Technologie

Vánoční inspirace pro milovníky elektroniky: Dron, nebo raději chytré hodinky?

Už víte, co svým blízkým nadělíte pod stromeček? Možná raději pořizujete praktické „měkké“ dárky, protože ponožek není v době zákeřných lichožroutů nikdy dost. Pokud ale uvažujete o nákupu elektroniky, poradíme vám, s jakými dárky letos určitě nešlápnete vedle.

Vánoční inspirace pro milovníky elektroniky: Dron, nebo raději chytré hodinky?
Vánoční inspirace pro milovníky elektroniky: Dron, nebo raději chytré hodinky?

Dron do každé rodiny

V průběhu letošního roku došlo k velkému dronovému boomu. Bezpilotní létající stroje se staly fenoménem, o kterém se hojně mluví i píše. A proto je do svého sortimentu neváhali zařadit i přední čeští prodejci elektroniky.

Dron od společnosti Nine Eagles.

Technologicky nejvyspělejší drony slouží k armádním účelům, zatímco jiné dokáží s minimálním úsilím vytvořit parádní letecké snímky. Velké globální společnosti, jako například Google nebo Amazon, počítají s tím, že drony budou zanedlouho doručovat zboží jejich zákazníkům.

Proto by se dron, který dokáže dospěláka vrátit do dětských let, mohl objevit i pod vaším vánočním stromkem. K dispozici jsou modely různých tvarů, barev i technických parametrů. Za nejjednodušší z nich nezaplatíte více než 1000 korun, za lépe vybavený bezpilotní letoun si pochopitelně budete muset připlatit, sofistikovanější modely z vaší peněženky bez potíží vytáhnou několik desítek tisíc.

 

Hodinky, co o vás vědí vše

Chytré telefony se staly standardním vybavením moderního člověka. Vývojáři technologických společností proto uvažovali, s čím vším by šel smartphone efektivně propojit. Volba mimo jiné padla na hodinky, které, na rozdíl od mobilního přístroje, můžete nosit téměř neustále při sobě.

Chytré hodinky ALCATEL se vyznačují elegantním vzhledem.

Chytré hodinky se v podstatě stávají zmenšenou verzí chytrého telefonu s mnoha vyspělými funkcemi. Mají dotykový displej, díky němuž můžete zkontrolovat došlé e-maily, přečíst si zprávy nebo odmítnout hovor, když právě sedíte na schůzce. Kontrolovat také budou, kolik jste během dne spálili kalorií, ušli kroků nebo v jakém čase jste zvládli uběhnout oblíbenou trasu

Dárek v podobě chytrých hodinek potěší každého, kdo chce jít s dobou.  Vybírat můžete z modelů, které vypadají lehce futuristicky, elegantnější z nich byste ovšem na základě designu nerozeznali od hodinek klasických. Pořizovací cena lepších modelů opět kolísá od několika tisícovek až k astronomickým částkám – nejluxusnější varianta chytrých hodinek od společnosti Apple se cenově hravě vyrovná nákupu osobního auta.

Anketa

Zakladatelé Skypu přišli s novým nápadem, jak lidem doručovat dobjednávky. O co se jedná?

Energie i na pustém ostrově

Vybitý telefon, notebook nebo tablet je zlým snem všech geeků. Elektronické přístroje jsou navíc trochu škodolibé – všimli jste si, že jim často dojde šťáva přesně ve chvíli, kdy se to nejméně hodí? Prekérní situace vám pomůže vyřešit powerbanka, šikovný a skladný externí zdroj napájení.

Krabičkou nabitou energií potěšíte každého, kdo rád cestuje, ale zároveň chce zůstat ve spojení s okolním světem. Díky malým rozměrům ji můžete neustále nosit s sebou pro případ nouze, nebo na ni spoléhat při výpravách do divočiny, kde nebudete mít možnost připojit se do elektrické sítě.

Powerbanka vás zachrání, když se ocitnete v prostoru bez elektrického proudu.

Z hlediska designu můžete volit mezi mnoha různými provedeními. Preferuje obdarovávaný veselé barvy? Nebo je mu bližší strohý kovový vzhled? Nezoufejte, díky široké nabídce uspějete v obou případech.

 

Živé vzpomínky na adrenalin

Přemýšlíte o dárku pro sportovního fanatika nebo fanouška extrémních aktivit? Určitě ho potěší kvalitní a odolná outdoorová kamera, díky níž si bude moct zaznamenávat své psí kusy. A vy se konečně dozvíte, co ho na horolezectví, kitesurfingu, sjezdech divokých peřejí nebo jakékoliv jiné dobrodružné aktivitě tolik baví. A třeba po podobných zážitcích sami zatoužíte.

Kameru vybírejte s ohledem na preference adresáta daru. Čím vyšší kvalita záznamu a fotek, tím lépe. Vhodné je také zjistit, zda přístroj dokáže bez potíží pořizovat noční záběry. Většina dobrodruhů také ocení co nejdrobnější rozměry a kompaktní provedení, aby kamera nikde nepřekážela.

Kamer, které jsou určené do extrémnějších podmínek, nabízejí výrobci celou řadu. Nejpopulárnější ale mezi sportovci a příznivci adrenalinové zábavy zůstávají produkty společnosti GoPro, která za relativně krátkou dobu své existence získala téměř kultovní pověst. Je tedy jen na vás, zda jste ochotní kvůli nim sáhnout hlouběji do kapsy, nebo dáte přednost cenově přijatelnější variantě.

 

Nadupaná klasika

A co takhle dárek, který potěší celou rodinu? Pak se rozhlížejte po herních konzolích. Ty mají díky širokému tematickému rozptylu nabízených her potenciál zaujmout téměř každého. Na své si přijdou milovníci sportu od fotbalu až po tanec, fanoušci strategických a logických her i příznivci automobilových závodů.

Stále populární jsou také konzole s kinetickými senzory, jako je například XBOX od společnosti Microsoft, které získaly oblibu díky vysoké míře fyzického zapojení hráčů. Nutno podotknout, že se podobné herní konzole staly tak trochu pastí na rodiče, kteří své potomky kritizovali, že pořád jen sedí před televizí. Díky interaktivnímu zapojení do hry toho totiž hráči moc nenasedí.

Pokud přijmete fakt, že vaši blízcí stráví velkou část svátečního volna s joysticky přirostlými k rukám, zrakem upřeným na obrazovku, případně vtipnými prostocviky před televizí, pak dejte koupi herní konzole zelenou.

Nákup elektroniky znamená větší spotřebu energie. Vypátrejte nejlevnější proud! Srovnat ceny elektřiny

Také obchody rozdávají dárky

Protože se blíží Vánoce, rozhodli se někteří obchodníci podarovat své zákazníky. Rozhodnete-li se nějaký dárek či dárky pořídit v internetovém obchodě kasa.cz, můžete si do 31. 12. 2015 nákup zpříjemnit využitím slevových kódů: