnout chybu ve vašem účtu za energii a platit zbytečně. Udělejte si ve faktuře jednou pro vždy jasno a zjistěte, jak postupovat, když vám něco na faktuře nesedí.

  • 10. března 2014
bulb
main-article

Co ovlivňuje ceny elektřiny na pražské energetické burze PXE?

Elektřina obchodovaná na burzách v České republice i jinde v Evropě padá ke svým historickým minimům. Co může za tento klesající trend a můžeme brzo očekávat změnu situace? Podíváme se, jak to v minulých letech vypadalo na energetické burze v Praze.

  • 27. února 2014
bulb
main-article

Nejedná s vámi dodavatel férově? Poradíme, jak se bránit

Nereaguje dodavatel na vaši reklamaci špatného vyúčtování, stanovuje si příliš krátké lhůty pro vyřízení změny dodavatele nebo na vás činí nátlak, abyste nepřecházeli jinam? Nemusíte si to nechat líbit. Se svými stížnostmi se můžete obrátit na Energetický regulační úřad (ERÚ) nebo na Sdružení ochrany spotřebitele (SOS).

  • 20. února 2014
bulb
main-article

Změna distribuční sazby: Jak na to a kdy o ní uvažovat?

Změna je život. A nejenom změna dodavatele patří do života odběratele, který hledá všemožné cesty, jak snížit účty za elektřinu. Podíváme se na situace, kdy má cenu se změnou sazby zabývat, kolik vás to bude stát a co všechno budete k dané přeměně potřebovat.

  • 6. února 2014

Starší články

Jak vypadá místo největší jaderné katastrofy v dějinách po více než 30 letech? Zajeli jsme se do Černobylu a jeho okolí podívat.

Nahoru