Cena elektřiny: Víte, z čeho se skládá a jak se dá čarovat se slevami?

Akční 10% sleva z ceny elektřiny ještě vůbec nemusí znamenat o 10 % nižší celkový účet. Ve faktuře za proud se totiž schovává hned několik položek, jejichž výši dodavatel nemůže vůbec ovlivnit. Za co všechno platíme při odběru elektřiny a kolik nakonec zbyde ze slevy 10 %, na kterou vás láká podomní prodejce nebo líbivá reklama?

  • 12. srpna 2019
bulb

Cena elektřiny: Víte, z čeho se skládá a jak se dá čarovat se slevami?

main-article
bulb
main-article

Jak vybrat vhodný bojler? Víme, na co se zaměřit

Koupě bojleru je v dnešní době poměrně složitá disciplína. Na trhu je nespočet různých typů i variant a často dá dost velkou práci se v nabídce alespoň trochu zorientovat. Zjistěte, jak vybrat nejvhodnější ohřívač vody pro vaši domácnost a co je dobré si před nákupem promyslet.

  • 2. července 2019
bulb
main-article

Topná sezona za dveřmi: 4 tipy, jak během zimy neprotopit majlant

Ještě před pár dny si počasí říkalo o letní šaty, kraťasy a sluneční brýle. Proto mohl rychlý nástup deštivého podzimu leckoho zaskočit. Padající listí i teploty navíc značí, že se blíží topná sezona. Přejete si, aby byl váš domov během chladných měsíců příjemně prohřátý, ale zároveň nechcete finančně vykrvácet? Známe čtveřici tipů, díky nimž vás výdaje za topení nezruinují ani nepřipraví o zdraví.

  • 22. září 2016
bulb
main-article

5+1 tip jak ušetřit za elektřinu

Ceny energií rostou a není asi člověk, který by nechtěl pár korun za měsíční platby ušetřit. Přinášíme vám pět zaručených tipů, které pomohou udržet rychlost otáčení elektroměru v rozumných mezích. A přidáváme jeden bonusový, ale zato zásadní.

  • 3. února 2016
bulb
main-article

Koupelna a WC: Tipy, jak ušetříte na výdajích za elektřinu a vodu

Připadáte si jako by každá další složenka, kterou najdete ve schránce, padala na vaši hlavu jako obrovský balvan o hmotnosti malého slona? Někdy stačí jen málo a z těžkého valounu se příští rok může stát jenom kamínek. Přinášíme vám několik praktických rad, jak zatočíte se spotřebou elektrické energie a vody v koupelně. Náklady běžné domácnosti na tyto položky můžete snížit i o několik tisíc ročně.

  • 8. prosince 2013
bulb
main-article

Počítač, televize či nabíječky: Jak zařídit, aby vysávaly co nejméně energie?

Zatímco v klidu ležíte na gauči, vaše elektrospotřebiče nezahálí a odebírají elektřinu na svůj provoz, i když zrovna nepracují. Jak eliminovat spotřebu energie ve vašem obývacím pokoji na minimum, aby vás účty za elektřinu neděsily více než Hitchcockovy horory? Podívejte se na pár tipů.

  • 8. prosince 2013

Starší články

Vyplatí se pořídit solární panely na rodinný dům? Zjistěte, jaké dotace můžete získat a kolik ušetříte s domácí fotovoltaikou za elektřinu.

Nahoru