Vše o elektřině

Solární panely zdarma pro všechny! Firma SolarCity chce dokázat, že to jde

Americká společnost SolarCity ukázala, že solární revoluce nemusí spoléhat jen na přebujelé státní dotace, které provázely výstavbu fotovoltaických elektráren u nás. Zapomeňte na vysoké pořizovací náklady solárních panelů. Sluneční panely od SolarCity vám totiž namontují na střechu zcela zdarma. Za co nakonec platíte a jak inovativní služba od energetických vizionářů funguje?

Solární panely zdarma pro všechny! Firma SolarCity chce dokázat, že to jde
Solární panely zdarma pro všechny! Firma SolarCity chce dokázat, že to jde

Foto: SolarCity

Společnost SolarCity sice na trhu působí jen krátce, ale od svého založení v roce 2006 se stala největším poskytovatelem solárních technologií ve Spojených státech. Každé tři minuty začne jejich čistou energii ze slunečních paprsků odebírat nový zákazník. Jak se firmě SolarCity podařilo z drahých solárních panelů udělat magnet na odběratele elektřiny?

Nulové počáteční náklady, platíte jen spotřebu energie a nájemné

Většina smrtelníků úvahami nad pořízením malé střešní elektrárny vůbec neztrácí čas. Okamžitě je odradí vysoká počáteční investice do zařízení na výrobu zelené energie. Tuto dříve neprostupnou finanční hradbu ale v SolarCity strhli. Investiční náklady pro zákazníka spadnou na nulu, protože solární panely jim firma pouze pronajímá.

Nižší účty za čistější elektřinu

Každý měsíc odběratel dál platí účet za elektřinu, ke kterému se nově připočte také nájemné za panely. Vlastně tak postupně splácí pořizovací náklady za novou technologii.

Celková platba za energie včetně nájemného se ale paradoxně sníží oproti předchozímu stavu, kdy domácnost odebírala proud z klasické distribuční sítě. SolarCity totiž ručí za to, že zákazník na platbách ušetří.

Platíte za elektřinu víc, než byste chtěli? Prozkoumejte, kolik byste mohli ušetřit. Spočítat úsporu

Před uzavřením smlouvy musí pracovníci firmy provést modelovou kalkulaci a spočítat, jestli odběratel díky jejich projektu skutečně zaplatí méně peněz než u běžného dodavatele.

Firma se bezplatně postará o údržbu i opravy

SolarCity solární panely jenom neprodává a nepronajímá, ale zajistí vše, co se kolem nich točí, od začátku do konce životnosti produktu. Postará se o prvotní návrh řešení pro dům, sežene povolení, zařídí nezbytnou administrativu a během provozu zůstane údržba i případné opravy na bedrech SolarCity. Smlouva o pronájmu trvá obvykle 20 let. Na jejím konci může zákazník celý systém odkoupit nebo ho vrátit zpátky.