Technologie

Personál easyJet bude zářit. Výroční hi-tech uniformy ozdobí LED diody

Uniformy letušek a stevardů jsou synonymem pro uhlazenost, usedlost a střídmou eleganci, která neurazí, ale ani nenadchne. Nízkonákladová letecká společnost easyJet plánuje svůj palubní personál nově obléknout do stejnokrojů, které z nudného standardu vybočují. Zaměstnanci easyJet budou doslova zářit, nové uniformy totiž ozdobí LED diody, svítící lemy a další technologické vychytávky.

Personál easyJet bude zářit. Výroční hi-tech uniformy ozdobí LED diody
Personál easyJet bude zářit. Výroční hi-tech uniformy ozdobí LED diody

Zdroj: easyJet

Britský letecký dopravce si novou garderobu, která byla představena na jeho domovském letišti Luton nedaleko Londýna, nadělí k dvacátým narozeninám. I když futuristické oděvy mohou přivolat vzpomínky na cirkus či lunapark, primárním cílem společnosti je jejich prostřednictvím demonstrovat svou inovativnost i snahu o zefektivnění komunikace a zvýšení bezpečnosti cestujících, posádky i dalších zaměstnanců.

Že vás móda nebere? Spočítejte si zatím, kolik
můžete ušetřit za elektřinu.
Vypočítat úsporu

Svítící móda pro hudební ikony i aerolinky

Na vývoji nových uniforem se podílela renomovaná společnost CuteCircuit, která je světovým lídrem a průkopníkem v oblasti výroby lehce výstředních interaktivních oděvů. V minulosti úspěšně spolupracovala například s kapelou U2 nebo popovou divou Katy Perry.

Hlavním zájmem naší posádky je bezpečnost cestujících. Proto je pro nás možnost podílet se na vzniku této přelomové technologie velice vzrušující. Inovativní uniformy s novými funkcemi nejenže umožní lepší viditelnost v případě nouze, ale také usnadní obsluhu cestujících, aby si z letu mohli odnést unikátní zážitek.

- Tina Miltonová, šéfka palubního personálu easyJet

Samotnému zhotovení netradičních stejnokrojů, které jsou prozatím ve fázi testování, předcházela zevrubná analýza. Během ní odborníci z CuteCircuit sledovali každodenní pracovní aktivity palubního personálu i pozemních techniků, aby výsledný produkt svým designem i funkcemi co nejlépe kopíroval jejich potřeby a přání.    

Modelka v šatech zdobených LED diodami.

Letušky, nebo světlušky?

Pokud jde o střih, zůstane garderoba letušek a stevardů spíše umírněně elegantní bez výrazných výstřelků. LED diody, svítící prvky a mikrofon ovšem uniformu posunou do sci-fi levelu. Jak budou dosavadní fádní uniformy vylepšeny?

Zaměstnanec aerolinek easyJet v nové uniformě.

Usnadnění komunikace i měření kvality vzduchu

Zkrátka samozřejmě nepřijdou ani technikové, údržbáři a další pozemní personál, kterým by inovace měly významně ulehčit práci. Na jaké technologie se mohou těšit? 

Anketa

V jaké zemi si mladé ženy a dívky oblíbily LED sukně?