Technologie

Chytré prsteny nabité funkcemi. Co všechno dokážou?

Kde jsou ty časy, kdy se prsteny posuzovaly podle ceny drahého kovu či kamenů. Dnešní módní doplňky musí mít svým nositelům zároveň co nabídnout. Chytré prsteny takový požadavek dozajista plní, škála jejich funkcí je totiž opravdu široká.

Chytré prsteny nabité funkcemi. Co všechno dokážou?
Chytré prsteny nabité funkcemi. Co všechno dokážou?

Zdroj úvodní fotografie: Mymotiv.com

Prsten můžete mít na ruce prakticky neustále, při nošení nijak neobtěžuje a pokud zvolíte vhodnou velikost, snižuje se tím i riziko ztráty. Jednoduše ideální věcička pro umístění technologií, které budete potřebovat každý den.

Chytré šperky: Když se elektronika stane módním doplňkem

Jejich funkce a způsob využití se mohou hodně lišit, obecně však chytré prsteny nefungují samostatně, ale pracují v tandemu s chytrým telefonem díky propojení pomocí bluetooth.

S chytrými prsteny mají do budoucna své plány i velké společnosti jako Apple, Samsung nebo Microsoft. Očekává se, že prsteny by mohly hrát důležitou roli v rámci systémů chytrých domácností. Pomocí prstenu byste mohli odemykat dveře, ovládat stínící techniku, domácí spotřebiče nebo vytápění.

Na šperky vás neužije? Tak si aspoň spočítejte, kolik byste mohli ušetřit změnou dodavatele.

Prsten jako funkční doplněk smartphonu

Prsten může sloužit jako předsunutá linie chytrého telefonu. Rozsah funkcí se u různých výrobků liší. Mnoho velmi slibných nápadů ve stadiu konceptů navíc v posledních letech úspěšně prošlo crowdfundingovými kampaněmi, rodina chytrých prstenů se tak bude zřejmě dále rozšiřovat.

NFC Ring sází na strohý design.

Mezi obvyklé funkce patří upozornění na příchozí hovory a SMS, ovládání fotoaparátu či kamery a mnohé další. Některé dokonce vypadají jako skutečné šperky. Třeba chytrý prsten NFC Ring odemyká telefon či tablet, zámek u vchodových dveří do bytu nebo slouží při přenosu a sdílení některých informací (odkazy na webové stránky či obrázky, informace o Wi-Fi apod.)

Fitness prsteny pro sledování zdravotních parametrů

Pokud chcete mít co nejlepší přehled o svých pohybových aktivitách a zdravotním stavu, mohl by se vám hodit některý z fitness prstenů jako je např. Motiv, který sleduje vaši tepovou frekvenci v klidu i při zátěži, odcvičený čas, spálené kalorie, dobu spánku, počet kroků a další parametry. Celkový průběh i výsledky všech statistik můžete sledovat na chytrém telefonu.

Prsten Nimb přivolá pomoc po stisku nenápadného tlačítka.

Bezpečnostní prsteny pro krizové situace

Základním posláním bezpečnostních prstenů je nabídnout pomoc v krizových situacích – udělá se vám zle nebo se ocitnete v nebezpečí. Například chytrý prsten Nimb je vybavený nouzovým tlačítkem, jehož přidržení aktivuje váš smartphone, který sdělí předem nadefinovaným kontaktům stav nouze a vaši polohu.