Technologie

Nudí vás focení sebe sama? Odhoďte selfie tyčku a nechte se zvěčnit minidronem

Podlehli jste fenoménu focení sebe sama a selfie tyčka už vám jednoduše nestačí? Chcete svoje fotografie posunout na vyšší úroveň a oslnit své přátele na sociálních sítích? Tyč klidně zahoďte, kompaktní selfie dron nabízí milovníkům „selfíček“ prakticky neomezené možnosti v pořizování fotografií a natáčení videí.

Nudí vás focení sebe sama? Odhoďte selfie tyčku a nechte se zvěčnit minidronem
Nudí vás focení sebe sama? Odhoďte selfie tyčku a nechte se zvěčnit minidronem

Zdroj úvodní fotografie: Airselfiecamera.com

Pořizování selfie pomocí dronů poletujících okolo fotografovaných osob není úplně nová myšlenka. Vzhledem k široké popularitě pořizování selfie napříč světem se ani není čemu divit. Selfie nadšenec vnímá tento způsob využití dronů jako zcela samozřejmý a někteří z nich by možná ani nepřišli na jakýkoli jiný.

Selfie dron dokáže vytvořit fotky z neobvyklých úhlů.

Nicméně i ty nejmenší drony určené pro osobní použití a pořizování selfie se donedávna mohly potenciálním uživatelům zdát nepraktické svojí neskladností. To už ale neplatí. Kompaktní minidrony, které se různými způsoby spojí s mobilním telefonem, jsou realitou současnosti. Ihned připraveny k použití a nezabírají skoro žádné místo - v kapse máte jen o něco málo silnější smartphone.

Jak funguje selfie dron?

Samotný selfie dron je zjednodušeně řečeno digitální fotoaparát, který létá. Díky propojení s aplikací ve vašem smartphonu sledujete na displeji přenos z kamery dronu. Telefonem zároveň ovládáte, co má dron dělat, jestli fotí, nebo natáčí a řídíte jeho pohyb. Zaznamenaná data přenesená do telefonu prostřednictvím Wi-Fi můžete rovnou zveřejnit na sociálních sítích.

Obávat se velkých rozměrů skutečně není třeba.

Výhodou je, že nepotřebujete selfie tyč a zároveň pořídíte netradiční fotografie z různých úhlů třeba i za vašimi zády. Létající dron zároveň představuje skutečnou inovaci v pořizování skupinových selfie.

AirSelfie a Selfly: Dron integrovaný v zadním krytu smartphonu

V poslední době na sebe upozornilo hned několik konceptů selfie dronů, které ke konstrukci zařízení přistupovaly různými způsoby. Ne všechny však dokázaly oslovit dostatek zájemců. Je pochopitelné, že „selfíčkáře“ nejvíce zajímají právě ty nejskladnější modely.

Možná právě z tohoto důvodu se projektu AirSelfie podařilo získat v rámci crowdfundingové kampaně dostatek prostředků k realizaci. Jedná se o minidron elegantně zakomponovaný do zadního krytu smartphonu, který je v současnosti k dispozici v předprodeji.

Je opatřen pláštěm z eloxovaného hliníku (tloušťka dronu 1 cm), 5 Mpx fotoaparátem, micro USB portem, vstupem pro 4 GB paměťovou kartu, různými senzory, Wi-Fi a dalším vybavením. Ve vzduchu vydrží létat několik minut, pro dobíjení v terénu výrobce nabízí k dokoupení speciální externí baterii.

I Selfly nabízí kompaktní rozměry takřka do kapsy.

Selfly je další nadějný projekt, který se momentálně snaží o zajištění financování. Také využívá možnosti nenápadně ukrýt dron v zadním krytu smartphonu. V případě potřeby dron vyjmete a zapnete jej vyhozením z ruky. Samotný dron je 9 mm tenký a pyšní se 8 Mpx fotoaparátem.

Na jedno nabití vydrží létat pět minut, což může být docela málo, pro nejběžnější užití to však bude většinou stačit. Díky speciální redukci by měl sedět na jakýkoliv 4 až 6palcový telefon.