Domácnost

Řešení pro sklerotiky? Věšák v retro stylu radí, co si vzít na sebe podle počasí

Při odchodu z domu se už už chystáte za sebou zabouchnout dveře, když vtom zrovna slyšíte výhružné: „Vem si šálu!“ Pokud vás podobné rady vaší matky, partnera či partnerky iritují, mohl by se vám hodit retro věšák, který pohlídá, že jste správně oblečeni pro každý den. Anebo vás bude iritovat ještě víc než vaše matka. Možná proto podivný kus nábytku na Kickstarteru pohořel. Co všechno ukazuje?

Řešení pro sklerotiky? Věšák v retro stylu radí, co si vzít na sebe podle počasí
Řešení pro sklerotiky? Věšák v retro stylu radí, co si vzít na sebe podle počasí

Úvodní fotografie: takeoffhanger.com

Když odcházíte z domu, můžete snadno zapomenout zkontrolovat předpověď počasí. Deštník nebo naopak sluneční brýle vám pak budou chybět celý den.

Kus nábytku pro věčné sklerotiky

S tímto věšákem je situace jiná. Dokáže sám detekovat, že před ním stojíte, a hned se pustí do práce. Podle aktuální předpovědi počasí ve vaší lokalitě, kterou zařízení získává pomocí připojení k internetu přes wifi, nalistuje příslušné ikony a vy hned vidíte, jaké svršky a doplňky se vám budou ten den hodit.

věšák take off

Věšák disponuje zásobou ikonek, které zahrnují vrchní oděvy, obuv, ale také doplňky typu čepice, deštník apod. Některé ikonky navíc umožňují sdělit podrobnější informace např. uzavřený deštník znamená, že bude pršet, otevřený, že již aktuálně prší, a obrácený, že je venku vichřice.

Zdá se vám, že svět zešílel? To jste ještě neviděli nápad na létající deštník, který vám podrží dron! Chci se podívat na droní deštník!

Věšák spotřebovává méně energie, než kdyby měl displej

Věšák může být propojen s vaším kalendářem a svá módní doporučení přizpůsobovat vašim plánům. Když zrovna nepotřebujete jeho rady, může ukazovat venkovní teplotu, čas nebo datum. Dřevěné tělo jen podtrhuje zdařilé retro křivky celého zařízení.

Rady nábytku při výběru oblečení určitě nepotřebujete, ale s volbou výhodné nabídky za elektřinu si lámete hlavu? Poradí vám interaktivní kalkulačka.

Hraví zájemci si však na jeho uvedení do prodeje budou muset ještě počkat. Designéři, kteří již mají k dispozici funkční prototyp, sice zkoušeli štěstí na Kickstarteru, ale neuspěli. Je tedy otázkou, zda-li se jim podaří najít jiný zdroj financování. Věšák nabízeli v přepočtu za cenu od 2200 do 3500 Kč. 

Většina lidí dá asi přednost zobrazení předpovědi počasí z libovolné mobilní aplikace, kterou si zdarma stáhnou, a s výběrem kousků oděvu a doplňků pro slejvák či horký letní den už si nějak poradí. Zkrátka se obejdou i bez kibicujícího věšáku.