Technologie

LED podsvícené oděvy: Bude koukání pod sukně jednodušší díky japonské módní novince?

Kdyby někdo začal prodávat záchodové prkénko podsvícené ledkami, bylo by to asi normálnější než módní výstřelek, který si oblíbili v Japonsku a dalších asijských zemích. Japonky totiž začaly nosit krátké svítící sukně. Dámy si mohou vybrat barvu světla a sladit ji třeba s kamarádkami. Ohodnoťte, jak to slečnám v LED sukních sluší, a zjistěte, proč by mohly zářivé sukně pomoci při seznamování.

LED podsvícené oděvy: Bude koukání pod sukně jednodušší díky japonské módní novince?
LED podsvícené oděvy: Bude koukání pod sukně jednodušší díky japonské módní novince?

Foto: SexyCyborg

V Evropě ještě dívčí stehna LED diody neozařují, ale v Asii už se módní trend vyvinul od nabíraných sukní s volánky á la roztomilá panenka k vyzývavým minisukním ve stylu „Do lehké děvy mám daleko a do nevinného andílka ještě dál.“

Hikaru sukně zpopularizovaly hudební klipy

První nápad se vylíhl v hlavě designéra Kiyoyukiho Amana, který vytvořil Hikaru sukně, což v překladu znamená svítící nebo oslňující sukně. Zářivá světélka reagovala na okolní zvuky i pohyb odvážné krasavice, která si módní novinku oblékla. 

Hikaru sukně se uchytily i v populární hudbě

LED diody svítily na tzv. absolutní teritorium (zettai ryouiki). Tímto termínem Japonci označují odhalené nohy od podkolenek až k lemu sukně. Pohled na absolutní teritorium přivádí do varu zejména fanoušky anime a mangy, což představuje speciální druh japonských komiksů. 

I pro ně mají v Japonsku zvláštní termín, otakus. Právě od těchto mužů plynulo nejvíc finančních prostředků pro rozjezd masové výroby svítících sukní. 

V Číně vyrábí vlastní chytré LED sukně vnadná hackerka

LED sukně si získaly také srdce čínských žen a nejspíš i mnohé pohledy čínských mužů. Nejenomže je verze slušivého svítivého hadříku ze země vycházejícího slunce mnohem odvážnější, ale také svým uživatelkám nabízí více funkcí. 

Čínské LED sukýnky spíchla na koleně obyvatelka velkoměsta Šen-čen, která si říká SexyCyborg. Sukni s volány vyměnila za džínovou minisukni, nad kterou by zajisté nejedna babička prohlásila něco o zkažené mládeži. 

Vnadná Asiatka a hackerka SexyCyborg ale sukní nepoutá pozornost jen k svému sex-appealu, ale okouzlí i svým technickým umem. Aby byl hadřík pohodlný, navrhla vlastní malou baterii, kterou můžete vytisknout v 3D tiskárně

Jak poznáte, že se slečně líbíte? Její sukně vás oslní zelenou barvou

Dále vytvořila vlastní ovládání přes Bluetooth, díky kterému může majitelka sukně přizpůsobit barevné odstíny své náladě.

Už máte tip na originální dárek pro partnerku. Kromě nákladů na parádu vaší drahé polovičky můžete ušetřit i na elektřině. Až 4112 Kč ročně! Srovnat ceny

Dáma si může zvolit barvu podsvícení, nebo ji synchronizovat po připojení k wi-fi síti se svými kamarádkami. Lze nastavit i to, že při sdílení wi-fi může sukně měnit barvu podle počtu připojených lidí. 

SexyCyborg myslela i na ostýchavé technogeeky, kteří se občas bojí oslovit opačné pohlaví. Pokud si slečna jejich snů obleče svítící sukni, nakliká v mobilní aplikaci své zájmy a jen se přiblíží k muži s podobnými koníčky, rozsvítí se její sukně zeleně. Když by dvojice nejspíš nenašla moc témat k hovoru, sukně se zbarví dočervena, takže si oba ušetří nezáživné rande.

Pro krásu ženy nemusí trpět. Stačí, když mají šikovné ruce 

Kupodivu hackerka SexyCyborg neplánuje prodávat LED sukně ve velkém. Přeje si, aby parádivé slečny také přiložily ruku k dílu.

Mnoho děvčat se mě ptalo, kde by si podobnou sukni mohlo koupit. Řekla jsem jim, že nikde. Ale já jim ráda ukážu, jak si vlastní podsvícenou LED sukni vyrobit. Není to vůbec složité. Pokud dokážete vařit podle receptu, zvládnete si podle mého návodu udělat i tuto sukni. Každá dívka se dokáže naučit vyrábět, kódovat a hackovat, a proto by si to také měla i zkusit.

- SexyCyborg, mladá asijská hackerka

Anketa

LED diody nepronikají jen do nejnovějších módních trendů. Víte, proč se v poslední době dostávají do galerií?