Domácnost

FridgeCam udělá s pomocí malého fotoaparátu z hloupé ledničky chytrou

Jste v supermarketu, chystáte večeři pro přátele a marně vzpomínáte na to, co vlastně máte v lednici. Potřebujete ovoce a zeleninu? Nebo maso? Máte dost mléka? A co vejce? Nevíte, co koupit, protože nechcete zbytečně zdvojovat potraviny. Vyčítáte si, že jste si neprohlédli lednici předtím, než jste přišli do obchodu. Řešení je přitom po ruce. Bezdrátová kamera nainstalovaná do vaší chladničky.

FridgeCam udělá s pomocí malého fotoaparátu z hloupé ledničky chytrou
FridgeCam udělá s pomocí malého fotoaparátu z hloupé ledničky chytrou

Dřív, než zahodíte starou lednici jenom proto, že nenabízí vymoženosti umělé inteligence, zkuste do ní nainstalovat kameru FridgeCam londýnské společnosti Smarter. Možná si lednici nakonec ponecháte.

Sledujte svou ledničku v mobilu 

FridgeCam je schopna zjistit, jaké jídlo máte uvnitř, i když nejste doma. Zařízení funguje jednoduše. Pokaždé, když zavřete ledničku, kamera vám její obsah zachytí na fotografii. Tento obrázek putuje do vašeho smartphonu, kde si ho můžete prohlédnout. Kdykoliv pak nakupujete v obchodě s potravinami, máte představu o vašich zásobách.

Ve snaze snížit plýtvání potravinami může aplikace Smarter sledovat i datum vypršení spotřeby potravin. Tato funkce vám z aplikace pošle upozornění, že se určité jídlo blíží konci životnosti. FridgeCam vás vyzve, abyste ho spotřebovali dřív, než bude nezkonzumovatelné.

Kamera FridgeCam

Britské jídlo v popelnici

Britskou veřejnost vloni šokoval průzkum, ze kterého vyplynulo, že průměrná domácnost každoročně vyhodí potraviny v hodnotě 700 liber. To představuje 7,3 milionu tun potravin ročně. Zařízení FridgeCam chce tento trend změnit.

FridgeCam v lednici

Aplikace má také funkci Chytřejší šéfkuchař. Navrhne vám recepty, které zkombinují potraviny právě obsažené v chladničce. Pokud fotoaparát ohlásí slabou baterii, stačí ho z ledničky vyjmout a nabít přes jakýkoliv USB port.