Domácnost

Jak na dobíjení mobilu a tabletu v moderní domácnosti?

Moderní domácnosti jsou plné technologií a elektroniky. Důležitou součást tvoří samozřejmě i mobilní zařízení – ať už jsou to tablety nebo chytré telefony. Neduhem těchto výkonných a multifunkčních přístrojů je ale nutnost poměrně častého nabíjení baterie. Zejména ve vícečlenné domácnosti, kde má každý alespoň jeden chytrý telefon, oceníte dostatek USB portů a možnost komfortního dobíjení.

Jak na dobíjení mobilu a tabletu v moderní domácnosti?
Jak na dobíjení mobilu a tabletu v moderní domácnosti?

Krůček k chytrému, modernímu bydlení

V poslední době se stále častěji mluví o „chytrých“ domácnostech, které budou držet krok s technologickým pokrokem a umožní nám bydlet pohodlněji i ekologičtěji. Pod pojmem chytrá moderní domácnost si lze představit obrovské množství možností. 

Chytré křeslo

Přeměna klasické domácnosti v chytrou ale u většiny lidí neproběhne skokem, nýbrž pozvolnou proměnou. A proč s proměnou nezačít právě u možností efektivního a zároveň elegantního dobíjení mobilních zařízení.

I nábytek může nabíjet

Kdybyste před nějakým časem sháněli například gauč nebo stůl s integrovaným USB portem, vypadali byste asi jako podivíni. Dnes už to takové sci-fi zdaleka není a nábytek s těmito prvky se skutečně v nabídkách výrobců objevuje. U nás jsou to sice zatím jen ojedinělé první vlaštovky a o velkém výběru tudíž nemůže být řeč, přesto je trend jasný.

Lampička s USB portem

Zásuvky s USB

Chcete-li jít s dobou a mít vždy dostatek volných USB portů, myslete na to, až budete dělat revizi a vyměňovat zásuvky. Sáhněte potom rovnou po zásuvkách s integrovaným USB. Samozřejmě existují i prodlužovací kabely s USB a speciální USB „HUBY“, což jsou rozbočovače s velkým množstvím USB portů. Tuto vychytávku využijete, pokud potřebujete nabíjet opravdu velké množství zařízení.

Nabíjejte bez zbytečných drátů

Módním hitem se před časem staly bezdrátové nabíječky, které vás zbaví nutnosti pokaždé hledat a připojovat dobíjecí kabel. Bezdrátové řešení funguje na principu elektromagnetické indukce a dokáže dobíjet např. mobilní telefon.

Pohovka s USB portem

Využijte solární energii

A na závěr jedna třešnička. Solární energie rozhodně není žádná novinka. Možná jste ale ještě neslyšeli o solárních nabíječkách. Jde o kompaktní solární panely, které disponují USB portem a doma je můžete položit třeba k oknu, kde budou vystaveny slunečnímu záření. Můžete si tak dobíjet telefon i bez zásuvky.

Solární dobíječka může být ale neocenitelná třeba na výletě, na chatě nebo v kempu, kde není přístup k elektrické síti.