Technologie

Fotograf vytváří úchvatné fotografie, které by nevznikly bez pomoci dronu

Každý už asi viděl zajímavé snímky nebo videa zachycená pomocí dronů. Tito létající pomocníci však mohou fotografům asistovat také úplně jiným způsobem, než zaznamenávat scénu z ptačí perspektivy. Dron se svítilnou se postará o netradiční změnu světelných podmínek a dokáže fotografovaný objekt nasvítit z nečekaných úhlů.

Fotograf vytváří úchvatné fotografie, které by nevznikly bez pomoci dronu
Fotograf vytváří úchvatné fotografie, které by nevznikly bez pomoci dronu

Vizuální umělec, fotograf a hudebník Reuben Wu se ve své tvorbě inspiruje tradiční fotografií, žánrem sci-fi, ale klidně i romantickými malbami z 19. století. Při fotografování si celou kompozici dokonale připraví. Pomocí dronu s připevněnou LED svítilnou totiž doslova obarví krajinu světlem, a vytváří tak tajuplné, dechberoucí scenérie.

Dronem svítí i kreslí obrazce

Ze začátku se Wu zaměřoval spíše na přímočarou malbu se světlem, ale během práce zjistil, že se svítící dron může při fotografování využít mnoha dalšími způsoby.

Experimentování za pomoci dronu

Na první pozoruhodné sérii obrazů není samotný dron, tedy zdroj světla, zachycen. Pak začal experimentovat s focením scény včetně dronu, kdy pomocí prodloužené expozice vytvářel nad pozoruhodným skalnatým terénem světelné obrazce. Následně pak tuto logiku použil v poslední sérii, která se už zaměřovala výhradně na kreslení jednoduchých symbolů pomocí světla nad vodní hladinou.

Kromě hornaté krajiny využil Wu svoji světelnou podívanou také při focení ledovce, který postupně mizí vlivem změn klimatu. Kromě fascinujících fotografií je k vidění také krátké dokumentární video, ve kterém Wu představuje svůj způsob fotografování.

Práce se světlem je celkově pro tohoto autora typická. Před pár lety se třeba podílel na tvorbě video spotu pro Tesla Model S, kde se také výrazně uplatnily světelné efekty.