Domácnost

Počítačová myš v novém designu. Má kónický tvar šanci se prosadit?

Designéři občas překvapí novými tvary počítačových periferií. Některé jsou bláznivé, jiné praktické. Do jaké kategorie spadá originální kuželovitá myš, posuďte sami. Na první pohled se zdá, že by to mohlo fungovat víc než dobře. Koncept pracuje s úplně jiným způsobem úchopu myši, než je běžné. Změna polohy ruky by tak mohla přinést úlevu jednostranně přetěžovaným svalům a kloubům.

Počítačová myš v novém designu. Má kónický tvar šanci se prosadit?
Počítačová myš v novém designu. Má kónický tvar šanci se prosadit?

Úvodní fotografie: Baekdesign/Behance

Význam ergonomie pracovního stolu a kancelářské židle se naplno projeví v momentě, kdy denně trávíte u počítače dlouhé hodiny. Nevhodnou polohou ruky, která ovládá počítačovou myš, si koledujete v nejlepším případě o bolesti, a v tom horším o chronická onemocnění kloubů či šlach.

6 kuriózních způsobů, jak vás může ohrozit i zranit běžná elektronika

Kónická myš Cone, jejímž autorem je korejský designér Inyeop Baek, by mohla být minimálně výborným doplňkem pro střídání s běžnou myší. Uložení ovládacích prvků je u této myši totiž řešeno vertikálně.

S kuželovitou myší se scrolluje palcem

Kónický design má ulevit především zápěstí, ruku musíte při ovládání otočit na vnější stranu a pro pohyb pak používáte jiné svaly než obvykle. Ruka, rameno i prsty se tak ocitnou v docela přirozené pozici. Mohou s ní pracovat praváci i leváci.

Počítačové myši Cone

Ke klikání se používají standardně ukazováček a prostředníček, tlačítka mají být navržena tak, aby se dala stisknout snadno bez vynakládání nepřirozeného tlaku nebo nutnosti výrazněji ohýbat prsty. Netradiční myš je atraktivní i vizuálně.

Doručovacím dronům „šlapou na vrtule“ pozemní roznáškoví roboti

Technicky je Cone běžná bezdrátová myš

Myš Cone zůstává převratná jen svým tvarem, technicky se jedná o běžnou optickou bezdrátovou myš. Pokud se dostane do sériové výroby, neměl by tak vzniknout žádný problém u kompatibility s běžným počítačovým vybavením. Na spodní straně má „přihrádku“ pro bezdrátové USB připojení. Fungovat bude klasicky na baterie.

Počítačová myš CONE

Jaké novinky pro chytrou domácnost odhalily firmy na letošním veletrhu spotřební elektroniky CES 2018 v Las Vegas? Ukázat horké novinky