Domácnost

Má smysl vyrábět tohle? Obrovský robot na skládání oblečení neušetří čas ani námahu

Nejlepší nápady prý vždycky vznikaly díky lenosti. Člověk si chce ušetřit práci, tak přijde s revolučním vynálezem. Nechuť ke skládání oblečení nesčetněkrát zaměstnala fantazii zejména mužské části populace. Stroj na skládání oděvů proto určitě nepatří mezi novinky 21. století, žádný se ale běžně doma nepoužívá. Současného nástupce z největší pravděpodobností čeká podobný osud.

Má smysl vyrábět tohle? Obrovský robot na skládání oblečení neušetří čas ani námahu
Má smysl vyrábět tohle? Obrovský robot na skládání oblečení neušetří čas ani námahu

Foto: foldimate.com 

Mohutný robot Foldimate určený pro domácí skládání oblečení se má stát praktickým pomocníkem ve větších rodinách. Je velký asi jako kancelářská kopírka, rodina tedy musí doma disponovat dostatkem prostoru. Vzhledem k poměrně vysoké ceně sahající k částce 1000 dolarů si jej asi nebude moct dovolit úplně každý.

Robotická skládačka oblečení

Do prodeje bude přístroj uveden v závěru letošního roku. Hlavní otazníky se ale točí kolem samotné funkce skládání. Od takového robota byste očekávali, že vám ušetří práci a čas, v případě Foldimate to ale není tak jisté.

Nápad dobrý, realizace pokulhává

Pokud si představujete, že někudy do robota nasypete hromadu prádla, ze které vám stroj připraví úhledný komínek oblečení, nedočkali byste se. Každý kus oděvu, který je třeba stejně předem vyžehlit, musíte robotovi podat samostatně a ještě k tomu správným způsobem, aby si jej robustní spotřebič úspěšně nasál do svého podavače.

Robotická skládačka prádla

Po dlouhých vteřinách nejistého přežvykování se poskládaný kus objeví ve spodní přihrádce přístroje. Až se zásobník poskládaného prádla naplní, ještě si nějakou tu zbytečnou vteřinu počkáte, pak zazní signalizační melodie, rozsvítí se světlo a vy se musíte sehnout až k zemi pro odebrání oděvů.

Robotická skládačka oblečení

Vedle zkušené hospodyňky nemá Foldimate šanci

Podívejte se na video, které ukazuje, jakým způsobem a jak rychle stroj funguje a zkuste s ním poměřit svoje síly. Ani bez praxe není skládání oblečení zas tak časově náročné a zkušenější mají jeden kus poskládaný doslova v mžiku.

Foldimate zkrátka závod ve skládání oblečení jen tak nevyhraje, i když se proti němu postaví začátečník. Navíc nutnost ohnout se pro každou hromádku téměř k zemi jednoznačně zvyšuje náročnost celé akce. Přesto je možné, že někdo nesnáší skládání oblečení natolik, že mu nepraktický robot učaruje. A jak jste na tom vy? Chtěli byste jej domů?