Vše o elektřině

Nefénujte se ve spánku a zapomeňte na praní lidí! Manuály, které myslí na vše

Elektrické přístroje zpravidla doplňují rozsáhlé manuály, které budoucím uživatelům popisují, jak produkt správně využívat. Výrobci samozřejmě myslí i na rizika, jež se s používáním přístroje mohou pojit. Jaká jsou nejbizarnější varování, která se v uživatelských návodech objevila?

Nefénujte se ve spánku a zapomeňte na praní lidí! Manuály, které myslí na vše
Nefénujte se ve spánku a zapomeňte na praní lidí! Manuály, které myslí na vše

FÉN: Nepoužívejte během spánku

Lidé v průběhu spánku dělají různé věci, někteří chrápou, mluví či skřípou zuby. Ale znáte někoho, kdo by měl ve zvyku se ve spaní fénovat? Část populace sice trpí náměsíčností, neexistuje však příliš dokladů o tom, že by tato porucha, během níž se jedinec nachází ve stavu mezi spánkem a bděním, vyvolávala tendence k nadměrné péči o vlasy.

PRAČKA: Nevkládejte osoby

Jistě, existují činnosti, s nimiž se pojí vysoké riziko znečištění. Mezi specialisty, kteří se dokáží umazat kdykoliv a během velmi krátkého časového úseku, patří zejména děti. Přesto asi málokterý rodič uvažuje o tom, že by svého potomka v rámci očisty hodil do pračky. Vyvstává zde také otázka ohledně pracího programu. Perou se lidé s předpírkou? Nebo by byl vhodnější režim pro jemné tkaniny?  

  

VRTAČKA: Nepoužívejte namísto dentistické vrtačky

Zákon schválnosti funguje zcela spolehlivě, a proto bolest zubu zpravidla přichází ve chvíli, kdy se to nejméně hodí. Ideálně o víkendu, často také když je zubař na dovolené. Ačkoliv se vrtání zubu může zdát jako banální zákrok, ve skutečnosti se jedná o poměrně sofistikovanou operaci. Není proto vhodné, aby tento zákrok prováděli laikové. A už vůbec ne za pomoci příklepové vrtačky.    

ŽEHLIČKA: Nežehlete oděvy na těle

Toto varování je překvapivě zcela na místě. Nejedna žena totiž v časovém presu zauvažovala, zda by se žehlička nevypořádala s nechtěným záhybem na již oblečených šatech. Žehlicí prkno je uklizené a času je málo, jeden tah žehličkou na nízký výkon přece nemůže nic zkazit. Pravda je taková, že může, což dotyčným v horším případě bude připomínat nevzhledná jizva.

Platíte za elektřinu víc, než byste chtěli? Prozkoumejte, kolik byste mohli ušetřit. Spočítat úsporu

PŘEHRÁVAČ iPod shuffle: Není určený ke konzumaci

Prázdný žaludek i lednička, zoufalé situace si žádají zoufalá řešení. A tak se drobný přehrávač, který navíc bývá vyveden v pestrých metalických barvách, může pro hladového stát nečekaným lákadlem. Přesto bychom konzumaci iPodu nedoporučovali, neboť lze předpokládat, že jeho chuť bude spíše nevýrazná a na skus bude dost tuhý. A navíc – až si budete chtít poslechnout oblíbenou písničku, máte smůlu.