Technologie

Staňte se designérem: Mini 3D domácí tiskárna pro nespoutanou kreativitu

Máte hlavu plnou nápadů, stohy počmáraných sešitů, složky plné digitálních návrhů, ale chybí vám způsob, jak své myšlenky jednoduše převést do podoby fyzického prototypu? Mini 3D domácí tiskárna by mohla být odpovědí na váš problém. V počítači navrhnete, v tiskárně vytisknete - to vše v klidu domova na vašem pracovním stole!

Staňte se designérem: Mini 3D domácí tiskárna pro nespoutanou kreativitu 3 fotky v galerii
Staňte se designérem: Mini 3D domácí tiskárna pro nespoutanou kreativitu

Designérská komunita se v posledních letech neustále rozrůstá. Díky novým technologiím může své návrhářské touhy realizovat mnohem širší okruh nadšenců. Zdaleka se nemusí jednat o profesionály, zajímavých výsledků lze dosáhnout pomocí speciálních počítačových programů.

Skutečnou revoluci však přinesly 3D tiskárny, které se daří úspěšně zmenšovat do velikosti vhodné pro domácí použití. Jeden z takových povedených kousků představuje „The Micro“ od M3D, elegantní tiskárna kompaktních rozměrů dostupná v několika barvách.

Konečně mini 3D tiskárna skutečně vhodná pro domácí použití

Pro tiskárnu „The Micro“ se najde místo i v tom nejmenším bytě. Zařízení kubického tvaru s hmotností pouze 1 kg a rozměry cca 25 x 25 x 28 cm opravdu snadno přenesete. Pochvaly sbírá tato tiskárna také vzhledem k relativní cenové dostupnosti, běžná cena je 449 dolarů (cca 11 450 korun), ve speciální akci však byla k dostání i levněji.

The Micro láká na různá barevná provedení.

„The Micro“ vypadá spíše jako hračka, svými funkcemi a rozsahem použití však každého rychle přesvědčí o opaku. Open-source software, keramický topný systém pro vytlačovací trysku a podpora různých druhů materiálů pro tisk včetně uhlíkových vláken jsou samozřejmostí. I přes nízkou hmotnost a rozměr je velmi stabilní a přesná. Vzniklé prototypy tak získávají vysokou úroveň kvality zpracování, díky které se mohou jejich vlastnosti ověřit i pro reálný způsobu užití.

Změní 3D tiskárny svět technologií?

Domácí 3D tisk: Předzvěst budoucí revoluce?

Ačkoli 3D tiskárny jako takové nejsou úplně žhavou novinkou, dostupnost těchto malých zařízení pro domácnosti předznamenává podle některých vizionářů celou řadu budoucích společenských změn. Rozsah využití této technologie by mohl být mnohem širší, než se na první pohled může zdát.